Autor Wątek: Taniec  (Przeczytany 1963 razy)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Taniec
« dnia: 17 Styczeń 2018, 14:06:50 »
Widzę, że takiego wątku nie ma, więc zakładam i pytam, czy ktoś tu coś tańczy? :)

Ja lubię tańce swingowe - głownie Lindy Hop i Balboa/Bal-Swing (są to tańce, które często widzimy na czarno-białych filmach z lat 30/40 ubiegłego wieku tańczone oczywiście do muzyki swingowej (Big Bandy, etc.), ale i do innych gatunków też można swobodnie tańczyć znając pewną podstawę.

Może jest tu ktoś z tego środowiska? :)

Jakby ktoś był zainteresowany tym tematem i mieszkał w Warszawie to polecam szkołę - www.swingout.pl - tam akurat ja przynależę, więc pozwolę sobie zareklamować. Inne miasta, w których się to także tańczy to m.in. Kraków, Gdańsk. Jak się człowiek w to wkręci to potem jeździ na festiwale po świecie i pije kawę w przerwach między zajęciami i imprezami ;) Polecam!

Pozdrawiam,
Marcin


Przykłady:




« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2018, 14:25:43 wysłana przez MarcinK »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Taniec
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2018, 14:36:44 »
Mi chyba chęci do tańca zostały po rodzicach ;) Ale jakoś ciągle mi nie po drodze na kurs. Albo brak kasy, albo czasu, albo partnerki...

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Taniec
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2018, 14:41:00 »
Wrocław też jest na mapie swingowej Polski ;).

Co do posiadania partnerki lub nie, to zazwyczaj w tego typu szkołach (przynajmniej dla partnerów) nie jest wymagane "posiadanie" partnerki, gdyż na zajęciach zawsze jest rotacja partnerów co kilka minut i zawsze brakuje parterów :)

We Wrocławiu to : https://www.facebook.com/lindyszau/ jakby co ;)..  na stronie widać, że nawet dziś mają jakąś potańcówkę - wejście darmowe, zawsze możesz pójść, napić się piwa lub kawy i popatrzeć lub pogadać z ludźmi z tańca. To jest bardzo wciągające, ostrzegam.. :)
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2018, 14:45:18 wysłana przez MarcinK »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Taniec
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2018, 14:55:35 »
Ja to raczej taniec towarzyski ;) Ze szkołą problemu nie będzie, bo znajomi rodziców z ich dawnych szkół tańca pootwierali swoje :) Swing jakoś do mnie nie przemawia,a tych wynalazków w stylu hip-hop, dancehall i innych syfów nie trawię i nawet nie wiem jak można to nazywać tańcem...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Taniec
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2018, 15:08:34 »
Salsa, salsa i jeszcze raz salsa ;) Ale później przychodzą inne obowiązki i nie ma czasu na przyjemności.

@MarcinK, byś się zdziwił, w Poznaniu szkoły coraz częściej cierpią na nadmiar partnerów.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Taniec
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2018, 15:35:34 »
Poznań to też "punkt Swingowy" jakby ktoś był zainteresowany ;)

Widocznie to specyfika różnych tańców z tymi partnerami, "u nas" zawsze jest dla partnerek problem w rejestrowaniu się na różne festiwale z powodu nie posiadania partnera.





 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi