Autor Wątek: Espresso z podpowiedzią?  (Przeczytany 10481 razy)

essewissa

  • Gość
Espresso z podpowiedzią?
« dnia: 04 Grudzień 2018, 18:00:55 »
Znacie palarnie, które do kawy pod espresso dają sugestie/podpowiedzi w jaki sposób przyrządzić kawę?
Chodzi mi o ratio, temperaturę parzenia, czas itp. Coffeedesk kiedyś tak opisywał kawy pod espresso miesiąca. Wiem, że w USA jest to bardzo popularne, lokalni palacze kawy podpowiadają jak zaparzyć konkretną kawę, w UK tez chyba to funkcjonuje. Wiadomo, że zawsze jest jakieś pole do manewru w przypadku espresso, ale takie podstawowe informacje byłyby bardzo pomocne.  Coś w stylu, co artysta miał na myśli. :)
Właśnie dotarła do mnie kawa od etno caffe, abyssinian highland. W opisie, że palona średnio, wg mnie podchodzi pod jasne palenie. Wystartowałem z dozą 16g, uzysk 40g, ale chyba będę musiał przejść na 18g i mniejszyć uzysk. Zanim temat rozkminie to mi zejdzie ze 300gr, a kawa droga :)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2018, 19:12:56 wysłana przez essewissa »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:23:35 »
Antonio takie u siebie podaje, ale chyba nie do wszystkich pisze. Ja też bym chętnie widział taki „info dla początkujących” szczególnie do tych jasnych. Tu na forum jest od tego wątek/wątki, ale mało aktywne. Z wyjątkiem 2 ludzi mało kto kontrybuuje.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:29:57 »
Być może wynika to z doświadczenia użytkowników i umiejętności odnajdywania smaków.
Od roku mam ekspres, od kilku miesięcy alternatywy i mimo smacznej kawy nijak ona się ma do tej samej przygotowanej w odpowiednich kawiarniach. Oczywiście pytam ich o przepisy, oglądam jak to robią i cierpliwie sam też się staram, ale póki co jest to poziom trochę powyżej amatorskiego.
Przepisy na stronie u Antonio są dla mnie bardzo pomocne, często też wstawia przepisy u siebie w wątku więc warto przeglądać.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:41:47 »
swiezopalona.pl podaje to wszystko. Opisy pojawiają się przy wyborze opakowania 250 g. Przy kliknięciu 1 kg często znikają.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2018, 20:29:47 »
od kilku miesięcy alternatywy i mimo smacznej kawy nijak ona się ma do tej samej przygotowanej w odpowiednich kawiarniach

No to jest chyba nie do przeskoczenia, bo kawiarnie często optymalizują wodę pod kawy. A to robi ogromną różnicę jeśli chodzi o głębie i złożoność smaku.

essewissa

  • Gość
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudzień 2018, 20:41:00 »
swiezopalona.pl podaje to wszystko. Opisy pojawiają się przy wyborze opakowania 250 g. Przy kliknięciu 1 kg często znikają.
Dzięki Kekacz, rzeczywiście na swiezopalona jest wszystko. U Antonio nie widzę, albo mało, albo źle szukam.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2018, 15:33:18 »

No to jest chyba nie do przeskoczenia, bo kawiarnie często optymalizują wodę pod kawy. A to robi ogromną różnicę jeśli chodzi o głębie i złożoność smaku.

Odpowiedź usunąłem. Pytanie proszę kierować do siewca.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 15:45:24 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2018, 15:36:26 »
I znowu te teorie z dupy...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień 2018, 15:49:05 »
I znowu te teorie z dupy...


To co Ty wyprawiasz na tym forum, przechodzi ludzkie pojęcie.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudzień 2018, 15:54:34 »
"Kto z Was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" J 8,7

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:07:26 »
Co za J 8,7. Mimo, że wieki temu byłem ministrantem, "J + cyfry " kojarzy mi się tylko z Hansem Klossem jako agentem J 23.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:27:21 »
Skrót w bibli - ewangelia według Jana, rozdział 8, werset 7

Wróćmy już do tematu podawania przepisów, a nie kwesti, że tylko konretne sprzęty z odpowiednim certyfikatem są w stanie przygotować espresso.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień 2018, 19:08:13 »
Generalnie problem jest w sprzęcie - na każdym sprzęcie będzie trzeba to zrobić ciut inaczej. Przepis może mniej więcej wskazać drogę, aczkolwiek z tego co ja wiem to startem i tak powinno być stałe ratio 1:2-2,5 plus doza jaka w sitku i 25-30 s. Potem możesz próbować wydłużać shota, trochę pomanewrować ratio itd... A i tak najlepiej by było gdyby podpowiedział coś barista, który na danej kawie pracuje/pracował a niestety nie zawsze jest to możliwe - w coffeedesku sobie tego nie wyobrażam przy ilości kaw które mają. Mniejsze palarnie mogą coś podpowiedzieć, ale powiem Ci, że ja trzymając się 1:2 w 25 s nigdy nie żałowałem. Czy to Astoria, czy to Ascaso Basic czy teraz Europiccola, gdzie będę robił tak samo...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Grudzień 2018, 19:16:36 »
@Pmichal. Ten temat, a konkretnie omawiany wpływ na smak, jest w pewnym sensie drogą którą ja sam przeszedłem. Na ile stać Ciebie lub kogoś innego, bardzo łatwo jest to sprawdzić.
Przepis z INEI i kawą certyfikowaną włącznie, sprzęt może być bez certyfikatu.
Oceniany smak: wystarczy zrobić, żeby była ona w smaku zrównoważona. Smaki pojawią się automatycznie o odpowiednim nasileniu a skończą się na długim przyjemnym posmaku.
Kawa np. Jolly Caffe  Data palenia: 19 listopada 2018.
Cena bez forumowego upustu 60 zł / 0,5 kg.

https://www.cafesilesia.pl/pl/p/kawa-ziarnista-JOLLY-CAFFE-CREMA-500g/1148

Z innej beczki np.

 http://sklep.aprotrade.pl/red-label-100-arabica

Smaki opisane zgodne, jakiś czas temu testowałem ją. Tem. 92C
Nawet z kwasowością zszedłem na niższy poziom niż jest podany w opisie.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

essewissa

  • Gość
Odp: Espresso z podpowiedzią?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Grudzień 2018, 20:02:19 »
Siewcu, ja nie mam żadnego problemu ze sprzętem. Moim zdaniem to roaster (palacz?) powinien podpowiedzieć, tak jest przynajmniej w USA. To on wie najlepiej jakie ziarno i w jaki sposób je wypalił. W USA można nawet wypić na miejscu espresso z tej "podpowiedzi" , można zapamiętać smak. U mnie w lokalnej palarni jak ostatnio poprosiłem o doppio to mi po prostu nalano w filiżankę espresso do pełna :) Taka dygresja.
Stałe ratio się nie sprawdza. Te 1:2 to faktycznie złoty środek, też tak startuje z kawą. Sprawdza się pewnie przy 90% ciemniej palonych mieszanek, ale przy jasnych już mniej.
Przykład Etno Caffe Abyssinian, które ostatnio kupiłem. Standardowo,  16g, 30s, ratio 1:2.5, efekt kwas z wodnistym body. Zmiana na 18g i 40g uzysk, już lepiej, pojawiła się słodycz, body się poprawiło, chyba jeszcze skręcę młynek na uzysk 1:2 :) . Druga sprawa dystrybucja, bez WDT nie da się z tej kawy nic wycisnąć. Tego nie jestem jeszcze do końca pewien bo mam nowe żarna i jeszcze nie ten sławny clump crusher w Mythosie. Ciekaw jestem, czy po ustawieniu się żaren i zmianie antyzbrylacza będzie można zrezygnować z WDT. Jasne kawy są trudne, kapryśne, jak się trafi w punkt i przyłoży to esprsso jest genialne, ale koszta są spore.
Plan mam taki, że przetestuję kawy ze Świeżopalona i ich przepisy.
Nadal jestem zdania, że podpowiedzi  roasterów byłby z korzyścią dla obu stron. Coraz więcej ludzi podchodzi poważnie do espresso, mają dobry sprzęt, pogłębiają wiedzę o kawie. Głupio tak trochę, rzucić kilo kawy w niemałej cenie i ani me, ani be, ani kukuryku :)
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 20:15:49 wysłana przez essewissa »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi