Forum > Ekspresy kolbowe

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...

(1/6) > >>

Janusz:
Jak wspomniałem wczoraj w naszym wątku w Supermarkecie podjęliśmy współpracę z producentem ekspresów CREM. Pierwsze zamówienie od razu z najwyższej półki. We wtorek dojechał do nas najwyższy model z linii ekspresów ONE przeznaczonych dla domowych baristów i małej gastronomii - model ONE 2B R-LFPP DUAL. Jest to ekspres wyposażony m.in. w:
- dwa bojlery (1,7 l oraz 1,5 l)
- bardzo cichą pompę rotacyjną i własny zbiornik na wodę
- stopniową, miękką wstępną infuzję (GSP)
- profilowanie ciśnienia niskiego przepływu (LFPP)
- podwójny manometr 60 mm
- wyświetlacz OLED
- zestaw Barista Pro
- zewnętrzny port USB
- możliwość personalizacji bocznych paneli
Na wyposażeniu ekspresu są trzy sitka o pojemności 7g, 14g oraz 21g, metalowe ślepe sitko, szczoteczka prysznica, tabletki czyszczące, wymienny filtr zbiornika na wodę, stalowy, płaski tamper, dodatkowa końcówka dyszy pary 3H, dzbanek do spieniania mleka 0,3l, portafilter z podwójną wylewką.
Ponieważ dojechał z Niemiec mocno przechłodzony to przez dwa dni stał u nas w ciepłym pomieszczeniu bez uruchamiania. Wczoraj go odpaliliśmy. Największe zaskoczenie to niewiarygodnie cicha praca. Pompy rotacyjnej praktycznie nie słychać. Ekspres ma możliwość profilowania ciśnienia i zapisywania własnych przepisów - domowi bariści będą mieli czym się nacieszyć.
Poniżej kilka zdjęć z rozpakowywania tego sprzętu i po ustawieniu na blacie.

Góra opakowania po zdjęciu pokrywy.

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
W kartoniku nad ekspresem znajduje się jego wyposażenie - bogate. :)

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
Ekspres z frontu.

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
Lewy bok ekspresu z pokrętłem do profilowania ciśnienia (skok co 0,2 bara).

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...Prawy bok. Łatwo zdejmowane panele boczne z możliwością ich personalizacji.

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
Pokrętła zaworów i wyświetlacz OLED.

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
Tacka ociekowa. Głęboka i pojemna. Portafilter i instrukcja obsługi.

CREM ONE 2B R-LFPP DUAL - tej pompy prawie nie słychać...
Jutro zamieścimy jeszcze filmiki z ekstrakcją na NPFie i bierzemy się za szkolenie odbiorcy tego sprzętu. Mam nadzieję, że opisze tu swoje wrażenia.

GostRado:

--- Cytat: Janusz w 09 Marzec  2023, 16:50:07 ---Lewy bok ekspresu z pokrętłem do profilowania ciśnienia
--- Koniec cytatu ---
Praktyczne rozwiązanie: kręcisz dolną gałką , a w tym czasie obserwujesz wypływ espresso i wskazaniania ciśnieniomierza  :ok:

fill:



--- Cytat: GostRado w 09 Marzec  2023, 19:06:34 ---
Praktyczne rozwiązanie: kręcisz dolną gałką , a w tym czasie obserwujesz wypływ espresso i wskazaniania ciśnieniomierza  :ok:

--- Koniec cytatu ---

Kręcić i obserwować ciśnienie to można także manualnym Flow Control. Tu ustawiasz - testujesz różne profile do wyciśnięcia max. odpowiadającego Ci smaku i  zapisujesz.  Powtarzalność teoretycznie gwarantowana (tego nie sprawdziłem), bo tylko wywołujesz zaprogramowany profil.
Dla różnych kawek, idealna sprawa..




GostRado:

--- Cytat: fill w 09 Marzec  2023, 20:07:04 ---Kręcić i obserwować ciśnienie to można także manualnym Flow Control
--- Koniec cytatu ---
Zero wyobraźni. Siadasz sobie na fotelu, lewą ręką kręcisz i gapisz się na ekstrakcję  :D

fill:
Ale najpierw prawą ręką opuszczasz dźwignię, a na końcu podnosisz. I jak masz wyobraźnię to nie zrobisz tego siedząc w fotelu, chyba że masz ręce jak u gibbona...



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej