Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395333 razy)

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1680 dnia: 17 Listopad 2020, 00:23:22 »
Czy kręciłeś nim dłużej niż rok pod espresso nie używając w ogóle swojego Niche czy innego elektryka?
Nie, komendanta mam tylko dla V60 i to od około miesiąca. W każdym razie nie wyobrażam sobie używania go jako podstawowego młynka do espresso. Nie żeby nie podołał, ale taki dialling każdym ręcznym młynkiem to udręka musi być...
Jeżeli chodzi o ergonomie to nie jest idealny, przynajmniej w moim odczuciu. Mam wersje z "drewniana" obudowa i otoz slizga mi sie w dloni podczas krecenia. Co prawda mam wyjatkowo suche dlonie, ale taki "stoper" na kciuk jak w Kinu zdaje sie byc swietna opcja.

Offline kubajasiolek Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola pre-millenium
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1681 dnia: 17 Listopad 2020, 07:38:23 »
@kafcio to ja się trochę wtrącę. Używam od 2.5 roku kinu m47 dzień w dzień robiąc między 2 a 4 szoty i jakieś dripy. Nie znudziło mi się i nie chcę zmiany (chyba, że na niche, ale nie czuję potrzeby na razie). W ostatnim czasie na Europiccoli, wcześniej na ascaso duo, a jeszcze wcześniej na różnych gastro HX'ach (l'anna, jakieś vibiemme). Jednoczenśnie zabunkrowane na wsi mam 2 gastro młyny, więc to nie tak, że nie mam na czym elektrycznym mielić - po prostu lubię klimat i ilość zajmowanego miejsca przez ręczniaka.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1682 dnia: 17 Listopad 2020, 08:41:18 »
tak @arizonaoov, mi też drewno się wiecznie ślizgało a dość duża grubość młynka dodatkowo nie ułatwia, polecam na to silikonowa opaskę, coś jak te takie co niektórzy na ręce noszą a inni nazywają to złośliwie cockrings :D Ja używam sztuki z przenośnego audio, którą się je niby do telefonu przyczepia. Świetne się sprawdza, daje +10 do  chwytu :] Wydawało mi się, że od jakiegoś czasu komesie mają takie już w zestawie.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1683 dnia: 17 Listopad 2020, 10:32:06 »
O, dobry patent, sprawdze (jak skads wytrzasne takowa gumke, oryginalna dodawan jest do Red Clix). Do tej pory uzywalem minimalnej ilosci wody na łape i tez jest OK

Offline Czarny_II Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Aeropress, Alto Air, Kalita, Phin
  • Młynek: Comandante C40 Mk3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1684 dnia: 07 Grudzień 2020, 14:08:04 »
HBCR pewnie mają od ręki te opaski. Warto napisać do nich i zapytać. Możliwe, że CD i inni sprzedawcy też mają.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1685 dnia: 07 Grudzień 2020, 14:27:32 »
Kawałek starej dętki rowerowej dociąć, naciągnąć i będzie ok  ;)

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1686 dnia: 07 Grudzień 2020, 14:36:48 »
Tylko ten zapach będzie nie ten.. :ohyda:

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1687 dnia: 08 Grudzień 2020, 00:12:24 »
Podziwiam, nie powiem, ale 4 miesiące to nie rok. Nie spełniasz kryteriów ;)
Ja kręcę codziennie już od czterech i pół roku Comandante - codziennie średnio 4 x 15g pod espresso. Problem pojawia się jedynie wówczas, gdy przyjdą goście i mam do zrobienia sześć kaw pod rząd. I co powiesz?

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1688 dnia: 08 Grudzień 2020, 00:15:33 »
Jeżeli chodzi o ergonomie to nie jest idealny, przynajmniej w moim odczuciu. Mam wersje z "drewniana" obudowa i otoz slizga mi sie w dloni podczas krecenia. Co prawda mam wyjatkowo suche dlonie, ale taki "stoper" na kciuk jak w Kinu zdaje sie byc swietna opcja.
Polecam dokupić Red Clix, tam w komplecie jest opaska gumowa idealnie dopasowana do średnicy korpusu i daje bardzo pewny chwyt.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1689 dnia: 08 Grudzień 2020, 00:52:16 »
Fajnie że dodają ale żeby to miał być powód zakupu ośki za 150zl? No bez przesady, silikonowa opaska na rękę kosztuje pojedyncze złotówki, w większym markecie jak są te wyspy z gumkami i spinkami do włosów to często mają i to, chodź czasy takie, że najbliższa może nie być czynna, ostatecznie na ali jako silicone wristband można całą rodzinę zaopatrzyć ;) Ja mam taką cieniutką i przymałą ale naciągnęła się i wlazła i super się sprawdza a napis topping, świetny producent sluchawkowych wzmacniaczy swoją drogą, przypomina mi przy mieleniu, co mogę robić do kawy :D

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1690 dnia: 08 Grudzień 2020, 12:34:19 »
Fajnie że dodają ale żeby to miał być powód zakupu ośki za 150zl? No bez przesady, silikonowa opaska na rękę kosztuje pojedyncze złotówki, w większym markecie jak są te wyspy z gumkami i spinkami do włosów to często mają i to, chodź czasy takie, że najbliższa może nie być czynna, ostatecznie na ali jako silicone wristband można całą rodzinę zaopatrzyć ;) Ja mam taką cieniutką i przymałą ale naciągnęła się i wlazła i super się sprawdza a napis topping, świetny producent sluchawkowych wzmacniaczy swoją drogą, przypomina mi przy mieleniu, co mogę robić do kawy :D

Jeśli nie mielisz pod espresso to oczywiście Red Clix nie jest niezbędny i zakup dla samej gumki byłby… hmmm… jak to nazwać?  :hihihi:

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1691 dnia: 09 Grudzień 2020, 20:11:45 »
Swoją drogą ciekawe czy jest na forum ktoś z Commendate kto używa tego młynka pod espresso z pełnym zadowoleniem dłużej niż rok.
Dobry wieczór!

Tak, robię tak od prawie dwóch lat;) 2-4 dziennie, w rzucie dwie kawy. Bez elektrycznego...bo go nie mam.
Zapraszam do zadawania pytań;)

Ps.: Bicek nie urósł :(

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1692 dnia: 09 Grudzień 2020, 20:34:06 »
O co tu pytać - brawo za cierpliwość. Nie każdy tak da radę.

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1693 dnia: 09 Grudzień 2020, 20:45:02 »
Tak serio to jest niezła opcja, jeżeli nie masz za dużo miejsca w mieszkaniu, nie robisz tej kawy za dużo.  Zrobienie czterech espresso w secie jest już frustrujące.
W zamian mam powtarzalny przemiał. Mnie cztery minuty straty każdego dnia nie bolą i dlatego mogę zmielić te dwie porcje na espresso, każda po 15-16 gram kawy.

W przyszłym roku kupię jakiś solidny młynek do espresso, a ten zostanie do alternatyw;)

Offline gizmuch

    • xxx
  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: brika, cafissimo, rok, aeropress, Bezzera bz09, v60
  • Młynek: hario ręczny, Iron heart
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1694 dnia: 10 Grudzień 2020, 07:14:07 »
Uwielbiam comandante, kręcenie nim to cześć mojej pasji kawowej, robię 2 espresso dziennie po 18gr kawy każde. Nie wyobrażam sobie naciskania guzika, sam proces kręcenia, oporu ziaren, cięcia ich, odgłosu i uwalnianego aromatu- coś pięknego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi