Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 228816 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #90 dnia: 06 Maj 2018, 18:02:32 »
Choćbym się starał, to z frencha jednak kawa smakuje inaczej niż podczas cuppingu. Co tu rozwijać? Mogę snuć domysły dlaczego tak jest, niemniej odpowiedzi nie znam.

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Aricha Mastro antonio
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Maj 2018, 21:14:02 »
richa mimo kataru po zmieleniu czułem jakbym nos wsadził w wiadro jagód...   
Pozwolę się zacytować  :redface: i powiem napiszę, że jagody czuć i jeszcze raz czuć :D Nigdy wcześniej nie czułem tak wyraźnie żadnego owocu w kawie. Duża słodycz.
Co do la rafaela to też tak miałem, że podczas cuppingu parzyłem Etiopia aricha, Kenia kinii, Ekwador la rafaela i Honduras od Gorana. Błędnie wytypowałem przez dużą kwasowość la rafela jako którąś z Afryki.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Maj 2018, 21:16:06 »
IMG_0656-08-05-18-08-02.JPG

Kenia Kimathi AB
filter/espresso
kwiaty-owoce

Fajny branding, bardzo przykuwa oko :) Mokoko to mała sieć kawiarni Bath/Bristol, mają dobrą kawę, menu skrojone na miarę, piękne wnętrza i coraz więcej klientów. Kawa jest palona przez Petera Jamesa (James Gourmet), koleś ma nosa do wyboru ziaren i duże doświadczenie. Piłem w kawiarni absolutnie fantastyczną Etiopię Yirgacheffe jako espresso i skusiłem się na ziarenka. Bardzo lubię myte kawy z Kenii, a ta była ostatnia - biere! Posiada dokładnie wszystko czego się spodziewałem - kwiaty, porzeczki, limonka. Lepsza w ciut drobniejszym przemiale.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Maj 2018, 12:34:45 »
Toruńska nanopalarnia - Bali Munduk Honey

Słodziak! Bardzo owocowa, trochę tropikalnych owoców też można wyczuć, ale głównie chyba morele. Bardzo przyjemna i słodka zarówno w kalicie jak i Gabi. Gdybym ją mógł kupić to bez wahania bym to zrobił ;) Dzięki za to doświadczenie @SMaN!
Ciekawostka: chciałem spróbować w espresso i.... nie udało mi się to. Na EK43 na najdrobniejszym ustawieniu, ekstrakcja na Stradzie trwała 13 sekund. Pewnie jakoś bym do tego doszedł, ale szkoda mi było jej marnować.

Toruńska nanopalarnia - Bali Munduk Washed

Szpital, warzywa, nawóz  :ohyda:
Ale tak czy inaczej dzięki za rozwinięcie zdolności sensorycznych ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Maj 2018, 17:15:42 »
O, kawki z nanopalarni  :hihihi:
Dzięki!
Ta myta Bali to ewidentny bubelek, zielone ziarno na starcie było zawilgłe, jego resztkę niestety musiałem wyrzucić, bo zatęchła po krótkim przechowywaniu.
Natural był całkiem okej, honey ewidentnie najfajniejszy.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Maj 2018, 18:14:05 »
Przyznam, że po połowie paczki balijskiego naturala musiałem ją odstawić. Śmiechem, żartem, ale czułem tam wyraźnie pochodzenie. Las tropikalny, torf, ziemia. Owocowość zupełnie odmienna od suchej obróbki z innych regionów. Do mnie nie trafiła. Odłożyłem na później [emoji14]

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #96 dnia: 12 Maj 2018, 19:01:03 »
W honey brak jakichkolwiek nut ziemistych czy ogólnie azjatyckich ;)
Gdybym miał strzelać na jakimś ślepym cuppingu to obstawiłbym El Salvador. Bardzo fajna i lekka.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #97 dnia: 12 Maj 2018, 19:32:36 »
Zdecydowanie Honey było pijalne, washed pity na farmie był ok, ale zapewne wcześniejszy zbiór, mnie trafiło się kiepskie ziarno  :-( W każdym wypadku myślę, że ciekawe doświadczenie, a dzięki Waszym komentarzom wracam myślami do urlopu :)

Dzięki i Wasze zdrówko  :kawa:

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Maj 2018, 20:44:40 »
Każda możliwość doświadczania kaw nowych/innych regionów/plantacji jest cenna. To uwielbiam w kawie. Zawsze coś innego ciekawego :) Dzięki.

Z tego co pamiętam, coniecoś również wpadło w młynek @Miklasa. Pare słów może Drogi Panie?? Ciekaw jestem.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2018, 20:47:37 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Maj 2018, 13:12:00 »
Dla mnie Natural był naprawdę miłym doświadczeniem. Aromat z torebki od razu potwierdził sposób obróbki, czuć było specyficzny zapach sfermentowanych owoców. Kawę przyrządzałem głównie w tygielku. Kawa miała wyraźny aromat karmelu, ale również awokado i limonki. Żonie bardzo smakowała z mlekiem jako cappuccino.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2018, 15:02:40 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Maj 2018, 14:49:53 »
Dla mnie Natural był naprawdę miłym doświadczeniem, tu napisałem kilka słów o tej kawce.

A jak się to ma do Twoich wzniosłych słów o cwaniakach wymuszających wchodzenie na jakieś osobiste profile. Wtedy twierdziłeś, że to nieładnie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Maj 2018, 15:08:01 »
Dla mnie Natural był naprawdę miłym doświadczeniem, tu napisałem kilka słów o tej kawce.

A jak się to ma do Twoich wzniosłych słów o cwaniakach wymuszających wchodzenie na jakieś osobiste profile. Wtedy twierdziłeś, że to nieładnie.
Przepraszam, już edytowane, głupio mi. To się więcej nie powtórzy.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Maj 2018, 15:20:14 »
O co chodzi?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Maj 2018, 15:32:19 »
Nie ma co tego rozstrząsać.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Maj 2018, 22:20:08 »
Ja dzięki uprzejmości pafcia0 miałem okazję spróbować kawy z Bali w wersji Honey. Przyjemna, słodka, gładka, herbaciana z słodkawym cytrusowym finiszem.

Zdecydowanym moim faworytem z kaw pafciowej nano palarni była Etiopia Flowery z suchej obróbki. Słodka, kwiatowa, z taką słodko-musującą pomarańczą i cynamonem. Bardzo smaczna a za razem trochę inna niż na ogół Etiopskie ziarenka.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2018, 22:34:31 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi