Autor Wątek: Kurs baristy Lublin  (Przeczytany 2863 razy)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Kurs baristy Lublin
« dnia: 26 Luty 2018, 07:18:28 »
Witam kolegów i koleżanki.

Moze ktoś orientuje się czy w Lublinie lub Warszawie (mniej optymistyczna lokalizacja) mozna byłoby robić kurs baristy, aby poznać nieco tajników robienia kawy i spróbować kawy która miała by jakiś wzorcowy smak? Ktoś coś? Jakieś propozycje?

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2018, 08:49:29 »
Albo może jest ktoś kto czuje sie na siłach pokazać mi jak smakuje poprawnie zaparzona kawa?:)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2018, 10:46:31 »
Pójdź do dobrej kawiarni z kawą specialty i alternatywnym parzeniem. W Lublinie nie znam, ale ten sam patent (chciałem mieć odniesienie do wzorowej kawy) zastosowałem w Warszawie - w Coffeedesk na Wilczej.

Edit: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=148.0

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty 2018, 22:28:25 »
Ja Cię mogę przeszkolić  8) Jestem jednak mało dyspozycyjny, jeśli nie zależy Ci na czasie odezwij się na PW. Jak się śpieszy to w Lublinie najlepszym adresem jest Kap Kap Cafe (Narutowicza 33).

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2018, 08:28:45 »
A jak masz czas i chęci to zapraszam do mnie do Stalowej Woli :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty 2018, 14:12:36 »
Ja Cię mogę przeszkolić  8) Jestem jednak mało dyspozycyjny, jeśli nie zależy Ci na czasie odezwij się na PW. Jak się śpieszy to w Lublinie najlepszym adresem jest Kap Kap Cafe (Narutowicza 33).
Dziękuję Andy, w sumie nie ma problemu chyba z samym parzeniem, natomiast bardziej zależy mi na porównaniu poprawności parzenia kawy :) aby móc poprawnie ocenić czy kawa jest bogata w smaku i porównać ja do celowo źle zaparzonej - przeparzonej, niedoparzonej :) mniej więcej. Jak tylko bede w Lublinie to znajdę do kapkap :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty 2018, 16:47:16 »
Warszawska kawiarnia FORUM dość często organizuje warsztaty espresso lub kaw przelewowych. Znajdź ich na FB i zapisz się na warsztat. Możesz ich też odwiedzić i pogadać. Warto. Mają fajne kawy. I do tego jest bardzo kameralnie, więc z reguły nie ma problemu, aby zamienić kilka, a nawet więcej słów. Znajdują się w centrum. A dokładniej przy Pl. Zbawiciela.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty 2018, 18:41:59 »
@Bartus_M jak wolisz. W międzyczasie dowiedziałem się, że palarnia Kaffe2009 szykuje w swoim biurze w Lbnie szeroką ofertę warsztatów, niedługo ogłosi ich listę.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Kurs baristy Lublin
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Luty 2018, 20:56:28 »
@Bartus_M jak wolisz. W międzyczasie dowiedziałem się, że palarnia Kaffe2009 szykuje w swoim biurze w Lbnie szeroką ofertę warsztatów, niedługo ogłosi ich listę.
Do nich wybieram sie po kawę jak tylko mi sie skończy Sasaba i Audun :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi