Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 112725 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Kwiecień 2019, 20:16:36 »
To straszne co piszesz. W życiu nie kupił bym takiego młynka.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Kwiecień 2019, 20:27:53 »
Origo z posmakiem mielonej tektury a pellini top  w smaku naszej spalonej tradycjonalnej z odczuwalną mąką na języku przez godzinę . Tragedia była przy nowym młynku ale i tak nie wiem czy te śrubki utrzymają żarno bez ruchu. Zobaczymy. M54 też wymagał regulacji po zakupie czy tylko ja takie szczęście miałem?

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Kwiecień 2019, 21:33:31 »
Posiadam oba. W MYM55 na "0" żarna są zblokowane a na 1 kliku już nie ocierają. Ale mieliłem nim dopiero 3 razy. Sprawdziłem 54 i jest trochę gorzej, bo dopiero na "2" nie ociera. Wydaje mi się, że na początku było lepiej. Możliwe że żarna trochę sie rozjechały. Jednak zbyt dużo to nim też nie zmieliłem. Z ciekawości zaznaczyłem sobie ołówkiem położenie żarna względem obudowy i sprawdzę po jakimś czasie.
Co do procedury centrowania to mam jedynie doświadczenie z Timemore. Tam skręcam oba żarna ze sobą na maksa, co wg mnie idealnie je ze sobą centruje. Wtedy dokręcam pierścień stabilizujący. Tutaj postąpiłbym podobnie. Wtedy naprzemienne dokręcanie tych 4 śrub byłoby mniej problemowe.
Mireksm, czy odkręcałeś może śrubę mocującą żarno wew z ośką? Jeśli tak to jaki tam jest gwint? Próbowałem jak z klasycznym ale nic nie puściło. Nie chciałem cisnąć w drugą stronę żeby nie zniszczyć gniazda.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Kwiecień 2019, 22:07:47 »
Od żarna wewnętrznego śrubkę próbowałem odkręcić ale dałem sobie spokój bo też bałem się o gniazdo. Próbowałem centrować pierwsze na ścisk i później prawo lewo, też tak myślałem że będzie najlepiej jednak nigdy nie mogłem dojść w którą stronę kręcić, dopiero wypchanie żarna zewnetrznego na max na godzinę 1.30 dało mi pewność gdzie ociera. Regulacja ociera/blokada trwała przez kilka klików (cykli)aż do momentu przejścia żarna zewnętrznego przez środek i zaznaczony punkt na żarnie wewnętrznym zaczął ocierać z drugiej strony. Czyli możesz blokować na jednym kliku , na drugim tylko ociera regulując kilka razy. Zaznaczanie ołówkiem według mnie nie ma sensu bo regulacja jest na setne części milimetra, raczej tylko na słuch. Dodam też że mielenie młynkiem bez skręconych części górnej lub dolnej obudowy może mieć wpływ na rozkalibrowanie żarna. Środkowy element obudowy nie jest zbytnio twardy bez reszty podzespołów. Tylko w ten sposób udało mi się ustawić żarno ale możliwe że da się inaczej. Wszystko dzisiaj robione także bierz poprawkę na to co piszę ale to co miałem wcześniej a teraz ogromna różnica. Pobawię się jeszcze dam znać.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Kwiecień 2019, 09:59:26 »
Jako ciekawostkę napiszę ze dzisiaj z rana zapomniałem przestawić nastawę na espresso i zacząłem mielić wkrętarką na pierwszym luźnym kliku. Wyszła z tego bardzo fajna równa mączka bez grubszych cząsteczek czyli powinienem też mielić do tygielka . Taka mączka przed regulacjami przyklejała mi się do szklanki teraz tylko kilka cząsteczek.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Kwiecień 2019, 10:01:43 »
A to nie zależy od wilgotności powietrza i od kawy?

Spróbuj przed mieleniem zamieszać ziarna zwilżoną łyżeczką.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Kwiecień 2019, 10:11:25 »
Być może wilgotność ma tylko dociążać te drobne cząsteczki z zewnątrz ziarenka tak aby waga była większa. W tej chwili żałuję że nie zrobilem zdjęcie jak wyglądała szklanka z przemialem z przesuniętego żarna. Pyłków było pełno. Teraz smak kawy ok.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Kwiecień 2019, 14:32:35 »
ć może wilgotność ma tylko dociążać te drobne cząsteczki z zewnątrz ziarenka tak aby waga była większa.

Tworzysz dziwne teorie.

Offline Dareks1990 Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Quick Mill Apollo 060 ,MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Kwiecień 2019, 17:14:20 »
Proszę niech ktoś mi wytłumaczy tak Łopatolowicznie od którego momentu mam liczyć te obroty? To moja pierwsza styczność z młynkiem recznym i nie wiem jak się do tego zabrać.
Próbowałem odkręcić nakretkie aż do momentu zablokowania ostrzy i liczyć obroty przy 1 obrocie wyszło bardzo drobno zmielona kawa,  pierwsza próba i kawa bardzo kwaśna później 2 obroty  zmielenie grubsze ale kawa nadal kwaśna.
Spróbowałem na innej kawie i to samo nawet przy moim starym delonghi k89 nie był taki kwas na tych samych kawach.
Proszę niech ktoś mi to wytłumaczy i podrzuci jakieś przykładowe ustawienia pod espresso z kolby.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Kwiecień 2019, 20:22:02 »
Ja bym zaczął od 1,6 i sprawdzał co się dzieje. Jak przeleci za szybko to zmniejszył odległość między żarnami jeśli za wolno to bym zwiększył. Każdy młynek jest inny, każdy ekspres jest inny, każda kawa jest inna. Nie da się wskazać jak będzie najlepiej na twoim zestawieniu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Lenrok09

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ap
  • Młynek: Mini slim
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Kwiecień 2019, 14:18:01 »
Dzisiaj przyszedł do mnie MYM 54. Jakościowo jest przepaść w porównaniu z plastikowym Hario Mini Slim który miałem dotychczas.
Kilka obrotów i 15g zmielone, w Hario musiałem machać ok 3 razy dłużej. Różnica w jakości przemiału też jest kolosalna.

W nowym młynku wszystko ładnie spasowane, zero luzów w konstrukcji żaren. Młynek mieści się do Aero Pressa.
Mam metalowy pojemnik na kawę i jest on zakręcany na gwint.
Oznaczenia na skali są odwrócone ale nie przeszkadza mi to, przeczytałem już forum i się z tym liczyłem.
Teraz pozostaje tylko pobawić się i poszukać odpowiednich ustawień pod  dripa, AP i kawiarkę.

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #116 dnia: 16 Kwiecień 2019, 10:23:17 »
Jest może ktoś w stanie ocenić, czy warto przesiąść się na MYM54, mając aktualnie Timemore Chestnut, czy może różnica nie będzie taka duża? Mielenie pod AP, drip i kawiarkę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #117 dnia: 16 Kwiecień 2019, 17:41:33 »
Chyba @pafcio0 miał oba młynki.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #118 dnia: 16 Kwiecień 2019, 18:05:43 »
Czy warto się przesiąść - tego nie ocenię, bo to kwestia subiektywna, natomiast ja różnicę między Timemore (Nano, noe Chestnut) a 1zpresso zauważyłem na korzyść tego drugiego. Przemiał wyraźnie równiejszy, mym54 świetnie się sprawuje.

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #119 dnia: 16 Kwiecień 2019, 20:37:09 »
czy warto przesiąść się na MYM54

Żeby się nie rozpisywać, to może wymienię jakie zalety widzę w każdym z nich. Może to rozjaśni niektóre wątpliwości.

Jeśli chodzi o funkcjonalność i budowę:
Chestnut:
+ wymiary i pojemność ( idealnie jak dla mnie - dobrze leży w dłoni i zmieści jednorazowo 25-30g kawy)
+ drewniany pojemnik na kulkowe zatrzaski ( dobre właściwości antystatyczne, system montażu jak dla mnie najwygodniejszy względem odkręcanych lub wciskanych na uszczelce)

1Zpresso(MYM54)
+ stabilizacja żaren oraz ogólna jakość wykonania - to był główny powód jego zakupu. Cała konstrukcja osi, łożysk oraz ich osadzenia jest według mnie dużo lepiej przemyślana i dokładniej wykonana niż w Chestnut.
+ bezstopniowa i bardziej czytelna regulacja grubości przemiału
+ łatwość codziennego czyszczenia bez demontażu żaren. Po odkręceniu górnej obudowy wszystko można wydmuchać.
+ mały plusik za silikonowa opaskę, polepszająca chwyt tego malutkiego młynka

Gdybyś miał dylemat przy kupnie Chestnut lub 1Zpresso, to bez wątpienia poleciłbym ten drugi (jeśli mały rozmiar i pojemność ok 15-17g nie stanowi problemu). Jednak w przypadku gdy masz już ten pierwszy młynek i w dodatku prawdopodobnie z tym samym żarnem, to ciężko stwierdzić czy poczujesz dużą różnice. Ja mam wersje GS1 i mam wrażenie że lepiej się spisuje przy grubszym przemiale pod v60, ale nie jakoś drastycznie. Natomiast przy drobniejszym, do kawiarki, kawa wychodziła mi lepsza z 1Zpresso. Inna sprawa, to że Chestnut mam prawie 2 lata i trochę już przemielił. 1Zpresso natomiast jest praktycznie jak nowe. Ostatecznie, oba młynki najprawdopodobniej będę sprzedawał. Większy model, MYM55 wydaje się jak na razie lepszym i wygodniejszym dla mnie rozwiązaniem. Ale to już inna historia:)


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi