Forum > Ekspresy kolbowe

La Pavoni Cellini LPSCCC01EU (HX) jako następca Bezzera BZ09 (SB)

(1/3) > >>

cvahoo:
Dzień dobry,
Noszę się z zamiarem zrobienia upgrade z Bezzery Bz09, którą mam kilka lat.
Idealnym zamiennikiem który sobie wymarzyłem byłaby Bezzera Aria ale za podstawową wersję wołają prawie 7000zł, za taka na wypasie ok 9000zł. Póki Bezzera się nie zepsuje (a na to się nie zapowiada) to ciężko będzie mi uzasadnić taki wydadek.
I tu pojawia się czarny koń La Pavoni Cellini LPSCCC01EU, który jest ostatnio przeceniony na 4800 co wydaje się dobrą ceną za HX. W tej kategorii cenowej jest jeszcze Lelit Mara ale osobiście czuję, że marka Lelit leży poniżej Bezzzery i La Pavoni.
O LPSCCC01EU dużo w sieci nie ma oprócz tego, że to klon Rocket Cellini (?)

Wykorzystanie ekspresu to 2-3x dziennie espresso, czasem americano lub kawa mleczna.
Sporadycznie jak przyjdą goście mieszane espressa + mleczne

Cellini to HX bez PID, ale z preinfuzj, czy jest warty rozpatrywania, to dobra konstrukcja? .
Teoretycznie za 1000zł więcej jest dual boiler ale wydaje mi się, że to będzie overkill do moich zastosowań, dodatkowo wchodzimy w inną półkę cenową.

Jeśli zdecydowałbym się za zakup Cellini to co warto ze standardowych rzeczy od razu wymienić? Prysznic?

MacJaro:
Moim zdaniem zdecydowanie DB. Ten Cellini to stary model, prosty ekspres, nie warty zachodu.

GostRado:

--- Cytat: MacJaro w 27 Marzec  2024, 19:52:48 ---prosty ekspres
--- Koniec cytatu ---
To nie wada, przeciwnie.

--- Cytat: cvahoo w 27 Marzec  2024, 09:42:22 ---tu pojawia się czarny koń La Pavoni Cellini LPSCCC01EU, który jest ostatnio przeceniony na 4800 co wydaje się dobrą ceną za HX. W tej kategorii cenowej jest jeszcze Lelit Mara
--- Koniec cytatu ---
HX do mlecznych, to i owszem, ale na tym poziomie, to będziesz miał problem z espresso, o którym wspomniałeś, że jest Twoim "priorytetem", więc jeśli dalej tak myślisz + potrzeba robienia kaw białych pozostaje DB, gdzie najtańszy to Lelit Elizabeth w okolicach 5k, przy targowaniu.

cvahoo:
Dobre espresso to podstawa...
Czyli albo kupuje dobry HX typu Aria, albo zostaje przy BZ09.
Ewentualnie dual boiler.

Wysłane z mojego CPH2307 przy użyciu Tapatalka

GostRado:

--- Cytat: cvahoo w 27 Marzec  2024, 22:29:18 ---HX typu Aria,
--- Koniec cytatu ---
Jakbym myślał o espresso, to w ogóle bym nie rozważał HX-a, ewentualnie ECM max, ale za tę kasę, to już fajny DB można mieć.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13550.0

A z 7k (Aria podstawowa wersja) to wziąbym Profiteka pro 300.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej