Forum > Ekspresy kolbowe

Ekspres na początek przygody

(1/17) > >>

szwppl:
Hej
Poszukuje pierwszego ekspresu kolbowego. Wpadło mi w oko:

* Sage - Duo-Temp Pro
* LELIT ANITA PL042TEMD
Nie wiem jak w Sage - Duo-Temp Pro wygląda środek. Czy boiler i bebechy są ze stali,mosiądzu, aluminium? I jakiej jest produkcji?
O drugiej pozycji wiem wszystko.
Prośba o pomoc.

QnQ:
 :bry: Ja również jestem na etapie poszukiwania pierwszej kolby. Podaj więcej informacji to będę mógł coś więcej napisać z tego co już się dowiedziałem  :)
1. Czy masz już młynek do kawy?
2. Jaki budżet na ekspres a jaki na ekspres+młynek
3. Pijasz kawy mleczne czy tylko espresso?
4. Ile kaw dziennie będziesz robił oraz ile jednorazowo?

szwppl:
Hej
Zrezygnowałem z ekspresu automatycznego Delonghi na rzecz poniższego rozwiązania :) Ja wiem, że poniższy budżet to nie są cuda, ale w obliczu obecnego stanu zagrożenia epidemiczno-wojenno-inflacyjnego nie mogę sobie obecnie pozwolić na wydanie większej ilości kasy.

1. Jeśli chodzi o młynek to jestem na etapie kupna.
Na oku mam:

* NIVONA CAFEGRANO 130
* Wilfa Svart CGWS-130B
* Baratza Encore2. Na całość 2000 zł. Rozbiłem to na ekspress (w planach Sage - Duo-Temp Pro)  1500 zł na młynek ~ 500 zł.
3. 75% czarne / 25 % białe  - codziennie wypijanych jest minimum 3 kawy czarne (najlepiej espresso) i 1 biała.
4. Dziennie: 4 kaw - 8 kaw, jednorazowo 2 kawy

Już mi oczy odpadają, przeczytałem cały Internet i oglądnąłem Youtube - pomocy :)

Krzysiek206:
Z wymienionych młynków to Baratza Encore będzie najlepiej pasował.

scibora:
Niestety żaden z wymienionych młynków nie będzie dobry do espresso... Ja na twoim miejscu celował bym w używki. Jeśli interesują Cię tylko nówki, to patrzyłeś może na ekspres: AVX Snow White? Miałbyś ponad 1 tys na młynek, a w tym budżecie może by się coś znalazło...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej