Autor Wątek: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat  (Przeczytany 11304 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2023, 13:18:51 »
Jak Ci zależy na podłączeniu do wodociągu to Mini, jak nie to Micra z tym, że można we własnym zakresie to uczynić, ale nie w kit'cie fabrycznym.

Jedyny minus Mini, ale nie stricte, to wielki bojler serwisowy, do domu wystarczy mniejszy Mikry, co wpływa na szybszą gotowość do pierwszego shota. Malutki plus Mikry to fabryczny npf, w dodatku okrojony, to też wpływa na szybsze nagrzanie. No i jej wymiary, jeśli mają dla Ciebie znaczenie.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2023, 13:27:24 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2023, 13:28:37 »
Wg mnie nie ma sensu kupować Mini do domu, Micra się szybciej nagrzewa, mniej zużywa energii.
Jedyny minus Micra dla mnie to to, ze jest ona mikra. Przyzwyczaiłem się, ale wygodniej obsługuje się Mini.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2023, 13:58:20 »
No pomogliście...
 :picardpalm:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:02:23 »
Sam nie wiem. Gabaryt to nie problem. Za micrą przemawia nowsza konstrukcja. Czy to jedyny plus?
Alex Duetto był wygodny z wodą. Kanaliza czasami sprawiała problem.
Temat pomijalny.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:23:40 »
Wczoraj na YT wyświetlił mi się film poruszający ten sam dylemat, sam go nie oglądałem, ale może Tobie w jakiś sposób pomoże podjąć decyzje. https://youtube.com/watch?v=OR6NqnnLaYU

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:27:44 »
Zdecydowanie Mini czemu? Podłączenie do wody + większy rozmiar. Ja w swojej biance narzekam na za mała ilość ciepłych filiżanek. Ponoć też w micra jest krótsza dysza od spieniacza i jest to nieco mniej wygodne względem Mini. ;)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:31:57 »
Ciepłe filiżanki. Dużo ciepła w powietrze. Wystarczy przelać wrzątek.
No to stare mini przemawia, ale........
Wciąż dylematy wywalenia na ekspres domowy 5 cyfr.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:35:23 »
Fux, chciałbyś wiedzieć na 100%, który ekspres jest dla Ciebie najlepszy. Micra jest do domu i została kupiona przez kilkunastu WoKowiczów (najbardziej popularny ekspres powyżej15k) i nikt nie narzekał, poza drobiazgami, co dobrze o niej świadczy. A Mini? Jest do małej kawiarni, ale jak komuś pasuje... I tak w koło Macieju :D

Siedzę w kuchni i patrzę, a gęba sama się śmieje, gdy na nią patrzę :D A za chwilę będę pił z Mikry potrójne espresso :pycha:
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2023, 14:39:53 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:37:22 »
@Fux będziesz go używał codziennie rano i czerpał przyjemność czy ekspres za połowę zrobi taką samą robotę? Prawie, że tak - jednak czy warto kupić LMLM za 20k? Oczywiście, że tak :) wiele rzeczy człowiek kupuje „względnie drogich” i nie korzysta z nich codziennie chociaż raz, a z ekspresu będzie raz lub i więcej. Sam kiedyś się skuszę - mam taką nadzieję, o ile inflacja tego nie zeżre. :(
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrzesień 2023, 14:41:07 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień 2023, 15:41:35 »
Łaj?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień 2023, 15:45:41 »
biorąc pod uwagę co będzie sie działo z cenami prądu jak i gabaryty do domu wziąłbym Micre , która dodatkowo ma zmodyfikowana i usprawniona grupę w stosunku do Mini .

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Micra i Mini. Ostatnia prosta-dylemat
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrzesień 2023, 15:46:34 »
Micra jest lepiej zbudowana, tam są usprawnienia, wyciągnięte wnioski z wielu lat Mini na rynku. Się podniecają na filmikach, że lepiej są np rozłożone komponenty w środku, łatwiejszy dostęp, szybsze serwisowanie. Ten npf z Micra też jest lepszy, szybciej się ekspres  nagrzewa, podobnie z tym dystrybutorem wody z kompozytu w Micra. Ja bym się na Twoim miejscu przejechał gdzieś gdzie mają oba modele i zmacał. Ja się do mikrowatości Mikry przyzwyczaiłem, ale na początku mi to przeszkadzało, to może zaważyć na wyborze.
Kwestia jeszcze zużycia prądu i nagrzewania się. Z nagrzewanie widzę jaka to jest jednak wygoda jak ekspres jest szybko gotowy do pracy, koszt zużycia  energii widzę na rachunkach, w porównaniu do poprzedniego ekspresu różnica jest duża.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi