Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50725 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #255 dnia: 13 Czerwiec 2018, 11:51:33 »
Może właśnie NPF
Zdecydowanie. Coć z drugiej strony mnie do standardowego portafiltra wchodzi sitko 26mm.

PS. Masz jakieś źródło sitek (a właściwie tego, którego szukam)?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #256 dnia: 13 Czerwiec 2018, 11:54:24 »
A masz jakieś źródło NPF? Raczej dedykowanych i sprawdzonych, choć pytam z czystej ciekawości, bo może jednak sprzedam ekspres...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #257 dnia: 13 Czerwiec 2018, 12:42:49 »
A masz jakieś źródło NPF?
Oczywiście, nawet dwa: jedno niskobudżetowe, drugie wysokobudżetowe. Sam używam niededykowanego no name - działa nie najgorzej, choć łapki ma zrobione odrobinę niesymetrycznie i w trakcie ekstrakcji rączka idzie kilka milimetrów w dół (a npf wgniata się jednym brzegiem w uszczelkę).

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #258 dnia: 13 Czerwiec 2018, 13:04:45 »
Z tego co wygoglowałem, Astoria CMA ma zunifikowane mocowanie i ponoć w pełni kompatybilne między modelami. Na 99,99% to taki
https://www.ebay.ie/itm/ASTORIA-58mm-Bottomless-Naked-Portafilter-Espresso-Handle-Triple-21g-Basket/272214775425?hash=item3f6143d681:g:9K4AAOSwzrBas78i.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #259 dnia: 13 Czerwiec 2018, 20:05:24 »
Jeżeli budżet pozwala to nie ma lepszej opcji niz XT - https://www.cafelatstore.com/products/cma-astoria-portafilter


Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #260 dnia: 14 Czerwiec 2018, 09:49:09 »
@pj.walczak
bardzo fajna opcja. Cena z dostawą i cłem to ponad 140E. Na ten moment widzę inne miejsca gdzie mógł bym tyle spożytkować.

Kolejną rzeczą jakie mnie nurtuje, to odległość prysznica od powierzchni ciastka. Przy "załadowaniu" 16-17g ciastko jest naruszane przez prysznic. Jest to ewidentnie nieprawidłowa sytuacja. Jak sobie z nią radzicie?. Jaka powinna być odległość między powierzchnią ciastka a prysznicem? 

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Czerwiec 2018, 14:44:45 »
Przyznam że nie ważę kawy w kolbie, tylko patrzę na ilość. Jak po zmieleniu i po wyrównaniu bez uciskania mam równo z rantami to wiem że jest dobra ilość, następnie tamper i wyskakuje tygrysek :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #262 dnia: 13 Listopad 2018, 08:24:40 »
Nadeszła ta chwila kiedy należy pochylić się nad odkamienianiem. O ile odkamienianie HXów wydaje się proste, po prostu odkręcę wężyk od sieci i podstawię pojemnik z odpowiednim roztworem, to zastanawiam się jak z głównym bojlerem.

Macie jakieś sugestie? Zastanawiam się czy trzeba rozkręcać bojler, czy może są jakieś patenty.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #263 dnia: 13 Listopad 2018, 08:46:06 »
Musisz dziada rozkręcić niestety. Kranikiem nie spuścisz całej wody, więc jak coś tam wlejesz(a nie jest to problem) to nie spuścisz i para zawsze będzie w sobie coś miała... Nawet jeśli będzie to woda z kwaskiem cytrynowym...

A swoją drogą moja do sprzedania. Ile to może być warte? Ekspres, prawie działający(coś się przykopciło w elektryce - jest druga instalacja) i do tego drugi prawie cały w częściach(bez zaworu zwrotnego - jest przełożony do drugiego, elektrozaworu wylewki wody i sterownika - też przełożony + drugi sterownik do sprawdzenia, jest pompa i silnik).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #264 dnia: 13 Listopad 2018, 08:49:41 »
Musisz dziada rozkręcić niestety. Kranikiem nie spuścisz całej wody, więc jak coś tam wlejesz(a nie jest to problem) to nie spuścisz i para zawsze będzie w sobie coś miała... Nawet jeśli będzie to woda z kwaskiem cytrynowym...

A swoją drogą moja do sprzedania. Ile to może być warte? Ekspres, prawie działający(coś się przykopciło w elektryce - jest druga instalacja) i do tego drugi prawie cały w częściach(bez zaworu zwrotnego - jest przełożony do drugiego, elektrozaworu wylewki wody i sterownika - też przełożony + drugi sterownik do sprawdzenia, jest pompa i silnik).
A gdzie ten kranik? Może dało by radę napełnić i wypuścić wiele razy. Wtedy stężenie będzie nieznaczne.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #265 dnia: 13 Listopad 2018, 08:55:55 »
Na dole ;) jak zajrzysz to powinno być widać chociaż samą końcówkę, wychodzi z bojlera trójnikiem obok grzałki chyba razem z przewodem do presostatu. Musiałbyś "trochę" pobujać ekspresem, żeby wodę wylać - albo odkręcić grzałkę i wyciągnąć strzykawką, ale to będzie wymagało wyciągnięcia pompy z silnikiem(bo jeśli mnie pamięć nie myli to rota pompę masz) albo chociaż samej grzałki i wtedy próbować wężykiem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #266 dnia: 13 Listopad 2018, 09:16:07 »
No dobra, właśnie usłyszałem z kuchni dziwne syczenie. Taki widok zastałem.

https://lh3.googleusercontent.com/Wyk7YdODHTscbpka3CAslMnipwAWAwx5iFd3SoViC1hgr4hHgTjUjutGmtiZkGP7cTUH5hrRLsAnGXF3HFt2ZYVh6aKGV0_Sl85_cCTDgcUvuzaJZ4JSjBzWosfwMrtODkYyHILm5pc=s0

Co z tym począć?.

Zawsze coś przed tym festynem, w tym roku dyrektorka też mnie poprosiła o pomoc i postawienie punktu z kawą i czekoladą.

Jadę w ten weekend do łodzi, chyba zagadam do Janusza, może weźmie na serwis.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #267 dnia: 13 Listopad 2018, 09:19:55 »
Nie wiem czy z Google dobrze się wyświetla, tutaj filmik z YT



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #268 dnia: 13 Listopad 2018, 09:32:44 »
W strasznym stanie masz ten zawór bezpieczeństwa :O Wymień to lepiej, powinien był wystrzelić przy 2 barach...

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #269 dnia: 13 Listopad 2018, 09:34:59 »
Presostat i zawór bezpieczeństwa do wymiany. I lepiej nie włączaj ekspresu.

Marek nie baw się w półśrodki. Rozkręć wszystko i do odkamieniania.   

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi