Forum > Ekspresy kolbowe

Lelit Victoria vs Profitec Go

(1/10) > >>

victordeleco2:
Witam wszystkich serdecznie. Cześć.
Przede mną kupno ekspresu kolbowego i młynka.
To co pije: gęste i aromatyczne espresso - 3-4 dziennie. Kawy mleczne raczej sporadycznie i dla gości.
Kierunek ciemno palone ziarna jak w Italii do której podróżuje parę razy w roku.

Młynek jestem zdecydowany na EUREKA Mignon Specialita.
 
Co do ekspresu to zatrzymałem się na wyborze pomiędzy Lelit Victoria i Profitec Go. Z tego co zauważyłem tutaj na forum firma Lelit ma wręcz doskonałe opinie, o Profitec jest trochę mniej. Co zaskakujące na zagranicznych dyskusjach (głównie reddit) opinie są miażdżące na korzyść Profiteca Go. Głównie wskazują na świetne wykonanie i to że to po prostu czuć. Dodatkowo Sage wykupiło Lelit i od tego czasu do góry idzie głównie cena ekspresu. Profitec nie posiada pre-infuzji, myślicie, że to może być gamechanger dla którego warto wybrać Lelit? Szukam porad, który sprzęt lepiej wybrać. kawka

GostRado:
Java Classic 001 w użyciu?


--- Cytat: victordeleco2 w 15 Luty  2024, 23:12:45 ---Profitec nie posiada pre-infuzji
--- Koniec cytatu ---
Lelit nie ma prawdziwej preinfuzji i można ją odpuścić.  Jeśli problemu nie stanowi kasa bierz Profiteka. Victoria to taka najlepsza-najtańsza opcja w drodze do poprawnego espresso.

victordeleco2:
Próbowałem 001, ale wróciłem do tańszych ziaren bo jednak w kawiarce nie wykorzystuje się potencjału.

Ta prawdziwa preinfuzja to w jakim ekspresie dopiero? Ta w Victorii nie wiele daje?

uman:

--- Cytat: GostRado w 16 Luty  2024, 16:58:46 ---Victoria to taka najlepsza-najtańsza opcja w drodze do poprawnego espresso.
--- Koniec cytatu ---
Potwierdzam, jeśli będę zmieniał kiedyś Victorię to na coś z prawdziwą preinfuzją właśnie. Victoria ma regulację temperatury i naprawdę szybko jest gotowa do pracy więc nie mogę narzekać ale gdybym wtedy miał kasę na ekspres z preinfuzją to pewnie taki bym kupił.

GostRado:

--- Cytat: victordeleco2 w 16 Luty  2024, 21:18:07 ---Ta prawdziwa preinfuzja to w jakim ekspresie dopiero?

--- Koniec cytatu ---
Z bezpośrednim podłączeniem do wody.
--- Cytat: victordeleco2 w 16 Luty  2024, 21:18:07 ---Ta w Victorii nie wiele daje?
--- Koniec cytatu ---
Coś tam daje, nawilża mielonkę, zmienia smak kawy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej