Autor Wątek: Mahlkönig K30 ES  (Przeczytany 4933 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Mahlkönig K30 ES
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lipiec 2019, 09:54:36 »
Ja mam identyczny młyn (pod inną nazwą Ditting KE 640 Vario).
Moje spostrzeżenia :
- Regulacja wielkości mielenia bardzo pewna, wygodna i powtarzalna. Blokujesz śrubą suwak i gotowe . Wygodny powrót do poprzedniego ustawienia.
Pamiętać trzeba  niestety o sporej retencji, więc jeśli zmienisz ustawienia to przy kolejnym napełnieniu sitka w PF  masz nie tylko kawę zmieloną "po nowemu" wg nowych ustawień ...  do domu się nadaje, pod warunkiem ,że  nie używasz tego samego dnia  kilku rodzajów kawy. Ustawiasz raz młyn pod daną kawę i po sprawie.
 
- Młyn ma dosyć wąski zakres reguacji od 1 do 10 ale za to bardzo dokładny. Mięli do espresso. Jak chcesz znacząco zmienić grubość mielenia , zdejmujesz górę i zmieniasz ustawienie żaren pod taki zakres jak potrzebujesz.
-Przemiał  bardzo równy...pamietaj o usunięciu kawy zmielonej na poprzednim ustawieniu.
- Młyn bardzo cichy , bardzo szybki ( 3,5-3,8 sek  sek na podwójną  wylewkę).

Największą jego wadą  dla mnie jest to ,że nie jest to młyn typu "single dose". Ja zmieniam 3 rodzaje kaw , dlatego tego młyna używam rzadko. Reszta same zalety.

« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2019, 10:11:25 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Mahlkönig K30 ES
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lipiec 2019, 10:03:53 »
@Szczympek

Do takiej liczby kaw jak piszesz jest wersja Air z dodatkowym chłodzeniem silnika.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2019, 10:13:50 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi