Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 133865 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #180 dnia: 21 Marzec 2016, 23:33:44 »
Jestem po degustacji Imperium Prunum. Nie wierzyłem w mocną wędzonkę ze śliwki, ale zdziwiłem się bardzo pozytywnie. Piwo jest niesamowite. Wąchałem je chyba kilka minut i nie mogłem nawet na chwilę odsunąć nosa od pokala  :hihihi: Takie aromaty! Aromat obłędny, smak obłędny... nie ma co pisać - po prostu piwo wybitne!  :pycha:


Jeszcze taki news z którego bardzo się cieszę i jest to porządny kop motywacyjny na drodze piwowarstwa domowego.
http://pspdlodz.org/wyniki-eliminacji-w-iii-lodzkim-konkursie-piw-domowych/
gdzie kupujesz?

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #181 dnia: 21 Marzec 2016, 23:50:26 »
Akurat Prunum kupiłem w Tomaszowie w jedynym sklepie z dobrym piwem. Tam najczęściej kupuje.
Ale RISów i BW'ów nie mieli, więc wybrałem się do Łodzi na ul. Piwną (koło Manufaktury).

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #182 dnia: 22 Marzec 2016, 00:00:26 »
widze ze  koledzy  na forum o kawkach "pitu,pitu" a  piwa na mysli maja  :lol2:
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2016, 00:05:08 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #183 dnia: 22 Marzec 2016, 06:41:56 »
Co do pszeniczniakow to ja polecam Primator-a:)na naszym rynku z masowej produkcji chyba najlepszy:)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #184 dnia: 28 Marzec 2016, 23:39:14 »
Joonecky, próbowałeś robić piwo z brevkitów, czy od razu ze słodów warzyłeś?
Moje pierwsze piwo, to Draught Coopersa, ale jakoś nie wyszło mi, chyba z powodu wahań temperatury fermentacja ustała zbyt szybko.
Zastanawiam się nad uwarzeniem piwa ze słodu, tylko przeraża mnie to, że tyle czasu trzeba poświęcić.
Posiadam garnek elektryczny i inne dodatki. Kupujesz słody śrutowane, czy sam śrutujesz?

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #185 dnia: 29 Marzec 2016, 12:26:28 »
Nigdy nie robiłem piwa z brewkit'a. Jeśli miałbym się chwytać jakiś pół środków, to raczej skłaniałbym się ku ekstraktom słodowym. Tutaj masz wpływ na chmielenie. Można już coś pokombinować z recepturą. A przy takim brewkicie jesteś skazany na to co dostaniesz w puszce. Nic dziwnego, że nie wyszło z niego nic ciekawego  ;) nie ma się co przejmować.
Ja od razu warzylem ze słodów - od pierwszej warki. Warzenie z zacieraniem to nic trudnego i nie ma co się tego bać. Warto skorzystać z gotowych receptur (np. wiki.piwo.org) na początku.
Co do wahań temperatury - to nie ma nic gorszego! Drożdże mogą zaprzestać pracy i nie dofermentowac Ci do końca piwa. Najlepiej jest (przy górnej fermentacji) zadać drożdże w dolnej granicy temperatury i potem z biegiem fermentacji ją podnosić. To już jest wyższa sztuka jazdy. Na początku staraj się fermentować w nie za wysokiej temperaturze w granicach pracy drożdży.
Na początku zamawiałem słody śrutowane, ale kiedy zacząłem już kupować słody w 25 kg workach przestało mi się to opłacać i kupilem sobie śrutownik z biowinu. Na pierwsze warki polecam kupić jakieś ześrutowane zestawy (np. HomeBrewing, Browamator albo AlePiwo) albo kupić ześrutowane słody wg przepisu z wiki.piwo.org.
Warto poczytac wiki.piwo.org zanim się za wszystko weźmiesz - unikniesz niepotrzebnych nerwów, stresu i zrobisz lepsze piwo.
Jeśli miałbyś jakieś pytania to wysłałem ci mój nr na PW  ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #186 dnia: 29 Marzec 2016, 20:14:21 »
Robiłem póki co raz właśnie z puszki, popełniłem prawie wszystkie możliwe błędy -- nastawiłem w sierpniowe upały dzięki czemu drożdże zadałem chyba w 32°C i większość fermentacji przebiegała powyżej 28, rozlałem do butelek tuż przed wyjazdem na wakacje więc nie spodziewałem się niczego dobrego. Wyszło całkiem fajnie no i znów dałem ciała bo zostawiłem na dłużej tylko osiem butelek, reszta poszła. No i teraz dopiero jest dobre a już tylko sześć...

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #187 dnia: 31 Marzec 2016, 15:44:48 »
Robiłem póki co raz właśnie z puszki, popełniłem prawie wszystkie możliwe błędy -- nastawiłem w sierpniowe upały dzięki czemu drożdże zadałem chyba w 32°C i większość fermentacji przebiegała powyżej 28, rozlałem do butelek tuż przed wyjazdem na wakacje więc nie spodziewałem się niczego dobrego. Wyszło całkiem fajnie no i znów dałem ciała bo zostawiłem na dłużej tylko osiem butelek, reszta poszła. No i teraz dopiero jest dobre a już tylko sześć...
30°C fermentacji? W takich temperaturach to tylko belgi, a i tak to dość wysoko.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #188 dnia: 31 Marzec 2016, 15:59:34 »
No teraz już to wiem. A jednak wyszło całkiem dobrze. To jakaś Australia była, musiałbym sprawdzić w kajeciku.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #189 dnia: 31 Marzec 2016, 16:51:17 »
Australia?  ???

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6262
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #190 dnia: 01 Kwiecień 2016, 10:50:31 »
piwo na laktozie z mleka kangura? ;)

Wybieracie się może na łódzkie piwowary ?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1061136690625181&set=a.106973479374845.12023.100001865813159&type=3&theater

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #191 dnia: 01 Kwiecień 2016, 14:26:21 »
Będę w sobotę koło 18  ;) szału raczej nie będzie. Ja sobie ostrzę zęby na Warszawski Festiwal Piwa. Jakby się ktoś wybierał, to się zobaczymy, bo będę calutkie trzy dni  :taniec:

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #192 dnia: 05 Kwiecień 2016, 18:03:16 »
Russian Imperial Stout "Whisky Barrel Aged"
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2016, 18:05:28 wysłana przez joonecky »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #193 dnia: 05 Kwiecień 2016, 20:12:47 »
 :pycha:



Dziś nabyłem piwo "bojarskie" z nowego browaru w moich stronach.
http://www.sklep.piwaswiata.com/bojarskie-p-1176.html

Po degustacji muszę przyznać, że piwo z tego browaru zapowiada się ciekawie.
Nie jestem w temacie piwowarskim, ale jakaś znana osoba z branży piwowarskiej podobno podzieliła się swoim doświadczeniem, tak więc powinno być dobrze.
Wygląda na to, że "żubr" ze znanej kompanii piwowarskiej przestanie królować w puszczy i w końcu będzie można napić się dobrego piwa wędrując po Puszczy Białowieskiej :)

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #194 dnia: 05 Kwiecień 2016, 20:34:18 »
"żubr" ze znanej kompanii piwowarskiej przestanie królować w puszczy
Bo oto nadchodzi

 :smiech:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi