Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 51052 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #210 dnia: 04 Styczeń 2018, 23:25:05 »
Jeżeli to od włączenia na zimno to w miarę normalnie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #211 dnia: 05 Styczeń 2018, 11:10:21 »
Ano. Ale stał nieużywany przez ten czas...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #212 dnia: 05 Styczeń 2018, 11:12:32 »
Tylko, że musisz zagotować wodę w bojlerze, a to pochłania sporo energii.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #213 dnia: 05 Styczeń 2018, 11:44:48 »
I trochę zajmuje ;) Nie sprawdzałem jeszcze ile to trwa, ale następnym razem(czyli pewnie jutro) zmierzę z ciekawości ile czasu zejdzie od włączenia na zimno do nabicia ciśnienia na presostacie(mam chyba 1,35 b ustawione). Jakieś porady jak dużego flusha zrobić? Chociaż orientacyjnie... Przydałby mi się jakiś punkt odniesienia.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #214 dnia: 05 Styczeń 2018, 11:49:00 »
Przez początkowy okres już po nabiciu ciśnienia grzałkazałącza się zdecydowanie częściej niż kiedy jest dobrze rozgrzany ekspres.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #215 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:31:11 »
Flush do momentu aż woda przestanie wrzeć na prysznicu. 1,35b to wg, mnie odrobinę za dużo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #216 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:38:49 »


Flush do momentu aż woda przestanie wrzeć na prysznicu. 1,35b to wg, mnie odrobinę za dużo.



Jakieś porady jak dużego flusha zrobić? Chociaż orientacyjnie... Przydałby mi się jakiś punkt odniesienia.

Robię dokładnie tak jak Maciek pisze.


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #217 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:46:50 »
1,35b to wg, mnie odrobinę za dużo.
To ile ustawić?

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #218 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:16:02 »
W przypadku domowego użytku ekspresów z HX im mniej tym lepiej. 0,8-1 bar. Łatwiej będzie opanować ekspres, wystarczy krótszy flash. 1,3 bar to w przypadku pracy ciągłej w kawiarence..

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #219 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:29:05 »
Ja mam ustawione tak, żeby nie spadało poniżej 1. Musisz poobserwować kilka cykli po przestawieniu presostatu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #220 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:47:45 »
Mi spada o jakieś 0,2 b chyba, jak nie zapomnę to popatrzę dokładnie co i jak. Starałem się nie wypadać poniżej zielonego pola, ale ciężko mi idzie trafianie...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #221 dnia: 05 Styczeń 2018, 16:10:08 »
U mnie wacha się w zakresie zielonego pola mniej więcej od 1 do 1,3

Marek.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 16:42:15 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #222 dnia: 06 Styczeń 2018, 13:04:13 »
Pytanie za 5 punktów. Potrzebuję taniego rozwiązania na rota pompę. Ekspres w końcu działa jak powinien(chyba), sterownik jakieś zaprogramowane dozy ma więc zakładam, że z nim wszystko ok, ale... Nie wiem czy tak być powinno lub czy tak może być, ale chyba się cofa woda z rota pompy do zbiorniczka. Flojet odpada ze względów finansowych na wstępie, więc ten temat można pominąć, tak samo jak podłączenie do sieci - nie wchodzi to w grę w żaden sposób. No i co zrobić? Nawet między porcjami kawy woda się cofa. Nie wiem jak bardzo, bo nawet nie zwróciłem uwagi, ale tak obrazowo. Zrobiłem kawkę, przepłukałem grupę(backflusha jeszcze nie robiłem), wypiłem, poszedłem po inne ziarno(co mi chwilę zajęło), wróciłem, zmieliłem, zważyłem itd, flush i... zonk. Wody brak. Zaciągnęło dość sporo z pojemnika stojącego obok, poszło. I nie wiem czy powinienem stawiać zbiornik wyżej, czy zrobić jakiś mini stojący na zbiorniku i dorobiony do niego wąż wychodzący przez otwór od zbiornika z wersji z pompą wibracyjną, czy wykombinować coś jeszcze innego... Jakiś pomysł? Gdyby się dało to od razu podciągnąłbym wodę, no ale niestety takiej możliwości nie ma.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #223 dnia: 06 Styczeń 2018, 13:13:08 »
Ekspres w końcu działa jak powinien
Pochwal się, jak to osiągnąłeś.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #224 dnia: 06 Styczeń 2018, 13:16:38 »
Nie wiem czy tak jest u mnie, bo albo miałem baniak 5 l postawiony na ekspresie albo 30l obok, gdzie poziom wody był powyżej ekspresu. Jeśli jednak tak się dzieje, to może warto by dać jakiś zawór przeciwzwrotny między pojemnikiem a ekspresem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi