Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395237 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1845 dnia: 09 Maj 2022, 07:51:52 »
Lepsza wojna młynków niż wojna światów. Też nie wyobrażam sobie komesia w espresso. Chyba, że zostanę tylko z nim...
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 09:27:36 wysłana przez Antonio »

Offline Beneventi Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Solis Barista Perfetta Plus 1170 Czarny / Bosch TAS1007 / My Clever Dripper / Frenchpress / Bialetti Moka Induction 4tz
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Red Clix
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1846 dnia: 09 Maj 2022, 10:36:45 »
I ta wojna wynikła z pytania o dłuższą rączkę xd

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1847 dnia: 09 Maj 2022, 11:45:29 »
Jak alternatywy to ok, komes się nadaje do tego i ja nigdy nie pisałem że jest inaczej. Natomiast espresso to inna bajka.
Po raz trzeci - odniesiesz się do filmków, o które sam prosiłeś? Ta cisza z twojej strony na ich temat jest bardzo wymowna :) Jeśli komuś chce się machać rączką przez minutę, Comandante daje bardzo dobry przemiał do espresso. Wielu forumowiczów to potwierdziło.

Natomiast razi mnie to że atakuje się każdego kto podda w wątpliwość to że jedyny słuszny młynek jest najlepszy. Tym bardziej że ilość durnych postów jakie tu padła z przeciwnej strony jest porażająca.

Nikt, ale to nikt, prócz ciebie nie pisał, że Comandante jest najlepszy w czymkolwiek. Ironia, co? Plus sam wymyśliłeś tę ideologię i ją zaatakowałeś. To się nazywa kreatywość! Nie robiłem tego od podstawówki :)
Btw - to, że coś jest na YT nie znaczy, że warto się tym posiłkować. Po raz kolejny wrzucasz "test" ze... sklepu. Dodatkowo, ten "test" wyszedł zaraz po tym jak sprowadzili do siebie 1zpresso. Przypadek? :)

Ogólnie Twoja logika brzmi jak: "Mythos to słaby młynek, jest mnówstow lepszych, bo do alternatyw mieli z dużą retencją (bo widziałem na YT) i w ogóle jest duży i nieładny i drogi.
Zacietrzewiony jesteś na jakimś detalu przez co starasz się, jak sam napisałeś, "nawrócić" ludzi (inaczej wmówić im, że popełnili błąd), którym albo ten młynek wystarczy, albo są z niego zadowoleni.

I tu nie ma żadnej wojny. Jak ktoś wypisuje głupoty to, dla obserwatorów, warto rzeczy sprostować. Comandate jest świetnym młynkiem, również do espresso, aczkolwiek są dostępne szybsze młynki z lepszą ergonomią. Mam rację?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1848 dnia: 09 Maj 2022, 12:32:43 »
Jakie znowu głupoty ktoś wypisuje? W zasadzie zauważył tylko, że tytułowy młynek ma taką a nie inną konstrukcję i wynikające z niej mankamenty. Czy to są głupoty? Ale OK, masz rację. Musisz ją mieć ;).

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1849 dnia: 09 Maj 2022, 13:02:31 »
Niestety nie tylko to. Ogólnikowe "Nie, po prostu comandante to zabawka przy nich." podchodzi mi pod igorację.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1850 dnia: 09 Maj 2022, 13:22:58 »
wiesz Antonio od jakiegoś czasu stałeś się takim zwykłym wichrzycielem, nie rozmawiasz już na prawie żadne tematy, aktywujesz się do prowokowania, doprowadzasz do pyskówek i ostatnio dość skutecznie do zamykania wątków.
Dawid zabrał się za jakąś "akcję specjalną" i wykłóca się jak w jakimś amoku, kolejne osoby odpisują a on jak z dowcipów o elektrodzie, wszyscy są głupi, materiały śmieszne, wszyscy ślepi a sam już kółka w swojej pianie zatoczył :)
A jaka jest twoja rola? No jedyne co napisałeś na temat, to to co my sami tłumaczyliśmy od początku po czym odwalasz prawnika uciśnionego, czemu? Ja myślę, że poprostu masz osobisty problem z niektórymi z nas, podejrzewam, że męczy cię wytykane ci zwykłe kłamstewka czy proste manipulacje a ostatnim trochę tego było, więc wykorzystujesz swoją pozycję starego i szanowanego forumowicza do pokazania kto tu mądry ale wiesz co, dla mnie raczej stajesz się osobą, z którą coraz rzadziej wogóle warto rozmawiać :(

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1851 dnia: 09 Maj 2022, 14:03:49 »
@trez w wątkach polityczno-wojenno-społecznych zwykle aktywują się aktywiści i w zasadzie dyskusja się wyczerpuje, nie ma szansy na równe szanse rozmówców. Podobnie jak tutaj, mamy zaraz argumenty ad personam, a "ty" nie szanujesz innych...  :-\

@trez ,Ty zaś wolisz zagaić zgrabnie i inteligentnie, dziękuję pięknie :). Dawid nie neguje rzeczowych argumentów, nie neguje ogromu pracy, inwencji i szerzenia kawowej kultury przez Comandante, nie neguje chyba wyjątkowej pracy żaren tegoż młynka, a tylko i wyłącznie stwierdza to, co subiektywnie sam ocenił i sam doświadczył w kontakcie z młynkami. Wydaje mi się, że jest w nim jednak nieco więcej spokoju niż w waszej opozycji. Zamiast więc przyznać mu rację, że owszem: Comandante ma taką a nie inną konstrukcję, będziecie się z nim jeszcze kopać do końca świata "i jeden dzień dłużej" ;). Comandante różni się od innych konstrukcji i tyle. Po cóż robicie krucjatę przeciwko Dawidowi i jego subiektywnej ocenie? Napisał to, co napisał. Może niefortunnie wybrał akurat niniejszy wątek: ten o chińskich młynkach byłby znacznie bardziej stosowny. Możemy o tym porozmawiać rzeczowo w dobrej atmosferze, nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 14:29:55 wysłana przez Antonio »

Dawid1144

  • Gość
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1852 dnia: 09 Maj 2022, 14:09:29 »
wiesz Antonio od jakiegoś czasu stałeś się takim zwykłym wichrzycielem, nie rozmawiasz już na prawie żadne tematy, aktywujesz się do prowokowania, doprowadzasz do pyskówek i ostatnio dość skutecznie do zamykania wątków.
Dawid zabrał się za jakąś "akcję specjalną" i wykłóca się jak w jakimś amoku, kolejne osoby odpisują a on jak z dowcipów o elektrodzie, wszyscy są głupi, materiały śmieszne, wszyscy ślepi a sam już kółka w swojej pianie zatoczył :)
A jaka jest twoja rola? No jedyne co napisałeś na temat, to to co my sami tłumaczyliśmy od początku po czym odwalasz prawnika uciśnionego, czemu? Ja myślę, że poprostu masz osobisty problem z niektórymi z nas, podejrzewam, że męczy cię wytykane ci zwykłe kłamstewka czy proste manipulacje a ostatnim trochę tego było, więc wykorzystujesz swoją pozycję starego i szanowanego forumowicza do pokazania kto tu mądry ale wiesz co, dla mnie raczej stajesz się osobą, z którą coraz rzadziej wogóle warto rozmawiać :(

Dowcipy to lecą akurat w moja stronę.

Piszesz o jakimś amoku, czego totalnie nie rozumiem. Napisałem że gorzej sprawdza się do espresso i napisałem dlaczego - wszyscy na mnie weszli.

Pisaliscie ze dużo lepszy przemiał daje, podesłałem filmiki które to obaliły.

Napisałem że 1Z mieli szybciej i ma lepszą regulacje a zarzuca mi się amok, jakieś specjalne akcje,  jedna osoba wstawia wykres na którym nie ma ani 1 młynka od 1Z, drugi pisze o Brewers cup, tam jakby ktoś parzył tam espresso .
Celem tego co pisałem było napisanie, że są inne młynki które w wielu kategoriach są lepsze od comandante. Jeśli dla was szybko mielenia, opór, precyzja regulacji się nie liczą, to nie wiem co tu robicie. Jakość przemiału? Podesłałem filmik, nie widzę tego "mniejszego pylenia" jakoś bo ślepy nawet widzi że pyłu jest tyle samo.

Ale ok, to ja jestem niepoważny.
 Miłego mielenia wszystkim, nie mam ochoty pisać już w tym wątku, piszcie, obrażajcie, załóżcie koło wzajemnej adoracji.
Niech każdy mieli czym chce, dyskutować nie warto.

Opuszczam wątek zanim wyznawcy kościoła świętego młynka spalą mnie na stosie. Niech moc będzie z wami. Przyda wam się, jak będziecie machać półtora minuty :)

« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 14:40:06 wysłana przez Dawid1144 »

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1853 dnia: 09 Maj 2022, 14:17:50 »
Dyskutować warto ale na pewno nie z tobą :)
lol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1854 dnia: 09 Maj 2022, 14:30:44 »
tobą
Daruj sobie proszę i pisz po polsku :).

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1855 dnia: 09 Maj 2022, 14:36:37 »
mastro antoinio. Ja jestem z Gruzji i tak na prawde polski to jest mój trzeci język. Ja się go nauczyłem i to też nie jest takie łatwe. Dlatego to co ty tutaj teraz robisz to jest dyskryminacja. :-(
lol

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1856 dnia: 09 Maj 2022, 14:44:50 »
tobą
Daruj sobie proszę i pisz po polsku :).

Co jest nie po polsku w tym zapisie?
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1857 dnia: 09 Maj 2022, 14:46:40 »
Ooo! @MrBobert:) czyżbym pominął Twój pierwszy wpis? Nie miałem pojęcia o tym, że język polski nie jest Twoim ojczystym. Gdy się do kogoś zwracamy, zaimki zapisujemy w naszym języku wielką literą. Piszę zatem "do Ciebie" a nie "do ciebie". Życzę miłego, słonecznego jeszcze dnia i spadam do mojego modlitewnego komesia ;).
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 14:51:06 wysłana przez Antonio »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1858 dnia: 09 Maj 2022, 14:51:21 »
dy się do kogoś zwracamy, zaimki zapisujemy wielką literą. Piszę zatem do Ciebie a nie do ciebie.

Otóż nie. Można pisać z małej i jest to poprawne. Z dużej pisze się wtedy, gdy chcesz okazać szacunek osobie, do której się zwracasz.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1859 dnia: 09 Maj 2022, 14:56:07 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi