Autor Wątek: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl  (Przeczytany 30241 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Czy ruszamy w bieżącym roku z rywalizacją? Na takich samych zasadach czy coś zmieniamy (ograniczamy rodzaje sportów/zmieniamy ilość kalorii...)?

Link do rywalizacji: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2018, 07:48:55 wysłana przez Spinacz »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2018, 08:50:16 »
Ja bym ograniczył do dyscyplin w których trzeba pokonać jakiś dystans rzeczywisty na wolnym powietrzu. Odpada więc siłownia, jakieś sporty walki ponieważ ciężko tutaj zweryfikować te spalone kalorie.

Offline bigindian

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: kawiarki, Hario V60-2, phin, Aeropress
  • Młynek: Severin KM3873
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2018, 10:05:59 »
Odpada więc siłownia, jakieś sporty walki
ale dlaczego ma odpadać ? chyba chodzi o rywalizacje w spalaniu kalorii, nie o rywalizacje w bieganiu czy jeździe na rowerze ;) ja osobiście nie lubię biegać, nie jestem zapalonym rowerzystą ale jestem 3-4 razy w tygodniu na siłowni. Rozumiem że takie spalone kalorie to nie spalone ;)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2018, 10:37:52 »
ale dlaczego ma odpadać ?
ciężko tutaj zweryfikować te spalone kalorie.
Rozumiem że takie spalone kalorie to nie spalone ;)
Wydaje mi się, że w takich "stacjonarnych" dyscyplinach łatwiej oszukiwać. Wpisać cokolwiek do endomondo, żeby osiągnąć limit dla nagrody. Oczywiście nie twierdzę, że ktoś z forumowiczów tak robi, bardziej chodzi mi o "łowców nagród" z endomondo.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:18:59 »
Czy ruszamy w bieżącym roku z rywalizacją? Na takich samych zasadach czy coś zmieniamy
startujemy i NIE zmieniamy, obecna formuła działa 2 lata i sprawdza się, o czym świadczy duża liczba finalistów i poprawa wyników wszystkich uczestników. W założeniu miała to być zabawa więc każdy w dowolnej dyscyplinie powinien mieć szansę. Limit 100k jest osiągalny dla każdej osoby systamatycznie robiącej cokolwiek, a kto bardzo chce się wykazać zawsze może podwoić, potroić wynik. Wystarczającym ograniczeniem jest czas min. 15 min. aktywności, tak jak w ostatnich edycjach.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:19:35 »
Możemy zrobić rywalizację tylko dla Forumowiczów za zaproszeniami. Co prawda miała ona pierwotnie służyć pewnej promocji Forum, ale chyba nie do końca zakończyło się to sukcesem.  :redface:

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:28:39 »
Możemy zrobić rywalizację tylko dla Forumowiczów za zaproszeniami.
wydaje mi się, że to skończy się klapą, uczestników i tak nie jest zbyt wielu a jeszcze jakby zacząć ich limitować to już w ogóle... Zaproszenia można wysyłać i tak - dodatkowo, po prostu żeby było więej ludzi.

Może póki co wystartować tak jak jest, a w międzyczasie dyskutować sobie nad ew. zmianami.

Offline rithien

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bezzera BZ13 S DE
  • Młynek: Ceado E6P, comandante v3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:37:46 »
Może wystarczy zeby treningi były widoczne?
Wiekszosc "łowcow" co wpisuje aktywności z palca ma ustawione treningi jako prywatne co za tym idzie nikt nie moze tego zobaczyc
Widac tylko przyrost spalonych kalorii

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:59:00 »
Mam wątpliwości czy to bezpieczne rozwiązanie dla biegających samotnie kobiet czy jeżdżących na drogich rowerach

Offline rithien

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bezzera BZ13 S DE
  • Młynek: Ceado E6P, comandante v3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2018, 13:13:08 »
Mam wątpliwości czy to bezpieczne rozwiązanie dla biegających samotnie kobiet czy jeżdżących na drogich rowerach

Widoczność mapy można wyłączyć niezależnie od widoczności treningu

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:41:12 »
Przecież na endo nie będzie widać drogiego roweru ;)
Ja tez uważam ze trzeba jakoś wyeliminować „ręcznych” wpisywaczy
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2018, 00:35:53 »
Wziął bym w tym udział tylko jak dla mnie jest małe "ale", nie odpowiada mi sama aplikacja endomondo (korzystam z innej, lecz też nie zawsze). Nie widzę więc innej możliwości jak dodawania wpisów w endo. ręcznie bądź nie uczestniczenia zupełnie  :-\.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2018, 06:36:15 »
Nie trzeba korzystać z aplikacji endomondo do rejestracji aktywności. Ważne by końcowo otrzymać plik w formacie ".tcx, .gpx lub .fit" wygenerowany przez GPSa. Potem na stronie dodaje się trening przez import pliku.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2018, 10:14:19 »
a'propos ręcznego uzupełniania treningu - czasami to jedyna opcja, bo np. całodniowej wycieczki rowerem czy wędrówki pieszo z włączonym gps, mapą i aplikacjami bateria w tel. po prostu nie wytrzyma, nawet pół dnia może być zbyt wiele, a czasem trzeba zachować trochę energii w tel. na wszelki wypadek, lub na inne cele. Przy wielodniowych wypadach posiadanie włączonego endo przez cały czas jest nierealne. Czasem też zwyczajnie zapomnimy włączyć aplikacji lub mierzymy to za pomocą innych urządzeń i transfer jest kłopotliwy, o wiele prościej wpisać ręcznie.

Jeśli tak bardzo chcecie blokować, ograniczać uczestników to proponuję najprostszą opcję - rezygnację z nagród rzeczowych i poprzestanie na satysfakcji z ukończenia. Odpadnie główny powód dla ew. kombinacji.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 10:18:19 wysłana przez grex »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2018, 10:31:01 »
. całodniowej wycieczki rowerem czy wędrówki pieszo z włączonym gps, mapą i aplikacjami bateria w tel. po prostu nie wytrzyma
Dlatego są dedykowane urządzenia typu Garmin, a jak dla kogoś to za duży wydatek to może sobie nabyć powerbank.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi