Forum > Supermarket (przed założeniem wątku poinformuj administrację forum)

Mastro Antonio

(1/1603) > >>

Antonio:
Jak się to wszystko zaczęło?



Niedawno znalazłem dość zuchwałą zapowiedź naszej konkurencji: "Z czegoś czego nie ma nikt to już niedługo coś świeżutkiego od Johan&Nystrom się pojawi". Zdumiewająca jest kariera tej szwedzkiej palarni w Polsce. Dość pogmatwana jest historia poczynań i obecności różnych palarni w różnych krajach. Wciąż jeszcze włoska palarnia Arcaffe (nasz kontrahent i dobry przyjaciel od 2002 roku) zaopatruje w kawę do espresso szwedzką sieć barów "Espresso House". Johan&Nystrom zaopatruje te bary w kawę do metod przelewowych.

W Polsce produkty Arcaffe pojawiły się w sieci Empik Cafe kilka lat temu za sprawą zbiegu okoliczności i naszych aktywnych poczynań. Po paru latach zostały wyparte przez produkty giganta z izraelskim kapitałem — firmę Strauss (MKCafe). Palarnia Arcaffe od kilkunastu lat także związana jest z izraelskim kapitałem, a ściślej z siecią barów "Arcaffe Israel".

Johan&Nystrom zaistniał w Polsce za sprawą ludzi związanych z Coffee Zone. Sporo topowych kawiarni szwedzkie produkty polubiło, m.in. słynne Filtry. Coffee Zone zaopatrywało w kawę sieć Empik Cafe, zanim nie pojawiła się w nich Gorgona marki Arcaffe. Zapewne z tamtych lat niektórym pozostała pewna niechęć do nas...

CDN :).

dandy:
Nareszcie  :ok: Dość nietypowo zacząłeś swój wątek, ale są to ciekawe historie. Czytałem tę wypowiedź konkurencji, zaiste zuchwała..

donkiszot:
Pewnie znowu narobię bałaganu, pewnie znowu nie ja powinienem zakładać i nie w tym dziale, ale co tam. Brakuje mi takiego wątku i już. :taktak:

Ale dlaczego wątku o wypiekach ogółem, a nie o konkretnej kawie? Otóż, już dawno doszedłem do wniosku, że oceny wyrwanych z kontekstu prac (w jakiejkolwiek dziedzinie) są niemiarodajne, chwilowe, pozbawione kontekstu i od tegoż zależne. O wiele bardzie cenię sobie opisową ocenę całokształtu. Chciałbym aby ten wątek taką oceną się stał, stawał raczej, bo przecież kawa żyje, palarnia też żyje i każdy następny wypiek, każde następne ziarno, to zupełnie inna bajka.


Link dla jeszcze nieznających: Mastro Antonio.


U mnie właśnie zagościła drożdżowa jagodzianka ze słodką posypką (Etiopia Yirgacheffe Kochere z 17/08/2013r.). :taniec:
Już same ziarenka pachą ową drożdżówką, po zmieleniu również -- z dodatkiem kawy, a po zaparzeniu wracamy do czystej drożdżówki. :pycha: A, i wcale nie jest cytrusowa, jest słodka, słodka jak, jak drożdżowa jagodzianka z posypką.

Poe:
Też mam paczkę tej Etiopii, jeszcze nie otwarta, ale pachnie cudownie. Jak będzie to podobny profil do tego, co piłem wczoraj od Coffee Proficiency (również te ziarna) , to to będzie coś wyyyybornego!

Fux:
Za chwilę, za moment będę musiał coś zamawiać...
Antonio. Zostaw tam coś...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej