Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 95871 razy)

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #195 dnia: 29 Czerwiec 2018, 10:40:09 »
Przypomnę tylko, że HD600 mają 300om impedancji, czyli teoretycznie trudniejsze, jednak znaczenie ma tu skuteczność SPL i tu już HD600 mają większą od DT900pro przez co przy tej samej głośności na potencjometrze HD600 graja głośnej.
Każdy z tych wzmacniaczy daje radę możesz mi wierzyć :)

Mimo to wzmacniaczy jaki używasz nie podałeś do wiadomości. Tajemnica ?  ;)
U mnie DT900pro świetnie spisują się na starym jak świat wzmacniaczu Yamaha AX-892 a co dopiero na ASUS Xonar Essence One z wymiennymi scalakami który też je napędza.
Posiadam 3 wzmacniacze dedykowane, cofnij się i przeczytaj uważnie.
Słuchanie z dziurki stacjonarnego sprzętu, który to dziurkę ma jako dodatek jest hmmm....rozwiazaniem połowicznym.
Z racji tego, że jestem dość mocno zakręcony w tematyce audio, słuchałem i miałem niejedno, bywało, że i klocek za 10tys dysponujący dziurką nie zagrał tak dobrze jak choćby Moonlight z firmy Earstream Michała Wyroby.
Ponadto słuchałem niejednych słuchawek z różnych przedziałów cenowych, bo zdaża mi się rekablować słuchawki, więc kiedy tak sobie słuchałem tych różnych słuchawek,  bardzo szybko wyleczyłem się z DT990pro. :)
Obecnie mam słuchafonów 2szt stacjonarnych z czego jedne z nich to planarne, a drugie dynamiczne, 5szt Portable, wzmacniaczy Portable  też trochę by się znalazło :)
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2018, 10:46:44 wysłana przez Batonio »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #196 dnia: 29 Czerwiec 2018, 12:36:25 »
Czy są jakieś dobre słuchawki na rower które nie szumią przy większych prędkościach a jednocześnie dopuszczają do ucha trochę zewnętrznego hałasu bo wiadomo, bezpieczeństwo ponad wszystko. 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #197 dnia: 29 Czerwiec 2018, 15:44:41 »
@ranGo może Bose SoundSport? W razie czego masz 30 dni na zwrot.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2018, 16:01:03 wysłana przez krystians »

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #198 dnia: 29 Czerwiec 2018, 18:56:30 »
Czy są jakieś dobre słuchawki na rower które nie szumią przy większych prędkościach a jednocześnie dopuszczają do ucha trochę zewnętrznego hałasu bo wiadomo, bezpieczeństwo ponad wszystko. 
Bardzo fajne i w swojej cenie świetnie grające są dokanałowym firmy KZ, mam rozne ich midele sa to tzw. sluchawki hybrydowe armaturowe wysokotonoewe plus dynamiczny driver basowy.
W Polsce do kupienia w mp3store lub na allegro.
Za granicą np. w gearbest.com bywają o 2/3 taniej niż u nas.
Przyjrzyj się KZ ZST, KZ ES3, KZ ZS3 , KZ ES 4 warte swojej ceny, warto w nich wymienić fabryczne silikony ma to znamienny wpływ na brzmienie i seal, no i nie do przecenienia jest wymienny kabelek.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #199 dnia: 01 Lipiec 2018, 11:10:22 »
Zakupilem to ZS3 na Ali za 47PLN. Zobaczymy co z tego będzie....

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #200 dnia: 01 Lipiec 2018, 12:03:13 »
Ja tak samo dziękuje za info o słuchawkach KZ, jeszcze nie wiem dokładnie jaki model ale na pewno jakieś zamówię. 

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #201 dnia: 01 Lipiec 2018, 13:51:27 »
Ja tak samo dziękuje za info o słuchawkach KZ, jeszcze nie wiem dokładnie jaki model ale na pewno jakieś zamówię. 

Goran w Łodzi masz Michała Kęcerskiego i jego Audio Academy czyli manufakturę która swojego czasu robiła doskonałe kolumny za połowę ceny ich wartości rynkowej, teraz ceny nie są już takie dobre ale ja po odsłuchu Hyperionów byłem pod wielkim wrażeniem i nadal jestem mimo że minęło kilka lat. Nie jestem audiofilem a mój sprzęt to klasyczny Marantz z 1978 roku i kolumny Sansui, taki zestaw zagrał najlepiej dla mojego ucha a do tego cieszy pięknym wyglądem, ale AA polecam bo można było tam podjechać ze swoim wzmacniaczem, swoimi płytami i popróbować brzmienia, kilka dni po odsłuchu Pan Michał zadzwonił do mnie i zaproponował żebym podjechał jeszcze raz bo ma nowe głośniki wysoko tonowe i ponownie zorganizowaliśmy odsłuch ;-) Oczywiście najpierw trzeba było odpowiednio wygrzać wzmacniacz ;-)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #202 dnia: 01 Lipiec 2018, 13:58:16 »
O jakości zs3 się nie wypowiem bo w rękach nie miałem, ale zwróć uwagę że są to słuchawki dokanałowe, ja ich osobiście szczerze nienawidzę, gwałt na uszach ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #203 dnia: 01 Lipiec 2018, 15:41:49 »
Do Audio Academy podjadę jak tylko znajdę czas bo ich kolumny mają bardzo dobre opinie użytkowników i warto posłuchać i porównać dźwięk małej polskiej wytwórni do dźwięku znanych marek, bardzo często przereklamowanych. Nie trudno jest zabrać ze sobą wzmacniacz jednak kolumny będą grać w pomieszczeniu całkiem innym akustycznie a pokój nie zabiorę ze sobą ;)

Co do słuchawek, czy są jakieś inne oprócz dousznych które nie szumią przy jazdy na rowerze? Rozmiar chyba trzeba dobrać aby nie zaliczało się to do gwałtu.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #204 dnia: 01 Lipiec 2018, 15:56:45 »
Rower i słuchawki to dobre rozwiązanie?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #205 dnia: 01 Lipiec 2018, 16:20:02 »
Jadąc do pracy to nie mam nawet czasu aby założyć słuchawki ale jadąc gdzieś dalej to trochę jest przyjemniej z oprawą muzyczną.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #206 dnia: 01 Lipiec 2018, 16:49:36 »
Słuchawki, kierowca, rowerzysta, pieszy-słabo...
 :ogien:

Wystarczy smyrających wpatrzonych w ekrany.

Ostatnio szczytem debilizmu był przejazd ciężarówki na stopie na przejeździe kolejowym, bo kretyn kierowca pisał w telefonie.
 :sciana: :sciana: :sciana: :picardpalm: :picardpalm: :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2018, 16:51:57 wysłana przez fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #207 dnia: 01 Lipiec 2018, 18:11:39 »
Zakupilem to ZS3 na Ali za 47PLN. Zobaczymy co z tego będzie....
Powiem tylko, że KZty mają w zestawie 3 pary silikonowów o różnych rozmiarach, dokanałówki mają to do siebie, że trzeba dobrze dobrać rozmiar silikonowej wkładki, żeby uzyskać dobry seal i cieszyć się brzmieniem, źle umieszczona słuchawka w kanale słuchowym potrafi zepsuć brzmienie.
Poza tym te z zestawu nie są najlepsze, ja zaopatrzylem się w najlepsze na rynku wkładki "JVC spiral dot" kupowałem najpierw na ebayu, ale na allegro jest kolega, który ma większość rozmiarów.
Na alliexpres są też tanie j całkiem niezłe, aczkolwiek nie tak dobre jak JVC  wkładki za kilka złotych.
Niestety nie mogę wstawiać linków,  nie wiem dlaczego edytor mi nie pozwala.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #208 dnia: 01 Lipiec 2018, 18:31:43 »
Nie jestem szaleńcem, nie chce zagrażać ani sobie ani innym uczestnikom ruchu. W samochodzie telefonu nie odbieram, nawet  na głośnomówiącym, po prostu oddzwaniam przy postoju. Ale jak się jeździ długo na motocyklu to się wyrabia odpowiednie nawyki i kierowca się nie wyłącza kiedy nie dochodzą do niego dźwięki innych uczestników ruchu. Kask dosyć skutecznie zatrzymuje dźwięki a niektórzy korzystają jeszcze dodatkowe zatyczki do uszów. Co innego przy lataniu szybowcem gdzie właśnie zmiana dźwięku oznacza zmianę prędkości i nie ma mowy aby lecieć na luzie słuchając muzyki.
Jak kupię słuchawki to sprawdzę czy da się tak jeździć na rowerze bo te które mam teraz zdecydowanie się nie nadają do tego. A jeżeli zabraknie muzyki ze słuchawek to dźwięki natury tak samo skutecznie zagrają...

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #209 dnia: 01 Lipiec 2018, 18:49:20 »
Słuchawki na rowerze? Tak, ale tylko na stacjonarnym :) Dziś była w Trójce fajna rozmowa z naszym audio-guru Andrzejem Lipińskim.. słuchał ktoś głośników Lipinski Sound?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi