Autor Wątek: Nivona 6xx vs Nivona 7xx  (Przeczytany 2506 razy)

Offline sarathin

  • Wiadomości: 2
Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« dnia: 12 Czerwiec 2018, 17:38:54 »
Hej,

Szykuje się do zakupu pierwszego ekspresu automatycznego. Przeczytałem żeby w przedziale ~2-3k patrzeć bardziej na Nivone niż na Saeco czy Delonghi. Teraz pytanie: jakie są różnice między serią 6 a 7? Dosyć ciężko mi to stwierdzić a seria 6 jest wyraźnie tańsza i niechciałbym przepłacać za bajery, których nie będę używać.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2018, 08:32:19 »
Główna różnica to funkcja one touch cappuccino, czyli możliwość przygotowania kawy mlecznej po naciśnięciu dosłownie jednego przycisku.
Obie serie mają funkcję Aroma Balance z 3 profilami parzenia kawy, wyjątkiem jest model 758 dlatego jego praktycznie bym wykluczył.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline sarathin

  • Wiadomości: 2
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2018, 19:00:01 »
Dzięk! Właśnie po czasie popatrzyłem jak one faktycznie wyglądają i doszedłem do wniosku, że ten spieniacz jakoś z boku jest 😀 Jesten ultra wygodny także przynajmniej teraz już wiem, że musi być seria 7

A czy ktoś może powiedzieć jak jest z częściami eksploatacyjnymi - te filtry wszystkie i inne rzeczy o których osoba co nie miała ekspresu niegdy może nie wiedzieć?

Mam wrażenie, że do takiego Saeco czy DeLonghi to kupię to wszędzie a nivona to będę w internecie szukać musiał
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2018, 19:02:37 wysłana przez sarathin »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2018, 09:02:35 »
Daleko nie musisz szukać  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline todi

  • Wiadomości: 3
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2018, 19:05:41 »
Mamy w rodzinie trzy nivony seria 7 ,dziadostwo  psują się ,części drogie serwis beznadziejny wracam do delonghi.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2018, 20:33:54 »
Oba są ch....we😁
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline todi

  • Wiadomości: 3
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2018, 22:18:38 »
Postaw sobie Nivone obok Delonghi w tej samej cenie ,Niwona hałasuje ja traktor ,rozbierz oba ekspresy i zobaczysz jak i z czego są poskładane .W nivonie nawet przewodów nie pospinali,taki głupi przepływomierz do nivony kosztuje 100zł a taki sam do Krupsa 25zł.
Takie małe ostrzeżenie ni kupujcie tego dziadostwa tz. Nivony'

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nivona 6xx vs Nivona 7xx
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2018, 22:23:09 »
W domyśle, kupujcie delongi?

To jak wybór między PO a PiS.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi