Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395312 razy)

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #780 dnia: 08 Listopad 2017, 08:30:27 »
Hmm... zrobiłem teraz kawe na 19 kliki i wcale czas nie był dłuższy. Nawet taki sam... polewam zawsze tak samo.
Zagwozdke mam 😊 8 klików powinno dać zauważalna różnice w przepływie

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #781 dnia: 08 Listopad 2017, 08:52:02 »
Nie. Jeśli się filtr nie zatyka, o przepływie o wiele bardziej decyduje polewanie niż przemiał.

Powiedz lepiej czy smakowało lepiej?

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #782 dnia: 08 Listopad 2017, 09:46:04 »
Tak, na drobniejszym przemiale napar był bardziej słodki, zbalansowany. Poza tym ja chyba za bardzo skupiam się na czasie niż samym smaku

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #783 dnia: 08 Listopad 2017, 11:26:53 »
Może zróbcie test z jednym zalaniem? Najpierw oczywiście preinfuzja, ale po 30s wlejcie całą pozostałą wodę do filtra i zmierzcie czas w ten sposób.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #784 dnia: 08 Listopad 2017, 12:16:53 »
Jeśli się bardzo stępiły...

@siwcu nie przesadzaj ,
chyba kamyczki musiałyby być razem z kawą  do młynka wsypane :)

ps. W moim Iron Heart  nawet po zmieleniu  jasnej ,pierońsko twardej Costa Rica Las Lajas Perla Negra nie zauważyłem żeby się  żarna  choć trochę stepiły.
Co prawda Iron Heart ma dużo twardsze żarna ale nie wierzę, że w Nitro Blade żarna tępią się po zmieleniu kilku kg kawy.

ps.2 @ Ness  spróbuj rozłożyć młynek, wyczyścić i złożyć na nowo, może mechanizm blokujący żarna , sprężyna nie są właściwie włożone.Niemożliwe żeby 19 i 27  "klik" dawał ten sam przemiał.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2017, 12:29:41 wysłana przez PiotrekBM »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #785 dnia: 08 Listopad 2017, 12:25:49 »
Perla Negra twarda? Kolega chyba jeszcze twardych ziarenek nie uświadczył :D

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #786 dnia: 08 Listopad 2017, 12:34:19 »
Perla Negra twarda? Kolega chyba jeszcze twardych ziarenek nie uświadczył :D

Kawa ze "Świeżo Palonej" wypalona  27.09 była wybitnie twarda. Taka dostawa czy jak? Nie mam pojęcia.
Kolega poczęstowany ziarenkami bał się w swoim Sette 270 mielić tą kawę. Mieliłem mu u siebie :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2017, 14:19:06 wysłana przez PiotrekBM »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #787 dnia: 08 Listopad 2017, 15:33:49 »
Perla Negra twarda? Kolega chyba jeszcze twardych ziarenek nie uświadczył :D

Kawa ze "Świeżo Palonej" wypalona  27.09 była wybitnie twarda. Taka dostawa czy jak? Nie mam pojęcia.
Kolega poczęstowany ziarenkami bał się w swoim Sette 270 mielić tą kawę. Mieliłem mu u siebie :)

staraliśmy się ;)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #788 dnia: 08 Listopad 2017, 17:41:17 »
Co około miesiąc rozkręcam młynek i czyszczę. Zauważyłem, ze zarna nie kręcą się idealnie w jednej płaszczyźnie tylko trochę jak koło samochodu, które ma niedokręcone śruby. Lata sobie po owalu. Może to tego wina...

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #789 dnia: 08 Listopad 2017, 18:09:52 »
Co około miesiąc rozkręcam młynek i czyszczę. Zauważyłem, ze zarna nie kręcą się idealnie w jednej płaszczyźnie tylko trochę jak koło samochodu, które ma niedokręcone śruby. Lata sobie po owalu. Może to tego wina...
Niestety masz chyba racje.
Jak długo używasz tego młynka ?
Od nowości zaobserwowałeś taki nieosiowy ruch żarna? jeśli tak  to Comandante jako szanująca się firma powinna na swój koszt wymienić młynek na nowy/ wolny od wad.

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #790 dnia: 08 Listopad 2017, 23:10:41 »
Co około miesiąc rozkręcam młynek i czyszczę. Zauważyłem, ze zarna nie kręcą się idealnie w jednej płaszczyźnie tylko trochę jak koło samochodu, które ma niedokręcone śruby. Lata sobie po owalu. Może to tego wina...
Niestety masz chyba racje.
Jak długo używasz tego młynka ?
Od nowości zaobserwowałeś taki nieosiowy ruch żarna? jeśli tak  to Comandante jako szanująca się firma powinna na swój koszt wymienić młynek na nowy/ wolny od wad.

Tak. Niektórzy mnie uspokajali, że tak ma być ale coś czuje, ze nie w tym przypadku 😞
Mlynek mam od 11 czerwca, także jest już trochę czasu u mnie.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #791 dnia: 09 Listopad 2017, 00:24:18 »
Ness
Może nagrasz filmik, ale chyba nie tylko Twój komeś tak pracuje :).

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #792 dnia: 09 Listopad 2017, 08:56:46 »
Ok, mogę nagrać później.
Ciekawostka. Zaparzyłem kawę od Eli/Antonia „Juicy” No i na 19 kliku przelało się w 1:50 przy jednym zalaniu, z Preinfuzja. (V60) Na Etiopii z 3FE (Irlandia) miałem czas 2:40 przy 27 kliku 😃

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #793 dnia: 09 Listopad 2017, 09:23:10 »
Ok, mogę nagrać później.
Ciekawostka. Zaparzyłem kawę od Eli/Antonia „Juicy” No i na 19 kliku przelało się w 1:50 przy jednym zalaniu, z Preinfuzja. (V60) Na Etiopii z 3FE (Irlandia) miałem czas 2:40 przy 27 kliku 😃

Z moich obserwacji wynika że temperatura wody też wpływa na szybkość przelewania. Wyższa temperatura => szybciej leci. Różnica 2-3 stopni może dać kilkanaście sekund różnicy.
No i na różnych ziarnach też różnie płynie. Zauważ że ziarna z 3FE są wypalane trochę ciemniej bo przeznaczenie pod przelewy/espresso. Juicy to raczej bardzo jasny wypał. Mogą też mieć inną gęstość.
Więc jest bardzo dużo zmiennych które pominąłeś w porównaniu.

Poza tym, jeśli wydaje Ci się że z młynkiem coś nie tak, to najlepiej napisz lub zadzwoń bezpośrednio do comandante http://www.comandantegrinder.com/index.html#contact, bardzo szybko odpisują.



Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #794 dnia: 09 Listopad 2017, 10:59:38 »
Zastanawia mnie czy spostrzeżenia dotyczące "pracy żarna po owalu " czy innej nieosiowości lub informacji wskazujących na przyspieszone tępienie się żaren dotyczą wyłącznie wersji Nitro Blade czy podobne sytuacje zdarzają się również w przypadku Iron Hearta? Pytam się, bo sam przymierzam się do zakupu uber młynka i wolę wybrać wersję lepiej dopracowaną/ trwalszą ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi