Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 48835 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Sierpień 2018, 19:57:03 »
A ja ma w ogóle inną myśl. zamiast gonić za idealną kremowością, zrobiłbym krok wstecz i podążył za włoską filozofią dotyczącą jedzenia - proste przepisy i najlepsza jakość składników. Tym samym popróbuje różne marki mleka (może takie niepasteryzowane?) i śmietany. Przepis mamy już fajny - to po co z nim kombinować (mowię do siebie).

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Sierpień 2018, 22:10:35 »
Po dzisiejszej zupie (pierwszy raz) ciułam na Nemoxa (lub coś podobnego). Macie doświadczenia w zakupach w coffeeitalia?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Sierpień 2018, 14:12:50 »
Ja tam nic nie kupowałem. A którą maszynkę chcesz kupić? Z miską do zamrażarki czy z kompresorem? Ja stwierdziłem, że jak będę inwestował to w taką z kompresorem. Na razie zostaję przy tym co mam.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Sierpień 2018, 16:12:57 »
Z miską do zamrażarki. Do tej pory wystarczała, ale jak napisałem, wczoraj się poddała i trzeba zainwestować w kompresor. Koledzy polecali Nemoxa, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś robić we wspomnianej w wątku firmie zakupy i może polecić.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Sierpień 2018, 23:35:20 »
Wygląda na to, że przynajmniej w tym wątku nie ma takich osób. Jak już kupisz to się podziel. A które konkretnie urządzenie rozważasz kupić? Pytam, bo dziś moja maszynka do kręcenia w drugiej rundzie poległa - misa się zagrzała za bardzo. I sam się zastanawiam czy nie iść w kompresor.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Sierpień 2018, 08:36:24 »
Zastanawiam się nad Gelatissimo i Gelatissimo Exclusive. Jest przedstawiciel Nemoxa w Polsce, hert kropka pl. Z uwagi na cenę chyba przełożę ten zakup na przyszły rok...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Sierpień 2018, 12:27:01 »
A ja ma w ogóle inną myśl. zamiast gonić za idealną kremowością, zrobiłbym krok wstecz i podążył za włoską filozofią dotyczącą jedzenia - proste przepisy i najlepsza jakość składników. Tym samym popróbuje różne marki mleka (może takie niepasteryzowane?) i śmietany. Przepis mamy już fajny - to po co z nim kombinować (mowię do siebie).

Postanowiłem zrobic 2 kroki wstecz :). I dla odmiany zamiast być fafarafa, zdecydowałem wykonać lody zgodnie z przepisem - jakoś mi to umknęło do tej pory.
Przywróciłem oryginalne proporcje mleka do śmietany, dodatkowo zaopatrzyłem się w karob i glukozę (dekstroza w przepisie).

O glukozie w aspekcie lodów można poczytać tutaj:
http://www.jopistacchio.it/glucosio-gelato-sorbetto/ (polecam Google translate)

W jednozdaniowym skrócie: Glukoza się nie rekrystalizuje się po usunięciu wody - w efekcie lody są bardziej kremowe.

Karob to naturalny zagęstnik, dodatkowo ma dużo białka: https://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/karob-warzywo-wlasciwosci-dzialanie-i-zastosowanie-karobu,21653,1.html


Dziś zamieszałem z mojego pierwszego cytowanego przepisu lody (orzech laskowy zamiast pistacji). Zobaczymy jak wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2018, 12:43:33 wysłana przez rubin »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Sierpień 2018, 16:16:18 »
Popełniłem banana z gorzką czekoladą, meksyku nie było ale blamażu też nie  [emoji12]

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Sierpień 2018, 17:54:50 »
Fajne kombinacje wybierasz. Takich średnich prób ja też mam kilka za sobą. Robiłem:
- czekoladowe z kakao w proszku - Ok, ale tyłka nie urywa - lody nie były kremowe
- śmietanka - wyszła mało kremowa
- śmietanka z mango - smak super, ale było dużo kryształków po kręceniu i cieżko było je ukręcić (pulpa z puszki)

Ale jedna sprawa łączy te wszystkie próby - one są znacznie lepsze niż większość kupowanych.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Sierpień 2018, 18:53:25 »
Dzisiaj w Lublinie jadłem Lody Bosko, biała czekolada z orzechami, taka sobie, zwykłe śmietankowe z kawałkami czekolady i orzechy oraz sorbet truskawkowy, kupne ale niezłe, kolejka 30 minut stania :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Sierpień 2018, 19:22:38 »
Taka kolejka to zwykle dobry znak. Też mam w Warszawie kilka takich miejsc, że postać warto.

Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Lody
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Sierpień 2018, 21:20:14 »
1.Pamiętajcie o pasteryzacji

85* w garnku lub pasteryzatorze

2. Do lodów czekoladowych polecam dodać czekoladę callebaut 170 g/ kg masy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Sierpień 2018, 09:27:17 »
Czy czekolada Callebaut jest jakaś specjalna, że polecasz? Próbowałeś sam? Dlaczego taka ilość właśnie?

Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Lody
« Odpowiedź #88 dnia: 18 Sierpień 2018, 12:09:24 »
Tak próbowałem używam tej czekolady ponieważ się super rozpuszcza i większość lodziarni jej używa a takie proporcje zdradził mi pan który produkuje lody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Lody
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Sierpień 2018, 12:10:01 »
Najlepsza 54.5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi