Autor Wątek: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl  (Przeczytany 30238 razy)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Styczeń 2019, 14:02:47 »
Dzisiaj właśnie się zastanawiałam kiedy się pojawi rywalizacja na 2019 rok.

Nie wiem jak Was, ale mnie ta rywalizacja mobilizowała do ruszenia zadka  :hihihi: trochę bardziej niż normalnie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Styczeń 2019, 15:11:45 »
Hulajnoga zdrowsza niż rower? Pod jakim względem? Skąd takie radykalne stwierdzenie?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Styczeń 2019, 15:54:45 »
Na hulajnodze pracuje więcej mięśni, a nie tylko nogi, dlatego wydatek energetyczny jest chyba prawie dwa razy większy - pracuje też brzuch i plecy. W dodatku są dużo mniejsze obciążenia stawów kolanowych, bo stojąca noga jest lekko ugięta i amortyzuje, a odpychająca pracuje tylko mięśniami - odpychamy się do tyłu, a nie w dół jak na rowerze. To akurat znam z autopsji bo mam problem z kolanem i jadąc rowerem po max 2 godzinach zaczyna mnie nawalać, a na hulajnodze turlałem się 7 godzin po Pradze czy Trójmieście i zero problemów. Koleżanki z problemami w biodrach i kręgosłupie też potwierdzają że hulanie im nie szkodzi (no jak przesadzą to wiadomo że ścięgna dadzą o sobie znać). Jak będę przy kompie to mam też jakiś artykuł o tym, wiec to nie tylko moje spostrzeżenia.
Mam oczywiście na myśli hulajnogi dla dorosłych, a nie wyczynowe ;-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:01:16 »
Podłączę się. Warto inwestować w hulajnogę, a jeżeli tak, to czego szukać?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:09:13 »
Dywagacje co zdrowsze - hulajnoga czy rower, kawa czy herbata, witamina B czy cynk (?) są wyjątkowo głupie...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:17:11 »
Sprawdzone typy to Kostka i Mibo - niestety trzeba się po nie wybrać do Czech. W Polsce można kupić Yedoo. Do jeżdżenia rekreacyjnego tylko modele z kołami co najmniej 26" z przodu i 20" z tyłu. Ja mam Mibo Mastr z kołami 16" bo chciałem model składany (zabieram do pociągu na zwiedzanie innych miast). Trochę małe ale lubię bo jest zwinna. Koleżanka z miasta i reszta znajomych (głównie Warszawa i Bydgoszcz) ma Kostkę Tour - na dłuższe trasy trochę lepsza.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:32:25 »
Dywagacje co zdrowsze - hulajnoga czy rower, kawa czy herbata, witamina B czy cynk (?) są wyjątkowo głupie...

Nie chodzi o kwestie zdrowo/nie zdrowo.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #112 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:33:11 »
takie coś?



Czy da się tym jeździć po mieście? 5 cm prześwitu tylko... nie "wiesza" się np. na zwykłych krawężnikach?

No i jak w praktyce się tym jeździ? Miałem kiedyś deskorolkę i zawsze odpychałem się prawą nogą. Na hulajnodze podobnie? Takie asymetryczne obciążenie chyba nie jest na dłuższą metę wskazane?
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2019, 16:38:02 wysłana przez WS5 »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #113 dnia: 03 Styczeń 2019, 16:40:26 »
Popatrzyłem na ceny i pozostanę przy rowerze.
 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Styczeń 2019, 17:09:59 »
Dywagacje co zdrowsze - hulajnoga czy rower, kawa czy herbata, witamina B czy cynk (?) są wyjątkowo głupie...

Dlaczego? To nie są kwestie uznaniowe tylko fizjologiczne - są ludzie którzy rowerem nie mogą, ale hulajnogą tak. Tu masz wypowiedź fizjoterapeuty olimpijskiego który używał hulajnóg do rehabilitacji po urazach:
Cytuj (zaznaczone)
In my 30 years as working as a Sports Physiotherapist in elite sport, I have come across many useful and not-so-useful rehab tools. The Kickbike definitely falls into the 'useful' category. We used Kickbikes back in the early 2000's at the Brisbane Lions AFL club as part of our rehab process for a number of injuries. The loading and motor patterning associated with riding the Kickbike had very useful stability and propulsion components: the stance leg load stimulated glut, core and spinal stability (in a functional posture), and the propulsive leg action activated glut, hamstring and calf muscles with minimal impact loading.
This combination of central stability; postural setting and control; limited impact glut, hamstring and calf activation and the capacity to vary the load/speed makes the Kickbike a great rehab tool in late stage rehab for any lower limb injury that affects these parameters. Obviously, the capability to add aerobic loading is also an extremely valuable component of using the Kickbike: both from a rehab and conditioning perspective. The Kickbike is an excellent conditioning advice for all but is extremely beneficial for people who can't run (due to the shock/impact issues) or ride a bike (neck/low back posture issues) as it allows for conditioning and stability exercise in a posture and with an intensity that can be tolerated.

Victor Popov

Czy da się tym jeździć po mieście? 5 cm prześwitu tylko... nie "wiesza" się np. na zwykłych krawężnikach?

"Wiesza", ale masz dwie możliwości:
- wyższy podest ale to bardziej męczy bo stojącą nogę musisz bardziej uginać (zmienia się je co parę odepchnięć ale to i tak męczy bardziej)
- niższy podest i lżejsze hulanie, ale trzeba uważać na krawężniki
Ja wybrałem drugą opcję - mam zdarty lakier z podestu ale komfort lekkich odepchnięć na równym to wynagradza. A nawet po lesie daje radę (jak ktoś ma FB - trzeba skopiować i usunąć spację po www): www. facebook.com/groups/HulajTeam/permalink/2177444168932235/


Popatrzyłem na ceny i pozostanę przy rowerze.

Niestety mała popularność i ograniczona konkurencja nie wpływa dobrze na ceny. To tyle samo co dobry rower. Choć moi koledzy bardziej zapaleni rowerowo to na sprzęty w takiej cenie nawet nie spojrzą ;-) Zaczynałem od Oxelo 7XL - przehulałem na niej 60km po Berlinie i było fajnie - nadal używam jak muszę szybko wyskoczyć do sklepu kilka ulic dalej. Ale nie dawała rady po parkach i lesie.
Sąsiadka jeździ na Yedo City New (z rowerową córką jeźdżą po parkach) - jest tania i sporo osób od niej zaczynało, ale podest trochę wysoki i na dłuższe trasy trochę ciężej.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #115 dnia: 19 Luty 2019, 08:09:15 »
Proszę o identyfikowanie się osób, które pomyślnie ukończyły rywalizację w wiadomościach PW do mnie  :)

Nagrody w tym roku zacne, a ufundował je @Michał z konesso.pl
https://images86.fotosik.pl/610/dfd1911cb1fda7a0.jpg
Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #116 dnia: 19 Luty 2019, 08:29:36 »
priv poszedł :)

Nieśmiało chciałabym się zapytać kiedy powstanie rywalizacja na ten rok. Nawet bez nagród, ale fajnie jest patrzeć na rosnący licznik :D Bo to motywuje do przekraczania kolejnych granic i porzucenia "a dzisiaj to mi się jednak nie chce" ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Marzec 2019, 08:16:42 »
Losowałem, losowałem i wylosowałem 3 herosów WoK-u. Wiecie, że w 2018 r. aż 19 osób ukończyło pomyslnie naszą rywalizację a 8 osób spaliło 2x więcej kalorii niż w wyzwaniu?

Ale przechodząc do meritum...

@bigindian, @WS5 i @grex !!!

Proszę Was o kontakt z @Michał z konesso.pl ws wysyłki nagród.

A nagrodami są znakomite kawy  Cornella.

Gratuluję wszystkim!
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2019, 08:27:00 wysłana przez Spinacz »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Marzec 2019, 08:34:13 »
Gratuluje zwycięzcom i czekam na privki z danymi do wysyłki i linkiem do wybranej mieszanki  [emoji38]
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Marzec 2019, 11:07:02 »
wow, ale miła niespodzianka :)
Na wstępie podziękowania dla sponsora za patronat nad imprezą i dla organizatora za zaangażowanie.

Z kawą Cornella nie miałem dotąd do czynienia, chętnie przetestuję. Michał - czy któraś z arabik jest dedykowana do alternatyw?



P.s. - byłoby fajnie wystartować rywalizację za rok 2019

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi