Autor Wątek: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl  (Przeczytany 30248 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Styczeń 2018, 10:53:19 »
Dla porównania:
Kolarstwo 1:30h - 2573 kcal
Bieganie 50 minut - tempo 5:00 min/km - 1132 kcal
Bez normalnego funkcjonowania.
Ostanie dni zeszłego roku, kompletnie bez formy pojechałem na 100 kilometrow na rowerze, 3:50:30, wiec słabiutko - 4865 kcal.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 10:55:56 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:07:33 »
jaki masz zegarek? bo coś te kcal masz wyśrubowane :)
Ja przy takim samym treningu biegowym mam połowę mniej :) :) :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:09:15 »
Wstawić do endomondo w profilu 200 kg żywej wagi i zacznie liczyć większe zużycie. Metod obliczania spalonych kalorii jest mnóstwo, każda może brać pod uwagę wiele czynników.

Urządzenia garmina biorą jeszcze pod uwagę stopień wytrenowania, który sam się określa na podstawie tabelki. Ma spory wpływ na wyniki końcowe.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:09:33 »
No właśnie...
Jestem w stanie uznać, że osoby prowadzące zajęcia w fitness klubach mogą mieć 3-4 treningi dziennie (chociaż to jest trochę zajechanie organizmu - raczej nie kojarzę, żeby ktoś tak miał) - ale to już jest ich praca.
Tak samo z trenującymi sportowcami.
Ale zwykły człowiek, który pracuje zawodowo na etacie przez 8-9 godzin + dojazd z pracy i do pracy (daje czasami 11-12 godzin). Jeszcze trzeba czasami się trochę wyspać, więc niewiele czasu zostaje na jakieś długie treningi..

Jestem w stanie przyjąć, że 6 tys. można nakręcić na rowerze - 150-200 km. Ale na to trzeba czasu...
Tak samo bieganie ultra po górach - tutaj też spala się mnóstwo.
Tyle, że takich rzeczy nie robi się codziennie!!



Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:32:51 »
Przejazd trasy 112 km, średnia 26,7 km/h na rowerze górskim po asfaltcie i wyszło 2953 spalonych kalorii.
Innym razem spacer 16,81 km średnia prędkość 5,9 km/h i wyszło 1219 spalonych kalorii.

Co do różnych oszustów na Endomondo to dawno przestałem się nimi przejmować. Jeszcze bym zrozumiał, że ktoś oszukuje dla zdobycia wysokiej nagrody pieniężnej. A tak...wygląda, że ludzie nie mają nic ciekawego do roboty w życiu i muszą się w ten sposób dowartościować.
W rywalizacjach rowerowych można spotkać osoby zajmujące pierwsze miejsca , które przejeżdżają rano ok 200 km i po południu kolejne 200 km. I tak codziennie, przez cały rok, nawet bez dnia na regenerację. Nawet kolarze zawodowi nie trenują w ten sposób. Prawdopodobnie wrzucają ten sam plik gpx po kilka razy albo kilka osób jeździ na jednym koncie :) Pewnie są inne sposoby. Albo wpisują treningi z palca a wpisać można wszystko.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:41:17 »
Ale zwykły człowiek, który pracuje zawodowo na etacie przez 8-9 godzin + dojazd z pracy i do pracy (daje czasami 11-12 godzin). Jeszcze trzeba czasami się trochę wyspać, więc niewiele czasu zostaje na jakieś długie treningi..
Ten argument jest często poruszany. Ale moim zdaniem nie jest do końca trafiony. Bo to jest projekcja swojej sytuacji życiowej na czyjąś. Natomiast w Polsce zatrudnionych na etacie ( gdzieś podawali takie dane, myślę, że można je odnaleźć) masz poniżej 50% społeczeństwa. Weź pod uwagę, że jesteśmy krajem 40 letnich emerytów mundurowych, górników, rencistów ( hehe) itp. Do tego sporo osób prowadzi własne działalności, pracuje zdalnie w nowych technologiach i oni również mają czas na sport. Dlatego myślę, że osoby zajmujące w rywalizacjach na Endomondo czołowe miejsca nie są osobami pracującymi na etacie (oszustów oczywiście tu pomijam).

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:49:29 »
Pomiar spalonych kalorii bez pomiaru tętna jest moim zdaniem o kant d....
Przykładowo 101 km przejechanych na rowerze pokazało mi aż 4674 kcal w endomondo z komórki.
Z garminem i czujnikiem tętna (opaska piersiowa) nigdy nie udało mi się osiągnąć zbliżonej wartości. Przy 100 km pokazuje mi zaledwie 3000 kcal. Najwiecej pokazało mi 4180 jak przejechałem 184 km. Pozostałe zmienne jak waga/wzrost/wiek/rower były takie same

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:52:24 »
Hmmm... jak ktoś kombinuje to obciąża to jego sumienie. Wiem ile wysiłku, czasu i systematyczności kosztuje mnie przekroczenie "setki" w roku. Robię to wyłącznie dla siebie i miejsce w rankingu nie jest dla mnie istotne. Stąd nie nagradzamy tych na pudle tylko losujemy wśród wszystkich, którzy spełnili kryteria. Nagrody to też nie jakieś milionowe kwoty, ale raczej drobiazgi - symbole :)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Styczeń 2018, 12:16:21 »
@Pawcio - o tym właśnie pisałam - nie ma szans na poświecanie tylu godzin na aktywność fizyczną jak musisz siedzieć w fabryce od 07:30-16:00, a jeszcze musisz do niej dojechać i wrócić. I ogarnąć dom i rodzinę.

@ziarenko, dla mnie jest "oczywistą oczywistością" to co napisałeś wyżej, tylko jak się nie ma urządzenia z pomiarem HR oraz GPS-em, to trzeba się jakoś ratować. Żeby wiedzieć chociaż orientacyjnie (ja to tak traktuje).

Dla mnie łączna ilość spalonych kalorii (chociaż mam świadomość, że endo zawyża ich ilość) jest mocno motywująca do dalszej regularności w ćwiczeniach. I cieszę się jak dziecko z kolejnych przekroczonych tysięcy w miesiącu (swoją drogą tak się zawzięłam od początku roku, że mam już prawie 40% tego co udało mi się wyćwiczyć w zeszłym roku ;). Tak, poprzedni rok był mocno kiepski :( ).
A jeszcze bardziej cieszę się z tego, że trzymam się swoich postanowień i nie odpuściłam. A cyferki tylko mi w tym pomagają. A robię to tylko dla siebie, dla swojego zdrowia. Cała reszta jest tylko dodatkiem :D i kolejnym motywatorem.


« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 12:22:36 wysłana przez dilbi »

Offline adamek35 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: RS V3 2012
  • Młynek: Vario
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Styczeń 2018, 12:19:05 »
Kuzyna, prawdziwe :) (tylko import z stravy do endo)
W stravie: Calories   5,826
end.png

Zegarek polar moim zdaniem dużo zaniża, zegarek + pulsometr.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 12:25:40 wysłana przez adamek35 »

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:37:05 »
ciekawa dyskusja :)
Dlatego napisałem wyżej że niektóre wyniki są ....hmmm :)
Ja mam Polara V800 i kazdorazowo jak automat synchronizuje z Endo to w Endo jest więcej kalorii niż w Polarze.
Zawsze używam pasa ponieważ rower i biegi obecnie trenuje w zakresach pulsu a nie prędkości :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:49:46 »
JAK można spalić 140 tys. kalorii w 24 dni..
dla przeciętnej osoby raczej nieosiągalne, to ew. wynik osoby zajmującej się tylko i wyłącznie sportem i to przez większość dnia, prawdopodobnie zawodowo.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 13:55:29 wysłana przez grex »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:57:43 »
Ja mam Garmina Fenix 5X. Zależy tez ile kto wazy u jak szybko sie męczy. Przez trenowanie kolarstwa mam prawie 80 cm w udzie a co za tym idzie 105kg przy wzroście 183 wiec w teorii nadwaga w praktyce biegam maratony i jeżdżę 100 km w 3 godziny ;) mozliwe ze przez to wylicza mi więcej kalorii.
Sprawdzicie sobie konto gościa który był drugi czy trzeci w "pomoc mierzona kilometrami" w zeszłym roku. Koleś jeździł 200-400 km dziennie przez dwa miesiące.
Dlatego na pytanie czy mozliwe jest spalić 140000 kalorii w trzy tygodnie, odpowiedz brzmi TAK.
1) ktoś wrzuca WSZYTSKIE aktywności jakie robi (w tej chwili garmin pokazuje mi 2800 kalorii spalonych dzis)
2) ktoś trenuje i poświęca cały czas na sport
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rithien

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bezzera BZ13 S DE
  • Młynek: Ceado E6P, comandante v3
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Styczeń 2018, 14:54:41 »

250 km na rowerze z pulsometrem to garmin mi pokazuje okolo 4500 kalorii, na endo wychodzi znacznie wiecej

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Rywalizacja endomondo: 100 tys. kcal w 2018 r z Forum WszystkooKawie.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Styczeń 2018, 14:59:16 »
Najwięcej kalorii spalają Amerykanie.
Bo przy wadze 150 kg to zapewne więcej spalą oglądając tv niż kobieta ważąca 50 kg podczas 10 kilometrowego biegu  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi