Forum > Przygotowanie kawy

Americano

(1/4) > >>

slusar_o2:
Zapragnąłem spróbować espresso z wodą, żeby zobaczyć czemu ludzie to lubią. Szukałem na necie przepisów i są duże rozbieżności większość jest stosunku kawa:woda jest 1:4, ale znalazłem też np. 60ml:90ml (czyli 1:1,5 !).

Ostatecznie zrobiłem 1:2 i szczerze powiem, wyszło dobrze, ale mega łagodnie i delikatne. 1:4 to musi być sama "woda".
Jakie Wy macie doświadczenia z tym drinkiem? Robicie, czy jak już macie ochotę na małą czarną to przelewacie?

pafcio0:

--- Cytat: slusar_o2 w 13 Sierpień  2015, 17:30:35 ---jak już macie ochotę na małą czarną to przelewacie?
--- Koniec cytatu ---
Przelewamy ;)

DrUsagi:

--- Cytat: pafcio0 w 13 Sierpień  2015, 18:03:25 ---Przelewamy
--- Koniec cytatu ---
+1

Zupełnie inny smak masz przelewając a inny rozcieńczając espresso. Inna kwestia to przeznaczenie kawy - ta typowo pod przelewy jest zupełnie inna niż typowo do espresso. To samo ziarno da ci inne smaki.

WS:

--- Cytat: slusar_o2 w 13 Sierpień  2015, 17:30:35 ---jak już macie ochotę na małą czarną to przelewacie?
--- Koniec cytatu ---
Przeciskamy.

slusar_o2:
Hehe, tak właśnie myślałem, że przelewacie/przeciskacie w areo :)

Zrobiłem drugie podejście z inną kawą. CP Santos, który mi z ekspresu wychodzi taki sobie, jako americano wyszedł dobry. Przed chwilą zmieliłem włoską Pellini Top, które jako espresso wychodzi bardzo dobre, zalane wodą było bardzo słabe, pomimo, że zmniejszyłem troche ilość wody w stosunku do kawy.

Może faktycznie jak kawa jest jaśniejsza, jako americano wyjdzie lepsza niż samo espresso, natomiast te blendy pod espresso już niekoniecznie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej