Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395316 razy)

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #165 dnia: 14 Czerwiec 2016, 13:47:09 »
Hej,
A gdzie udało Ci się kupić zbity słoiczek?

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #166 dnia: 14 Czerwiec 2016, 14:02:23 »
Hej Filip,

Będą u nas dostępne z następną dostawą.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #167 dnia: 06 Lipiec 2016, 15:57:17 »
Minęło trochę czasu. Więc ja się pytam ! Jak tam wrażenia z użytkowania tego cuda? Lepiej za podobną cenę wziąć virtuoso czy jednak comandante? Wygoda użytkowania jest na drugim planie.

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #168 dnia: 06 Lipiec 2016, 16:47:35 »
Wierzę w stal, łożyska i precyzyjne wykonanie. Więc skłaniałbym się ku Comandante. Bartaze choć lubię i używam, to ma zbyt dużo w sobie plastiku. Chwila nieuwagi, niedokładne osadzenie żaren w uchwycie po czyszczeniu (plastik trzyma plastik !!!  :Bicz:) i młynek się może zablokować, przebiega samozmielenie uchwytów żaren, zgrzyt zębów i płacz. Widziałem już dwa takie przypadki... Choć tak czy inaczej, to spoko młyn.  ;)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #169 dnia: 08 Lipiec 2016, 10:24:56 »
Ile kawy można zmienić na raz w comandante? Da radę zrobić z tego 600ml chemexa?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Lipiec 2016, 10:56:16 »
Najwięcej zmieliłem 48 g, a więc przy standardowej dozie odpowiedź brzmi: tak, da się jednorazowo zmielić na chemexa 600 ml ;)
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #171 dnia: 08 Lipiec 2016, 11:43:53 »
Było to bardzo uciążliwe? I tak szczerze, pyłu na prawdę nie ma? A przemiał jest równy? Bo jak na razie mam severin który nawet daje rade, nie chciał bym się zawieźć kupując ręczny młyn na 1000zl który będzie mielil tak jak moje cudo a do tego trzeba będzie korbą machać :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #172 dnia: 08 Lipiec 2016, 13:15:31 »
Mielenie Comandante na grubość odpowiednią na dużego Chemexa nie stanowi dużego wysiłku ;) Comandante to stalowe, ostre żarna, które są bardzo solidnie osadzone i obracają się w pełni osiowo. To powoduje, że mielenie odbywa się właściwe bez żadnych zacięć nawet w przypadku jasnych ziaren. Nie ulega wątpliwości, że trochę trzeba pokręcić (w końcu to ręczny młynek), ale doświadczenia są zupełnie inne niż w przypadku budżetowych ręczniaków z ceramicznymi żarnami. Żarna ceramiczne właściwie ścierają ziarna, a brak dobrej stabilizacji skutkuje zacięciami.

Odnośnie równomierności, to pozwolę sobie wkleić zdjęcie Krzyśka Barabosza z jego testu Comandante. Sam chcę poddać testom ten młynek i porobić dobre zdjęcia, ale jestem w trakcie przeprowadzki i nie mam bardzo warunków. Co do pyłu, to nie da się zmielić kawy żadnym młynkiem bez frakcji pyłowej. Comandante, mahlkonig ek43, jak i inne topowe młynki nie dają przemiału wolnego od pyłu.


Sam miałem kiedyś Severina i to będzie, pisząc obrazowo przejście jak z trabanta do BMW.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #173 dnia: 08 Lipiec 2016, 13:17:27 »
Mieli równo. Pył jest jak wszędzie. Ale podobno jest go mniej. Nic nie odsiewam i jest bardzo smacznie :)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #174 dnia: 08 Lipiec 2016, 13:33:43 »
Jeszcze porównanie Comandante z Feldgrind, którego obok LIDO 2 brałem pod uwagę. Niestety po Niemiecku, ale są obrazki i ewentualnie google tłumacz, jeśli ktoś nie pałał miłością go języka goethego ;)
https://www.kaffee-netz.de/threads/shootout-feldgrind-vs-comandante-c40-mk3.98095/
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #175 dnia: 08 Lipiec 2016, 14:17:11 »
Co z tego porównania wynika?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #176 dnia: 08 Lipiec 2016, 19:09:21 »
W zasadzie nic  [emoji38]

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #177 dnia: 13 Lipiec 2016, 12:27:59 »
Nikt wiecej nie ma? Fajnie bylo by poznac opinie jeszcze paru osób.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #178 dnia: 13 Lipiec 2016, 13:42:19 »
Było to bardzo uciążliwe? I tak szczerze, pyłu na prawdę nie ma? A przemiał jest równy? Bo jak na razie mam severin który nawet daje rade, nie chciał bym się zawieźć kupując ręczny młyn na 1000zl który będzie mielil tak jak moje cudo a do tego trzeba będzie korbą machać :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka



Mniej więcej o to chodzi, żeby mieć w tak małej obudowie jakość dużego elektrycznego młyna ;)
Jak porównywałem kawę zrobioną na K6 i z mk3 pojawiły się nowe akcenty smakowe z ręcznego. I sobie odpuściłem, dalsze porównywanie.
Głównie kupiłem go z myślą o wyjazdach.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #179 dnia: 13 Lipiec 2016, 18:59:01 »
Było to bardzo uciążliwe? I tak szczerze, pyłu na prawdę nie ma? A przemiał jest równy? Bo jak na razie mam severin który nawet daje rade, nie chciał bym się zawieźć kupując ręczny młyn na 1000zl który będzie mielil tak jak moje cudo a do tego trzeba będzie korbą machać :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka



Mniej więcej o to chodzi, żeby mieć w tak małej obudowie jakość dużego elektrycznego młyna ;)
Jak porównywałem kawę zrobioną na K6 i z mk3 pojawiły się nowe akcenty smakowe z ręcznego. I sobie odpuściłem, dalsze porównywanie.
Głównie kupiłem go z myślą o wyjazdach.
Nowe akcenty smakowe przy Commandante, pozytywne? Generalnie który lepiej wypadł, już pomijając kwestie kręcenia. Przemial, ilość pyłu - duża była różnica?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi