Forum > Przygotowanie kawy

Spienianie mleka - latte art

(1/204) > >>

skizzo:
Witam,
posiadam najzwyklejszy ekspres Electrolux EEA 250 i chciałem spróbować coś narysować na kawie. Mam tylko taki problem, że jak ubijam mleko to nie jest on całe jednolitej kremowej konsystencji tylko oddzielone. Tz. na spodzie płynne mleko a na górze dość sztywną ubitą pianę. Chcąc cokolwiek namalować na kawie kończy się to tym, że najpierw wlewa się płynne mleko które nie zostawia żadnego śladu, a potem spada cała "piana" unosząc się na powierzchni kawy i zakrywając całą filiżankę. Oczywiście próbowałem także mieszać spienione mleko przed wlaniem do filizanki ale to również nie pomagało. Oglądałem filmy z late art i czytałem o ubijaniu mleka ale jakoś nie spotkałem nigdzie nic na ten temat. Rozumiem że po prostu źle ubijam mleko ?

Olak:
Witaj!
Założyłeś bardzo interesujący wątek. Nie jestem ekspertem od spieniania mleka, ale zanim odezwą się koledzy, którzy znają się na tym lepiej, proponuję, jeśli to możliwe: nagraj krótki filmik z Twoją techniką spieniania, najlepiej, żeby było też słychać dźwięk, to wbrew pozorom ważne. Myślę, że kolegom bardzo pomoże to w odkryciu, w czym tkwi problem. Fajnie byłoby, gdyby na filmie pojawiła się również ekstrakcja - wtedy będzie można obejrzeć cremę, która ma istotne znaczenie przy tworzeniu latte art.
Mała prośba - popraw tytuł wątku, uciekło ci jedno "t" w wyrazie "latte".  :kwiat:
Zapraszam do wątku powitań - napisz parę słów o sobie i zapraszamy również do innych działów na forum. Rozgość się!

Mario Barista:
Zacznij od ściągnięcia wszystkich nakładek z rurki do spieniania. Będzie krótka, ale tak trzeba. Ma być rureczka z dziurką na 1 mm. Filmik dobra rzecz. Witaj na forum

skizzo:
Ok w najbliższym czasie postaram się nagrać jakiś filmik. Przy zaparzaniu następnej kawy rozmontuje spieniacz z zbędnych rurek, zobaczymy jaki to da efekt. Tytuł wątku poprawiony.

P.S
Olak znam dziewczynę o takim nazwisku z Aleksandrowa, może Emila to jakaś rodzinka ? ;)

Olak:
To nie nazwisko w moim przypadku.  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej