Autor Wątek: Przy kawie o whisky  (Przeczytany 22491 razy)

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Kwiecień 2018, 11:24:02 »
a trunek dużo, dużo lepszy od wymienionych przez autora.
W jakim sensie lepszy? To nie działa na zasadzie porównania porzeczkowej Kenii z czekoladowym Hondurasem?
Zaznaczyłem, że szukam whisky lekkiego i owocowego, Talisker nie jest chyba ani lekki, ani owocowy - ale poprawcie mnie, jeśli jestem w błędzie :)
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Kwiecień 2018, 12:24:26 »
Jest dokładnie tak jak z kawą każdy może lubić coś innego. Talisker raczej nie zalicza się do wymienionych przez Ciebie zainteresowań.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Kwiecień 2018, 15:38:44 »
Grant's to moim zdaniem bardzo udany zakup, zdecydowanie przebija marketowe blendy próbowane wcześniej.

Dlaczego uważasz, że marketowe to złe?
Zamawiasz online i odbierasz w swoim markecie Lidla. Cenowo raczej nie do pobicia.
https://winnicalidla.pl/alkohole-mocne/whisky.html

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Kwiecień 2018, 18:00:09 »
Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłem - marketowe to nie "dostępne w markecie" - na szczęście oferta single maltów w marketach jest całkiem niezła, możemy sobie życzyć, żeby kawa szła w podobną stronę.

Miałem na myśli najpopularniejsze blendy - Ballantine's  czy Johnnie Walker. Nie próbowałem wszystkich, ale Grant's wypadł najlepiej na tle tych, które miałem okazję spróbować.

Za link dzięki, sprawdzam  :szampan:
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Kwiecień 2018, 19:18:30 »
Zamawiasz online i odbierasz w swoim markecie Lidla. Cenowo raczej nie do pobicia.
https://winnicalidla.pl/alkohole-mocne/whisky.html

Fajna opcja, nie widziałem, że taka w ogóle jest :)

Ceny faktycznie przystępne i cieszą do tego piwa trapistów. Szczególnie Orval, świetne piwo i w tym przypadku w naprawdę dobrej cenie.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Kwiecień 2018, 21:04:18 »
Podepnę się pod wątek. Jako fan single maltów, lecz ciągle raczkujący, aktualnie mam zamiar powiększyć albo właściwie stworzyć powoli swój barek.
Ostatnie, które piłem to Glenmorangie z tańszych single maltów oraz glenfidditch.
Wracam niedługo ze Szkocji i na lotnisku będzie taniej i jako jedną pozycje biorę ardbega. Jako kolejne to chętnie wysłucham waszych propozycji. Cenowo za butelkę myśle, że od 40-70£.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Kwiecień 2018, 22:00:26 »
@pmichal, którego Glenfiddicha próbowałeś, 12, 15? 15tka jest bardzo fajna, idzie w kierunku ciemnych owoców, rodzynek, miodu. Jeśli miałbym do owoców (cytrusów) dorzucić trochę dymu czy nawet torfu, to wypróbuj Taliskera 10, ale w PL są bardzo dobre ceny (np 179 w Lidlu). Absolutną petardą jest dla mnie Lagavulin 16 (rodzynki, suszona śliwa, sherry + dym, jednak jest go więcej niż w Taliskerze). No i ostatnio zaskoczył mnie Springbank 10YO, rodzynki, kwiaty, nieco dymu.

Oby w Szkocji był dobry wybór. W zeszłym roku byłem bardzo rozczarowany ofertą w Londynie - ceny praktycznie jak w PL.

Offline grip Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: FP, V60, AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Kwiecień 2018, 22:02:52 »
Podepnę się pod wątek. Jako fan single maltów, lecz ciągle raczkujący, aktualnie mam zamiar powiększyć albo właściwie stworzyć powoli swój barek.
Ostatnie, które piłem to Glenmorangie z tańszych single maltów oraz glenfidditch.
Wracam niedługo ze Szkocji i na lotnisku będzie taniej i jako jedną pozycje biorę ardbega. Jako kolejne to chętnie wysłucham waszych propozycji. Cenowo za butelkę myśle, że od 40-70£.

Ardbeg to świetny trunek. Jeśli wiesz jak smakuje i lubisz ten klimat, to koniecznie kup Laphroaiga 10yo. To są dla mnie dwie mega petardy w normalnej cenie. Pokochasz je albo znienawidzisz, ale myślę jednak, że to pierwsze. Jeśli chodzi o zakup w Szkocji czy na lotnisku, to raczej taniej niż w Polsce nie będzie. Miesiąc temu przeglądałem ceny w Edynburgu, w mieście i na lotnisku - szału nie było, za to widok ściany "szkockiej" - bezcenny.

Offline grip Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: FP, V60, AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Kwiecień 2018, 22:06:02 »
@pmichal, którego Glenfiddicha próbowałeś, 12, 15? 15tka jest bardzo fajna, idzie w kierunku ciemnych owoców, rodzynek, miodu. Jeśli miałbym do owoców (cytrusów) dorzucić trochę dymu czy nawet torfu, to wypróbuj Taliskera 10, ale w PL są bardzo dobre ceny (np 179 w Lidlu). Absolutną petardą jest dla mnie Lagavulin 16 (rodzynki, suszona śliwa, sherry + dym, jednak jest go więcej niż w Taliskerze). No i ostatnio zaskoczył mnie Springbank 10YO, rodzynki, kwiaty, nieco dymu.
Lagavulin 16, Springbank 10YO - kolejne mega petardy, lecz troszkę droższe.
...no i dostałem ślinotoku. Chyba przejdę się na torfowisko :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Kwiecień 2018, 22:15:28 »
Lagavulin 16, Springbank 10YO - kolejne mega petardy, lecz troszkę droższe.
...no i dostałem ślinotoku. Chyba przejdę się na torfowisko :)
W 70 GBP się zmieści :) Bardzo dobre ceny bywają w Selgrosie albo Makro. Na wyspach to może opłaca się jakiś rarytasów szukać.

Ja jestem po czeskim przelewie malin z gumą turbo. A teraz sięgnę po Ardbeg Uigeadail  :pycha:

Offline grip Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: FP, V60, AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Kwiecień 2018, 22:33:20 »
Rarytasy proponuję samplować na bestofwhisky.pl

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwiecień 2018, 10:26:22 »
Glenfiddich 12yo piłem.
Lotnisko w aberdeen, przejrzałem ceny i faktycznie nie wszystko się opłaca, ale znalazłem kilka ciekawych propozycji:
1. Lagavulin 16yo - cena 45£
2. Laphoroag Four Ouk - cena 45£
3. Glenfiddich 18yo - cena 60£
4. Ardbeg Corryvrekan - cena 60£

Co myślicie?
Wezmę pewnie 2-3 butelki. Cenowo te wydają się rozsądne patrząc po wujku Google i cenach w Polsce.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Kwiecień 2018, 11:06:47 »
znajoma prowadzi sklep: singlemalt.pl. Można coś ciekawego tam kupić nieraz w promocji.
Ja opiłem się tego przez te pare lat już sporo, ale jak nic pod ręką nie ma to zawsze wracam chętnie do Aberlour 12YO. Choć ostatnio trochę go chyba zepsuli to i tak do 150PLN to moj nr 1.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Kwiecień 2018, 12:57:49 »
1 super, 3 też powinno być extra, 4 nie znam. Laphroaig będzie zupełnie czymś innym, albo się zakochasz, albo znienawidzisz ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Przy kawie o whisky
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Kwiecień 2018, 20:44:53 »
Glenfiddich 12yo (...) Glenfiddich 18yo
Z Glenfiddich chyba najbardziej mi 15 podeszła chociaż to już kilka lat od wycieczki i pamięć może figle płatać. No i Talisker jest super ale to już (jak Koledzy wcześniej napisali) całkiem inna pula smaków jest. Teraz sączę Małpią Łapkę z winnicy lidla – taniutka a całkiem przyjemna.
A wracając do Glenfiddich...
http://photos.app.goo.gl/7J7yEdZb9sDH750D3

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi