Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 101741 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Czerwiec 2013, 19:47:14 »
Płyta wygląda mi na zbyt cienką, żeby można ją było odtworzyć w gramofonie.
To chyba tylko kolejny gadżecik.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Czerwiec 2013, 19:51:08 »
@kafcio, no niestety, nie mam możliwosci odsłuchania żadnych...

Kuszą mnie JBL J33a, albo NuForce Ne-700M, choc cenowo są w granicach 240... pod koniec czerwca sie zdecyduję na coś.

@geralt, ja lubię, jeśli chodzi o użytkowanie poza domem. Są wygodniejsze, można zimą założyć czapkę (albo latem, z daszkiem), mniej rzucają się w oczy, nie mokną tak w czasie deszczu, dobrze izolują od otoczenia, przez co można słuchać ciszej, co jest dobre dla uszu, sprzętu i jakości dźwięku. Ale jeśli chodzi o użytek domowy (gry komputerowe, czy jakaś muzyka/filmy, gdy Kobieta siedzi nad książkami), to wolę pełne : ) ot, choćby moje Aeriale.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Czerwiec 2013, 19:53:31 »
Ja poza domem się ze słuchawkami w ogóle nie pokazuję ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Czerwiec 2013, 19:56:23 »
To Ty chyba na jakimś Bronksie mieszkasz :P

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Czerwiec 2013, 20:13:49 »
Te wszystkie douszne, chińskie łącznie z ajfonowymi to chłam co się po 0.5 roku rozpada. Te wykonane są solidnie.

Normalne od wielu lat używam Sennheiser HD 575, to są stosunkowo niezłe słuchawki. Izolują dobrze i akceptowalne brzmienie, ale bez brawury.
http://headphonespares.sennheiser.co.uk/hifi-tv-headphones/hd-575

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Czerwiec 2013, 20:34:50 »
Też kupiłem Sennheiser sobie do iPhona ale słuchawki douszne jednak są tylko namiastką dobrego dźwięku. Za dawnych czasów, chodziliśmy do niemieckiej czytelny w Belgradzie, tylko po to by posłuchać audiobook-i i to, z tego względu że podłączone były słuchawki Sennheisera.
Druga sprawa jest to że wszystkie te przenośne urządzenia mają braki w doskonałym oddaniu dźwięku i czasem słuchawki są dobierane konkretnie pod dany typ odtwarzacza. Przy jednym mogą się sprawdzać, przy innym nie. Swoje używam tylko sporadycznie...   

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Czerwiec 2013, 21:31:04 »
To Ty chyba na jakimś Bronksie mieszkasz :P

Jak mam słuchać to w domu, gdzie cicho, gdzie uzyskam dobry dźwięk, a nie na ulicy z telefonu ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Czerwiec 2013, 21:59:32 »
Sennheiser HD 575
świetny model, przez pewien czas miałem równocześnie z RS 130, jednak wygoda sprawiła, że RS'ki pozostały.
Czystość i naturalność (jak na moje słoniowe ucho). Wygoda pomimo, że oba modele nie należą do najmniejszych.
Przy RS'kach podobno u niektórych pojawiają się zakłócenia, w moim przypadku testowane są już w drugim mieszkaniu i na rozsądną odległość jest O.K.

ps. zgadzam się z Geraltem - dom służy do słuchania, jeżeli już muszę słuchać na ulicy to wszystko jedno co mam wsadzone w ucho, aby wygodne było.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Czerwiec 2013, 00:00:31 »
Tak, dom jest do słuchania, zgadza się. ale poza domem, gdzieś się wybywa, to lubię "podładować akumulatory" paroma dobrymi kawałkami w trakcie drogi do pracy/uczelnię, podczas biegania etc. a wtedy chcę mieć też dobry, klarowny i tłusty dźwięk : )

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Czerwiec 2013, 07:26:41 »
i co wtedy tak tłusto słuchasz? do podładowania akumulatorów?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Czerwiec 2013, 07:42:56 »
Bardzo mnie "podkręca" kilka płyt Ostrego, trochę elektroniki w stylu Bonobo, Trentemollera, ostatnia płyta Pezeta (Radio Pezet)... trochę tego mam : )

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Czerwiec 2013, 15:42:50 »
Macie może koledzy jakieś dobre, sprawdzone źródło zakupu lamp do audio, takich zmierzonych opcjonalnie sparowanych....?
Wiem, że gdzieś z US można sobie zaciągnąć, ale może coś bardziej w okolicy?
Głupio tak niemieckie Telefunkeny albo ruskie Sovteki, czy Tungsole ciągnąć zza wielkiej wody....

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Czerwiec 2013, 17:27:44 »
Czy ruskie lampy nadal trzeba ciągnąć ze Stanów ? Kiedyś te wybrane i eksportowane do usa były sprzedawane pod bardzo znana marką audio. Zobacz tu http://esoteric-hifi.com/lampy , a może jednak lepiej zamówić zza wielka wodą.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Czerwiec 2013, 17:33:43 »
A jeszcze jeden temat.
Jak u was wygląda temat używania DACów?
Jaki soft polecacie i jak to się w ogóle sprawuje w porównaniu z tradycyjnym transportem?
Mam swego rodzaju wątpliwości, mając jednego DACa na oku, bo flac-om z sieci za bardzo nie ufam, a ripowanie domowej płytoteki raczej mija się z celem.....

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Czerwiec 2013, 17:34:59 »
Może mieliby tutaj: thomann.de
Mógłbyś też do nich napisać. Mają serwis, więc może mogliby sprzedać części.

O DACach nic nie wiem ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi