Autor Wątek: WCRC Rimini'19  (Przeczytany 9166 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
WCRC Rimini'19
« dnia: 23 Styczeń 2019, 15:39:00 »
Właśnie ogłoszono wyniki. Wygrali reprezentanci: Rosji, Japonii i Francji.

Krzywe palenia były bardzo ale to bardzo różnorodne, skrajne... Wciąż na piecach Giesen, wciąż z podwójnym oprogramowaniem: Giesen i Cropster, wciąż więc ciężko ;).

Wydaje się, że w Rosji krąg coffee roasters jest na wyższym niż u nas poziomie. Więcej ich, więcej dla siebie robią razem...

https://livestream.com/accounts/738645/events/8531880
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 16:34:17 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2019, 17:21:15 »
Rafał jest ósmy, Joanna Alm z Drop Coffee 17-ta..

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2019, 17:34:59 »
Rafał, czyli warszawska Java Coffee.
Gratulacje. To pierwszy raz kiedy nasza rodzima palarnia startuje w zawodach? Był Audun, ale on chyba naszego paszportu nie posiada.


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:59:14 »
Tak, pierwszy raz.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2019, 23:05:16 »
Rafał, czyli warszawska Java Coffee.
Gratulacje. To pierwszy raz kiedy nasza rodzima palarnia startuje w zawodach? Był Audun, ale on chyba naszego paszportu nie posiada.




Rafał to Rafał a nie Java :-). Palił dobrze, jeszcze zanim zaczął pracować w Javie :-).
Java stworzyła mu dobre warunki do rozwoju i myślę, że jest tam doceniony.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2019, 10:12:58 »
Mnie ciekawi jedna rzecz, mistrz świata pali kawę od 4 lat.
Mało jest dziedzin na świecie gdzie po 4 latach jesteś ekspertem, jeszcze mniej gdzie 4 lata wystarczą aby być najlepszym na świecie.
Jak to rozumieć? Starzy wyjadacze, bawią się już tylko w mentorowanie? Czy aktualny stan wiedzy i sprzętu powoduje, że proces palenia jest na tyle prosty i powtarzalny, że próg dojścia do poziomu mistrzowskiego jest stosunkowo prosty i szybki?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2019, 10:19:08 »
Przedostatni mistrz, Alexandru został tym mistrzem po kilku miesiącach pracy. Ta konkurencja nic nie mówi o tym, jak kto i jaką kawę u siebie pali, ani co sobą reprezentuje. Np. Joanna Alm, która jest świetnym roasterem, w tym konkursie jest daleko za Rafałem... Założenia tego konkursu są niezbyt mądre.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2019, 10:20:48 »
Joanna jest 17-ta. Co się wydarzyło na tych Mistrzostwach, poruszyłam szerzej w naszym wątku.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2019, 12:38:27 »
Jest 17 bo zwyczajnie brakło jej wyobraźni czy pomysłu. To, ze zajęła odległe miejsce znaczy, ze „założenia konkursu są niezbyt mądre”?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2019, 12:50:08 »
Jest 17 bo zwyczajnie brakło jej wyobraźni czy pomysłu.
Ale dałeś teraz komentarz... ;) Napiszesz, że sędziowie byli nieomylni, a autor tego konceptu jest świętym? Joannie nie brak wyobraźni ani odwagi w pracy z piecem. Widziałem komentarz Borodaia na temat tego konkursu. Wg niego impreza ta skręciła w stronę ciemnego palenia.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 13:08:03 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2019, 12:54:31 »
Mnie ciekawi jedna rzecz, mistrz świata pali kawę od 4 lat.
To są zawody techniczne. Jeśli ktoś ma odpowiednią inteligencję, możliwości, aby zdobyć doświadczenie  i trochę szczęścia, to nie potrzebuje całego życia, aby wygrać zawody. Niewiele to jednak mówi o tym jak będzie smakować palona przez niego kawa.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2019, 13:44:39 »
W ocenach sędziów sensorycznych był ogromny rozrzut a panel mały (nie wszyscy sędziowie próbowali wszystkich kaw). Sędziowie z Azji wybierają zazwyczaj ciemniejsze palenia, bo interesuje ich "body" a niekoniecznie szukają w kawie kwiatów czy owoców. Oni po prostu nie lubią "paleń skandynawskich": nie umieją docenić "lekkiego stylu palenia" reprezentowanego przez Joannę. O przesunięciu "trendu" w kierunku ciemnych paleń mówił Dmitry Borodaj, którego kawy zazwyczaj osiągały najwyższe sensoryczne noty na wszystkich zawodach, w jakich startował.

Dla mnie szokujące były nowiny, że wśród dostarczonych do mieszanki singli znalazła się kawa z defektem. Była to naturalna Kolumbia.
Zdobywca 2-go miejsca zrobił pre-blend z tym "obowiązkowym składnikiem" a potem poświęcił cały dostępny czas na selekcję ziaren po paleniu, żeby pozbyć się domieszki wszelkich "naturali".

O co chodzi w tych zawodach? Finansuje je ogromna grupa producentów sprzętu i oprogramowania. Impreza  toczy się przez 4 dni targów a zawodnicy muszą cały czas być na scenie i coś robić, żeby przyciągnąć uwagę i żeby "stoisko organizatorów" ktoś odwiedzał. Myślę, że to stoisko Rimini Fiera oddawane jest organizatorom gratis w zamian za 4-dniowy show..

W zawodach startował kiedyś mój znajomy Norweg: po zakończeniu konkurencji poskarżył się organizatorom, że nie miał nawet okazji zwiedzić Targów, bo był "urobiony po pachy" przez bite 4 dni :-(

Nawet ogłoszenie wyników ma miejsce w godzinie "teoretycznego masowego exodusu" z Targów..czyli około 16.00 w ostatni dzień.
Zwerbowanie takiej ilości (darmowych!) hostess z wielu krajów (a na dodatek hostess umiejących palić a także obsługiwać Sinaira czy Cropstera) byłoby znacznie bardziej kosztowne..z punktu widzenia "organizatorów" (Giesen, Cropster, Sinair, Agtron) a tutaj "interes się sam finansuje" (Rimini Fiera daje przestrzeń, zawodnicy płacą wpisowe, wolontariusze pracują "w zamian za naukę" czy za "odrobinę kawy z Mistzostw" do późniejszej analizy.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 14:01:03 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2019, 13:52:21 »
Jest 17 bo zwyczajnie brakło jej wyobraźni czy pomysłu.
Ale dałeś teraz komentarz... ;) Napiszesz, że sędziowie byli nieomylni, a autor tego konceptu jest świętym? Joannie nie brak wyobraźni ani odwagi w pracy z piecem. Widziałem komentarz Borodaia na temat tego konkursu. Wg niego impreza ta skręciła w stronę ciemnego palenia.


Tam jest jeszcze jedna kwestia: to jest także w dużym stopniu "konkurs umiejętności użytkowania sprzętów organizatora"..podczas gdy dużo bardziej ekonomiczne odpowiedniki znajdują się na rynku i są w zupełności "wystarczające"..

Z punktu widzenia roastera uczestniczącego w zawodach wygląda to tak, że jego profile, sposób podejścia (ergo: często "dorobek życia")  stają się w pełni jawne. Nie każdy może uważać tę sytuację za korzystną.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 14:04:49 wysłana przez Elka »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2019, 15:07:15 »
Jest 17 bo zwyczajnie brakło jej wyobraźni czy pomysłu.
Ale dałeś teraz komentarz... ;) Napiszesz, że sędziowie byli nieomylni, a autor tego konceptu jest świętym? Joannie nie brak wyobraźni ani odwagi w pracy z piecem. Widziałem komentarz Borodaia na temat tego konkursu. Wg niego impreza ta skręciła w stronę ciemnego palenia.

Nie.
Podtrzymuje co napisałem. W mistrzostwach brakło jej pomysłu i wyobraźni. Nie napisałem, ze brak jej wyobraźni w pracy z piecem. Kawy z drop Coffee zawsze dostawałem fantastyczne.
Przykro, ze wasza znajoma/przyjaciółka/krewna/ktokolwiek zajęła dość niskie miejsce w tym roku na zawodach, ale weźcie to na klatę, a nie obwiniajcie wszytsko dookoła.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WCRC Rimini'19
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2019, 15:24:31 »
Nikt nic nie obwinia... a mistrzostwa są świętością i basta :). A mistrz roasterów ma już aureolę ;).
Widzisz, my tu niczego nie musimy brać na klatę tylko sobie obserwujemy z boku. Jeśli Ci to pasuje, to możesz wciąż wierzyć w to, co chcesz wierzyć.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 15:27:47 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi