Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 395082 razy)

Offline Ness

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #525 dnia: 06 Sierpień 2017, 17:20:26 »
 :poklon:

Offline michal.skawina

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: v60, aeropress, chemex
  • Młynek: comandante mk3
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #526 dnia: 06 Sierpień 2017, 17:41:55 »
Mój też tak ma, miałem podobną paranoję. Wtedy odkryłem, że może to być spowodowane tym, że te 3 kuleczki które są w nakrętce trzymającej dolne żarno, nie są idealnie równo ułożone. Zacząłem dokładać podkładki pod nie, żeby wyrównać osiowość, udało mi się tak, że prawie do samej blokady żaren nie było w ogóle tarcia. I wtedy zrobiłem testy porównujące przemiał z ustawionymi żarnami i bez, mieliłem i sprawdzałem % frakcji na kruve sifter. Ku mojemu zaskoczeniu były niemal identyczne w obu przypadkach, więc od tego czasu już naprawdę się tym nie przejmuję i kawa wychodzi ok :)

Offline grzes

  • Wiadomości: 59
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #527 dnia: 17 Sierpień 2017, 20:18:28 »
Mam i Ja

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #528 dnia: 17 Sierpień 2017, 21:42:23 »
:szampan:

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #529 dnia: 17 Sierpień 2017, 21:47:54 »
Mam i Ja
Będzie Pan zadowolony !!!

DrUsagi edit: Proszę, nie cytujmy zdjęć.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2017, 08:45:46 wysłana przez DrUsagi »

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #530 dnia: 07 Wrzesień 2017, 12:47:38 »
Cześć,

Dzisiaj przyszła do mnie czerwona Sonja i pewnie pod koniec pracy będę chciał jej użyć. Temat ma 35 stron... Wyszukanie informacji o optymalnej ilości klików trochę mi zajęło :picardpalm: :Bicz:

Czy admin lub mod mógłby umieścić w pierwszym poście informację z tej wiadomości (http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=467.msg107076#msg107076)?


Btw chyba ciekawym pomysłem by było zrobienie jednego wątku odnośnie wszystkich dostępnych młynków (chodzi o te które posiadają użytkownicy forum) i zrobienie takiej mega rozpiski?
Młynek A
Espresso: .. - ..
Filtry: .. - ..

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #531 dnia: 08 Wrzesień 2017, 11:10:56 »
Wybaczcie za PPP ale to jakby inna rzecz :)

Po jednym dniu użytkowania (3 mielonki zrobione) mogę powiedzieć, że jakość wykonania oraz przemiału jest nieporównywalna do mojego Rino!
To jak jeździć golfem II przez pewien czas i przesiąść się do np. Nissanta GTR :D

Szybkość i łatwość przemiału uderza. Tam kręcisz, kręcisz i kręcisz i końca nie widać a tutaj... :poklon:
Co prawda przy np. 22 kliku czuć momentami opór ale mimo tego czuje się przyjemność z tej czynności. Zmielanie aż czuć w rękach. Można to porównać do pisania odręcznie dobrym długopisem na dobrym materiale!  8)

Jak na razie irytują mnie dwie-trzy rzeczy:
- po założeniu rączki są takie delikatne luzy góra dół (1mm). Nie przeszkadza to w ogóle ale ten element powinien być idealny. Patrzyłem po filmikach, zdjęciach i to wszędzie występuje.
- przy rozpoczęciu kręcenia ciągle zawadzam drążkiem od rączki o rękę którą trzymam młynek - przyzwyczajenie z Rino, że chwytam go ku górze.
- brak możliwości zaznaczenia na ilu jest klikach... Bez jaj. Ale przy młynku za 1000 cebulionów takie rzeczy powinny być. Czy to automatycznie wyliczanie czy możliwość manualnego zaznaczenia.

Moja Czerwona Sonja jest delikatnie większa od Rino ale kiedy się ją weźmie do ręki czuć, że trzymamy młynek a nie popierdółkę. Słoiczek jest fajny bo wsypuję tam ziarna i potem przechylając lądują w młynku, przykręcam go do niego i mam mielonkę. Sam słoiczek pasuje idealnie pod AP więc nie ma możliwości aby coś przeleciało bokiem przy przesypywaniu.
Szkoda, że nie ma trzeciego plastikowego.


W takim ręcznym młynku brakuje mi chyba tylko przekładni która by zwiększała wydajność - np. jeden obrót a mielenie 3-5x większe. Ciekawe tylko czy to by wpłynęło na siłę kręcenia.


Czy młynek warty ceny tak. Czy powinien tyle kosztować? NIE! Czy kupiłbym go jeszcze raz? Tak. 8)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #532 dnia: 08 Wrzesień 2017, 12:50:45 »
Przykrywka jest na wcisk. Możesz docisnąć i luzu nie będzie.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #533 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:17:19 »
A jakby taki młynek stoczył się ze stołu i spadł z wysokości 1m na terakotę, to ten zbiorniczek należy do tych tłukących się ?

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #534 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:42:05 »
Raczej na pewno. Szkło jest zbliżone do tego stosowanego w butelkach na piwo (np. Perła) choć jest ciut cieńsze.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #535 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:45:19 »
Tak się zastanawiałem  nad zmianą Porlexa, ale właśnie stoczył mi się ze stołu i nic się nie stało - metal, może to znak, nie zmieniać :)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #536 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:48:53 »
Sonja jest ze stali (obudowa tylko oklejona jakąś papką) więc sam młynek raczej bardziej pancerny niż porlex/rino. Problem jest z tym słoiczkiem tylko.
Na bank w jakimś markecie będzie można coś znaleźć.


W zestawie jest dwa słoiczki - czarny (idealnie komponuje się z moją czerwoną Sonją) oraz przeźroczysty. Gdyby jednak stłukły się dwa to można za 20zł (bez jaj :Bicz:  :picardpalm:) kupić nowy.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #537 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:59:59 »
ok, czyli nie będzie bolało :)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #538 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:09:09 »
@donkiszot no właśnie nie. Po włożeniu jej do końca można delikatnie poruszyć gałką na rączce do góry/dołu i widać ten luz. Może jak będę w domu to wyślę krótki filmik na którym to widać. Mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Wygląda mi to na zbyt dużym otworze w tym otworku, który wchodzi na ośkę.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #539 dnia: 08 Wrzesień 2017, 14:32:08 »
Przyszedł dziś i mój Comandante.
Tylko #%#**+^ nie mam czasu paczki otworzyć. W nocy będę sie ekscytował. Moze i dobrze, sporo kawy golnę (mam z 10 jak nie więcej różnych dobrych kaw w domu) to wysiedze półfinały US Open.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 14:37:03 wysłana przez andrzejmakal »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi