Autor Wątek: La Cimbali Cadet - znalezisko  (Przeczytany 2302 razy)

Offline Bunny

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Lelit Fred PL044MMT
La Cimbali Cadet - znalezisko
« dnia: 23 Lipiec 2019, 10:47:22 »
Witam  :) Weszłam w posiadanie tego oto młynka, zupelnie przypadkowo i za darmo  [emoji38] Takie znalezisko pod domem, więc nie mogłam się oprzeć ;) Odczyściłam warstwę kurzu i jest  :D Włączony do kontaktu chyba mieli ;) Nawet nie wiem jak to sprawdzić  :doh: Mam takie pytanie, jak myslicie czy warto byłoby dać go gdzieś do serwisu do sprawdzenia i może odświeżenia/ naprawienia czegoś? Zupełnie się na tym nie znam a mam dość słaby młynek i z chęcią jezeli byloby warto używałabym tego. Czy ktoś z Was mogłby polecić mi jakiś serwis w Krakowie?
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2019, 11:10:09 wysłana przez Bunny »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2019, 11:01:45 »
Na pewno musisz go wyczyścić wewnątrz komory mielenia. Coś tam trzeba rozkręcić. Czy działa? kup najtańsza kawę w ziarnach w jakimś supermarkecie, zasyp i zobaczysz co wypada.
To młynek gastronomiczny, raczej się nie psują. No chyba, że mechanicznie, przy pomocy operatora.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2019, 12:35:06 »
Eeee... Ten, to jest w świetnym stanie. Miałem w dużo gorszym, zmieniłem łożysko pod żarnami, bo stare już było nie do ruszenia, wyciąłem dozownik i zamontowałem lej.
To świetny młyn, byłem z niego dużo bardziej zadowolony niż z Mazzera SJ, choć żarna u mnie miały te same. Młyn nie bryli, do espresso cudowny, ale właśnie nie z dozownikiem.
Na zdjęciach załączam, że może być gorzej, niż u Ciebie, ale nie ma się czym przejmować. Możesz spróbować skontaktować się z serwisem przy św. Filipa 9A w Krakowie, ale ja takie dłubaniny lubię sam robić.

Offline Bunny

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Lelit Fred PL044MMT
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2019, 13:06:00 »
Dzięki wielkie  :uklony: Super, to bardzo się cieszę, może rozpocznie u mnie właśnie drugie życie! Już został mniej więcej oczyszczony, chyba faktycznie nie jest tak źle :)
A jeszcze takie pytanie bo niestety nigdzie nie mogę wyszukać żadnej instrukcji, filmików na yt też jakoś mało, bylabym ogromnie wdzieczna za doslownie mini skrót obsługi :) są tam przy nim do ustawiania dwie miary, u gory jak przypuszczam to grubość przemiału, a co to za skala u dolu?  [emoji39] Boczna wajcha pewnie dozuje kawę? W malym pojemniku jeszcze jakaś śruba plus i minus... Dziś kupię zwykłą marketową kawę i będę testować :)
Na Filipa to gdzieś w pobliżu Coffee Roasters?
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2019, 13:09:11 wysłana przez Bunny »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2019, 13:42:36 »
Jeśli to faktycznie znalezisko to ja bym dokładnie czyścił i użył do tego celu odpowiednich granulek, nie wiadomo co kto i kiedy tam mielił. Może leki dla konia a może suszone nietoperze  :mrgreen:

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2019, 14:45:11 »
W malym pojemniku jeszcze jakaś śruba plus i minus

To zapewne do ustawiania wielkości porcjowania pojedynczej dozy z dozownika

Offline Bunny

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Lelit Fred PL044MMT
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2019, 15:40:14 »
Liczę na to, że mielił tylko kawę  :mrgreen: W środku pełno ziarenek kawy, na razie nietoperzy nie znalazłam  :mrgreen:


Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2019, 19:02:07 »



A jeszcze takie pytanie bo niestety nigdzie nie mogę wyszukać żadnej instrukcji, filmików na yt też jakoś mało, bylabym ogromnie wdzieczna za doslownie mini skrót obsługi :) są tam przy nim do ustawiania dwie miary, u gory jak przypuszczam to grubość przemiału, a co to za skala u dolu?  [emoji39] Boczna wajcha pewnie dozuje kawę? W malym pojemniku jeszcze jakaś śruba plus i minus... Dziś kupię zwykłą marketową kawę i będę testować :)
Na Filipa to gdzieś w pobliżu Coffee Roasters?

To znaczy, jaka skala u dołu? Pod hopperem jest grubość przemiału.

To nawet nie w pobliżu Coffee Roasters, ale u nich w środku.

Offline Bunny

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Lelit Fred PL044MMT
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2019, 19:58:57 »
O super, to dzięki za info, nie wiedziałam, że jest tam też serwis.  A drugą skalę oprocz tej pod hopperem, dojrzałam nisko z boku, taką 4 cyfrową  :o

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2019, 21:31:13 »
Super Ci się trafiło. Pewnie była akcja zbierania elektrosmieci. Sam tak zabrałem z ulicy, prosty ekspresik Zelmera. Wyczyscilem, dałem znajomym, są zadowoleni.
Też miałem taki młynek. Na zdjęciu widać, że wajcha od dozownika nie odbija. Pewnie zepsuła się sprezynka. Trzeba będzie rozkręcić. Jak ta sprezynka będzie, to poszukaj zakładu dorabiania sprężyn w Krakowie. Powinni zrobić nawet na miejscu. W Bydgoszczy płaciłem 20zl.
Ogolnie poczytaj o konserwacji mlynków. Jak oczyścić gwintowania, czym je nasmarowac. Obejrzysz sobie żarna. Nowe koło 100zl. Mam gdzieś na kompie zdjęcia, rozkreconego kompletnie młynka. Jakbyś chciała, odezwij się na priv.
Powodzenia 👍

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Cimbali Cadet - znalezisko
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2019, 23:04:41 »
A drugą skalę oprocz tej pod hopperem, dojrzałam nisko z boku, taką 4 cyfrową  :o

To nie skala, to licznik dozownika. Pokazuje, ile razy pociągnęłaś za wajchę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi