Autor Wątek: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy  (Przeczytany 40 razy)

Offline Weirdo

  • Wiadomości: 1
Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« dnia: Dzisiaj o 16:53:44 »
Dzień dobry,
chciałem Was wszystkich przywitać.  :bry:
 
Uwielbiam kawę, towarzyszy mi ona codziennie.  :lol2: Piję przeważnie 2 latte dziennie, czasem 1 mniej, 1 więcej.
Piszę do Was z zapytaniem, ponieważ chciałbym zacząć parzyć prawdziwą kawę, tzn. coś lepszego niż z mojego ekspresu Hoffen kupionego w internetowym lombardzie.  :hihihi:
Najbardziej lubię latte. Czasem espresso, jeśli jest naprawdę dobre. Lubię słodkie, raczej kawy o średniej mocy, o aromacie orzechowym, syropu klonowego. Chciałbym wydobyć aromat i słodycz kawy bez cukru.

Co polecilibyście budżetowego do kaw mlecznych z pianką? Czy jest możliwość/sens kupna używanego sprzętu (młynka i ekspresu kolbowego) w okolicach 1000zł? Czy lepiej zapłacić jeszcze mniej i parzyć kawę alternatywami, jeśli tak to jaka metoda będzie najlepsza?

Jestem bardzo otwarty, jeśli też macie jakiś sprzęt do sprzedaży, rozważę kupno.

Za wszystkie wpisy serdecznie dziękuję i pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 16:56:25 wysłana przez Weirdo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5341
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 18:47:02 »
jest możliwość/sens kupna używanego sprzętu (młynka i ekspresu kolbowego) w okolicach 1000zł?
Nie masz  dostępu do pchlego targu na WoK-u, więc polecę kolegę @kawosz17 który sprzedaje: Aircraft AC-700 PID (Lelit Anna) za 850 i do tego dobry ręczny młynek ale elektryk np młynek Isomac Granmacinino za 320, także wspomnianego i możesz fajne efekty osiągnąć, oczywiście przy spienianiu mniejszych objętości mleka a nie pół litra.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4870
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi