Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50719 razy)

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #240 dnia: 13 Maj 2018, 22:16:13 »
Cześć,
jestem użytkownikiem tego sprzętu od dwóch tygodni, mam tylko problem z temperaturą. Woda lecąca z grupy ma stosunkowo niższą temperaturę niż powinna, pomimo tego, że ekspres nagrzewa się ponad godzinę. Czy można i w jaki ewentualnie sposób zmienić temperaturę na termostacie?
Dodam tylko, że woda z wylewki przynajmniej początkowo jest wrząca a para z dyszy sucha.
Pozdrawiam serdecznie

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #241 dnia: 13 Maj 2018, 22:21:57 »
Co się dzieje i jak doszedłeś do wniosku, że woda jest za zimna, skoro skwierczy na prysznicu? Zastanawiam się jak to się objawia i skąd ta pewność.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #242 dnia: 13 Maj 2018, 22:30:08 »
Może trochę mało precyzyjnie napisałem, woda skwierczy wylatując z wylewki gorącej wody a nie z grupy/prysznica. "Espresso" wypływające z PF jest kwaśne, prawie bez cremy. Nie mam niestety termometru, żeby podać dokładnie ale chyba bez tego się nie obejdzie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #243 dnia: 13 Maj 2018, 22:35:52 »
A otrzymujesz ratio 2:1 w 25 - 35 sekund?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #244 dnia: 13 Maj 2018, 22:49:28 »
Rozumiem, że chodzi Ci o zbyt szybką ekstrakcję ale dziś próbowałem na B Santos, wczoraj na Gwatemali, robię na poj. sitku 13g kawy, zbieram do kieliszka 28ml i mieszczę się w ramce czasowej. Mam co prawda porównanie tylko z Gaggia Classic ale tam nawet filiżanka po ekstrakcji była bardziej gorąca. Jest jakaś możliwość regulacji tej temp ?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #245 dnia: 13 Maj 2018, 22:52:47 »
Rozumiem, że wykonywałeś już poprawne espresso na gaggii i wykluczasz swój błąd. Jakie wartości pokazuje Ci manometr?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #246 dnia: 13 Maj 2018, 23:02:41 »
Cały czas w zakresie 1,1 - 1.3. Nie schodzi poza zielone pole

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #247 dnia: 13 Maj 2018, 23:07:42 »
Więc tak, temperaturę w HX reguluje się presostatem zwiększając, zmniejszając ciśnienie, ale twoje wydaje się ok. Drugą przyczyną niskiej temperatury może być źle dobrana kryza w termosyfonie, ale wrząca woda raczej przeczy temu. Możesz pokazać jak robisz kawę, jakiś filmik wrzucony na Youtube?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #248 dnia: 13 Maj 2018, 23:14:25 »
Jasne, tylko z racji pory dopiero jutro.

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #249 dnia: 14 Maj 2018, 09:19:13 »
A odkamieniany był ten ekspres? Może wymiennik cały jest zawalony kamieniem...

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #250 dnia: 14 Maj 2018, 11:07:32 »
Drugą przyczyną niskiej temperatury może być źle dobrana kryza w termosyfonie, ale wrząca woda raczej przeczy temu.
Kolega ma wrzącą wodę z wylewki wody, a nie z grupy. Kryza może więc być problemem. Kamień też.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Wemakeanicepear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Classic, ECM Technika IV
  • Młynek: Ascaso i2 mini, Mazzer Super Jolly
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #251 dnia: 16 Maj 2018, 18:52:40 »
Raczej co było źródłem problemu już się nie dowiem. Panel z przyciskami przestał pracować, co zmusiło mnie do oddania Astorii sprzedawcy. Teraz muszę znaleźć innego HX. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #252 dnia: 13 Czerwiec 2018, 09:04:50 »
Koledzy,
obecnie mam sitko IMS B70 2T H24.5 M ze standardowym portafiltrem, no nieco zmodyfikowanym. Szukam sitka z bardziej prostopadłymi ściankami i pasującym do niego portafiltrem. Może NPF + jakieś sitko?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #253 dnia: 13 Czerwiec 2018, 10:05:50 »
Sam mam sitko IMS B70 2TC H24E (czyli bez przetłoczenia z wypukłym dnem) i ścianki mam idealnie równolegle. Masz inaczej? Pozostaje Ci albo trudno dostępne B70 2TF H24, albo coś od VST.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #254 dnia: 13 Czerwiec 2018, 10:27:34 »
Sitka idzie kupić, jednak nie za bardzo mam doświadczenie z portafiltrem. Głównie chodzi o jego kształt. To które mam obecnie jest zaokrąglane u podstawy i sitko IMS B70 2T H24.5 M opierało się o nią. Sitko wystawało 2mm ponad. Musiałem podszlifować ręcznie, aby wchodziło głębiej do obrzeża. 

Bardziej chodzi mi o głębszy i bardziej prostopadły portafilter. Może właśnie NPF

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi