Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395203 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1335 dnia: 23 Styczeń 2019, 14:59:51 »
Pytanie czy kiedykolwiek był najlepszy, a właściwie czy jest młynek najlepszy do wszystkiego, a więc czy w ogóle takie określenie ma rację bytu? Dlatego jestem przeciwnikiem określeń stopniujących w tematach wątków.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 15:01:59 wysłana przez krystians »

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1336 dnia: 23 Styczeń 2019, 16:02:46 »
Zapytaj może do jakiej metody potrzebujesz młynka to polecimy konkretnie coś dobrego.

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1337 dnia: 23 Styczeń 2019, 17:19:57 »
Hmm tu nie chodziło konkretnie o pytanie "jaki młynek wybrać" - bo tych pytań są setki a odpowiedzi nie mniej...

Bardziej właśnie o to, jak przeciętny człowiek, który o większości sprzętów co najwyżej czytał lub oglądał na YT postrzega niektóre rzeczy. I tak oto Comandante jawi się jako swego rodzaju Święty Graal... (trochę jak EK43 wśród elektrycznych, albo Kopi Luvak/Java Blue Mountain wśród kaw, albo właśnie iPhone wśród telefonów itp itd) w konfrontacji z opiniami żywych użytkowników.

Tym bardziej, że niestety ale telefon/słuchawki/telewizor można jeszcze pooglądać na żywo w jakimś markecie, a młynka już nie...

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1338 dnia: 23 Styczeń 2019, 17:23:46 »
Marketing, już powiedziane było przed chwilą, liczyłem na bardziej rzeczowe pytanie :-)

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1339 dnia: 23 Styczeń 2019, 18:09:20 »
Ja nie wiem. Mam Comandante i jestem zadowolony z przemiału i tego co mi daje w filiżance. Nie mam ambicji posiadania najlepszego młynka. Kupiłem, bo był rekomendowany przez wiele osób. Teraz używam i sam rekomenduje😉
Ja młynek kupiłem u Deskowego, mogłem sobie pomielić na Wilczej. W Krakowie w kilku kawiarniach też go mają.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1340 dnia: 23 Styczeń 2019, 18:22:09 »
Marketing, już powiedziane było przed chwilą
Nie jest tak do końca, to nie jest sam marketing. Ten młynek bardzo dobrze mieli kawę do przelewów. Jeśli ktoś ma takie pieniądze do wydania i spełnia jego oczekiwania, to jak najbardziej jest godny polecenia.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1341 dnia: 23 Styczeń 2019, 18:27:03 »
To że jest taki popularny to głównie zabieg marketingowy, świetny młynek, ale innych na tym poziomie jeszcze kilka jest tylko żaden nie jest tak mocno wspierany marketingowo. iPhone też jest świetny, i Samsung, ale są inni tylko no właśnie marketing. Miałem C40 - świetny młynek. Tylko dlaczego rozmawiamy o tym jaki on fajny?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1342 dnia: 23 Styczeń 2019, 21:49:05 »
czy po tych niemal 6 latach Comandante to wciąż NAJ NAJ NAJLEPSZY młynek ręczny jaki można mieć?
Kinu jest lepszy. Gdyby jeszcze był dostępny w normalnej sprzedaży (sklepy, części zamienne, serwis itp) byłoby to bezdyskusyjne, w obecnej sytuacji wielu wybiera komesia ze względu na bezpieczeństwo serwisowo-częściowe, no i cenę pośrednio też.

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1343 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:05:35 »
C40 w promocji można było kupić ok. 850 PLN.
W przypadku Kinu nie było żadnej szansy na zbliżenie się do tej wartości (może obecnie za ten nowy, mniejszy model).

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1344 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:07:29 »
Ale zdaje się że Kinu M47 ma większe żarna, stąd chyba ta różnica w cenie.
Jeszcze do rozważenia http://www.madebyknock.com/store/p40/Feldgrind.html, z przesyłką i vatem ok 730 PLN. Młynek dosyć popularny na zachodzie, u nas trochę mniej.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 22:10:16 wysłana przez untoldex »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1345 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:09:39 »
Różnica w cenie jest znaczna, byłaby usprawiedliwiona jakością gdyby młynek był dostępny normalnie w sklepach, z serwisem i częściami.

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1346 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:23:47 »
Ale zdaje się że Kinu M47 ma większe żarna, stąd chyba ta różnica w cenie.
Żarna (porównując dwa modele Kinu) są chyba takie same, natomiast obudowa mniejszego (Traveler) jest z aluminium zamiast stali. Co w zależności od oczekiwań może być wadą lub zaletą (waga). I pojemnik Travelera na normalny o-ring zamiast słynnych magnesów.

Gdybym wybierał dzisiaj - kupiłbym pewnie ten mniejszy Kinu zamiast C40.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1347 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:26:18 »
Czytając Wasze rozważania na temat comandante cały czas się zastanawiam który młynek jest lepszy niż comandante z normalną dostępnością i serwisem?
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1348 dnia: 23 Styczeń 2019, 22:53:44 »
Ofiara własnego sukcesu?
Od jakiegoś czasu wkradł się cichy hejt na komesia. Nie mam pojęcia z czego wynika, czy z niechęci do popularności, czy z zazdrości, czy z rozczarowania, nie wiem ¯\_(ツ)_/¯  Co ciekawe, niezadowolonych użytkowników jest niewielu, zadowolonych całkiem sporo. Nie wiem też czemu cena jest wciąż zaokrąglana do 1000zł skoro co chwila można go kupić za sporo poniżej 900zł, a czasem i taniej. Ale ja mam komesia i jestem nim zauroczony odkąd zobaczyłem pierwszą wersję w internetach, więc nie jestem obiektywny, ba jestem nawet (ponoć) funboyem ;) Niemniej, do tej pory nie miałem w rękach żadnego młynka, na którego chciałbym zamienić C40MK3.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1349 dnia: 23 Styczeń 2019, 23:21:04 »
Spokojnie można kazaka dodać do tej dwójki - Kinu i C40. Ja powiem tyle: w podróż C40 bym zabrał, Kinu na pewno nie. Miałem C40, mam Kinu, muszę kupić coś w podróż i będzie to chyba Aergrind.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi