Forum > Przygotowanie kawy

Pomóż mi, robię espresso

(1/1296) > >>

manfred:
Niektórzy pewnie mnie poznali jako forumowego nudziarza. Wreszcie udało mi się spienić mleko choć w innym wątku jutro  muszę to pokazać. Pora przyszła na espresso. Ascasso steel pro podwójne sito. Do kolby weszło 17 gr kawy. Po 30 sekundach miałem 55 ml naparu. Właściwie nie wiem czy dobrze czy źle. Kawa to jacobs zmielona do espresso. Tylko dlatego ją używam bo nie wiem jak dojść do ładu z moim młynkiem. Póki co mam takie mielenie że delikatne ubicie spowodowało iż woda nie przelała się przez kolbę i sitko.

Fux:
Za drobno zmielona, za mocno ubita.

nester:
Proponuje Ci używać raczej stałej siły docisku tampera i dopiero wtedy korygować samym przemiałem. Czyli za szybko leci, mielić nieco drobniej, za wolno - grubiej :) Powodzenia  :mrgreen:

manfred:
Dobra rada dziękuję. Mam tylko problem z tym młynkiem ciężko mi określić przemiał. Rozmawiałem z Januszem i poinformował mnie że trzeba dużo kręcić aby uzyskać minimalnie większe ziarno. Widzę jak obraca się pojemnik na kawę ale nie mam odniesienia co do wielkości ziarna.

nester:
hehe raczej masz się skupić na tym co z młynka wylatuje a nie jakie ziarno tam wpada ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej