Autor Wątek: Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów  (Przeczytany 966 razy)

Offline mkowalczuk

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: AEG CaFamosa CF 400, Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Eureka Mignon
Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów
« dnia: 20 Czerwiec 2018, 20:28:36 »
Witam wszystkich
Zaczynam moją tu aktywną obecność (od jakiegoś czasu czytam forum jako gość) od prośby.
Zakupiłem Eureka Mignon z ok. 2012 roku. Dziś dotarł i dziś też zrobiłem gruntowne czyszczenie połączone z przeglądem technicznym.
Na dziś - działa i całkiem przyzwoicie mieli (więc się nie pali), ale chciałbym przywrócić stan fabryczny, a żarna prędzej czy później i tak będą potrzebne.
W związku z powyższym poszukuję do niego paru części:
- żarna - dziś jest ok, ale chcę mieć nowe w zapasie aby kiedyś szukać części, które być może kiedyś nie będą dostępne,
- dolne mocowanie żaren - to od strony silnika, bo jedna ze śrub, a właściwie gniazdo przekręcone i na dziś sytuacja uratowana poprzez wkręcenie śruby milimetr dłuższej,
- holder - pewnie można wyciąć z nierdzewki, ale fabryczny pewnie będzie ładniejszy,
- śruby mocującej holder i nakrętki,
- śruby znajdującej się pod holderem,
- śruby mocującej hopper,
- hopper - drobne uszczerbienie dolnej krawędzi troszkę mnie razi i jeśli cena mnie nie wyleczy ze zbytniej spostrzegawczości, to może bym wymienił.

Oczywiście wiem, że śruby mogę sobie dobrać w sklepie z art. metalowymi, ale po co kombinować jak można spróbować kupić oryginały.
Namierzyłem serwis chyba we Włoszech, ale chcą rejestracji jako firma z VAT-em. Może w Polsce ktoś handluje częściami, skoro sprzęt jest w ofercie kilku sklepów.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

z niejednej filiżanki kawę piłem

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2018, 20:37:47 »

Offline mkowalczuk

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: AEG CaFamosa CF 400, Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2018, 20:46:13 »
Dziękuję
 :poklon:
z niejednej filiżanki kawę piłem

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2018, 21:06:31 »
A tak swoją drogą - mocowanie żarna raczej naprawiałbym helicoilem lub innym zestawem tego typu, a śrubki raczej z metalowego. Pójdziesz, dobierzesz coś ładnego(ocynk, nierdzewka) i nie będzie różnicy w praktyce... A może i nawet będzie ładniejsze niż fabryka ;) Byle był to sklep faktycznie ze śrubami, a nie castorama lub inny market.

Offline mkowalczuk

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: AEG CaFamosa CF 400, Lelit Anna PL41LEM
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Eureka Mignon mk1 - szukam paru drobiazgów
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2018, 22:25:42 »
 :poklon:
z niejednej filiżanki kawę piłem

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi