Autor Wątek: Fiorenzato Ducale 2 gr  (Przeczytany 2511 razy)

Offline artie44

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: De Longhi dedica 680 BK
  • Młynek: Graef cm 800
Fiorenzato Ducale 2 gr
« dnia: 28 Maj 2018, 23:40:05 »
Cześć to mój pierwszy post  :szampan:
Jakiś czas temu nabyłem pierwszy ekspres kolbowy sieciówkę De longhi dedica 680 bk. Jak się domyślacie wystarczyło na tyle, żeby się wciągnąć i postanowić zmienić maszynę. Mogę kupić okazyjnie  Fiorenzano Ducale. Pytanie czy warto i na co zwracać uwagę przy zakupie tego
używanego urządzenia. Według sprzedawcy ma rok. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2018, 10:02:16 »
Pytanie trochę z gatunku mam Tata Nano czy zamiana na Mercedes Vito to dobry pomysł? Napisz coś więcej o sobie, po co Ci ten ekspress, do dom/biuro/kawiarnia, Twoje oczekiwania i co tam z kaw i jak często/dużo pijesz. To może ktoś coś doradzi. Ekspres pewnie ciekawy ale czy wstawianie dwugrupowca do domu ma sens to nie wiem (szczególnie takiego który ma ponad 10L bojler). Chyba ze ktoś ma bardzo dużo miejsca, kasy na prąd i czasu na nagrzewanie.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2018, 10:05:09 wysłana przez Bacek »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2018, 11:23:22 »
ekspres kolbowy sieciówkę De longhi
Co to?  :o

Offline artie44

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: De Longhi dedica 680 BK
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2018, 12:58:40 »
ekspres kolbowy sieciówkę De longhi
Co to?  :o
Przepraszam, skrót myślowy. Chodziło mi o produkt sprzedawany w marketach wszelakich.

Kawę pije codziennie w ilości dużej kilka filiżanek plus goście.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2018, 15:00:48 »
Filiżanka kawy to dalej nic nie mówi. Co to za kawa espresso, kawy mleczne, duża filiżanka czarnej kawy?

Rozumiem że rozmiar tego ekspresu Cię nie przeraża? Zdalnie nikt Ci jego stanu nie oceni, może to być nówka mało śmigana lub zakamieniały aż po zawory i ze szwankującą elektroniką. Wtedy warto mieć żyłkę majsterkowicza i trochę technicznego pojęcia, albo gruby portfel na fachowców a im większa maszyna tym pewnie większy.

Offline artie44

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: De Longhi dedica 680 BK
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2018, 15:17:30 »
Pije espresso, americano, lungo. Mleczne tj. latte czy cappuccino tylko dla gości lub pozostałych domowników (2  sztuki  ;) ), czyli sporadycznie. Kawę pije najczęściej przed wyjściem do pracy  i po powrocie  plus domownicy 2, 3 kawy w ciągu dnia. To co czytałem ekspres też jest dobry do parzenia herbat, taki kombajn do ciepłych napojów. Faktycznie jednak półgodziny oczekiwania na nagrzanie jest trochę przerażającę.  Z miejscem nie ma problemu. Mam tez pytanie czy taki ekspres nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza ? Mam też do wyboru La scala Eroica 2 gr pół - automat.
Bardzo wam wszystkim dziękuje za pomoc.   

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2018, 15:24:35 »
Kiedyś montowaliśmy Synchro 2GR u klienta w domu. Tak sobie wymarzył. Jak żona zobaczyła to następnego dnia była wymiana. Też na Synchro ale 1GR. Do domu tak duży bojler nie ma sensu. Długi czas nagrzewania i podłączenie do wody bieżącej. Weź sobie coś jedno grupowego, z grupą E61, HX lub 2B albo ekspres z termoblokiem (termoblokami - DUO).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline artie44

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: De Longhi dedica 680 BK
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2018, 22:54:50 »
Tylko gdzie ja takie cacko kupię za 2 tys .

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj 2018, 07:31:40 »
Niewiele dołożysz i będziesz miał RS lub UNO PROF. Do końca maja mamy raty 0% i nadwyżkę w cenie możesz puścić na raty.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2018, 08:46:21 »
Za 2 to nic podobnego raczej nie dostaniesz choć czasami coś się trafia. Na początek zrób atrapę, kartonowe pudło o rozmiarach ekspresu postaw i zobacz czy to Cię nie przytłacza. Zakładam że ten ekspres potrzebuje mieć bezpośrednie podłączenie do instalacji wodnej i kanalizacyjnej i pewnie jeszcze coś do zmiękczania wody. Masz taką możliwość? Poza tym w tej cenie miał bym małe obawy że to jednak nie jest aż taka mało śmigana sztuka.
Od czasu do czasu trafiają się w podobnej cenie oferty na jedno grupowe ekspresy gastronomiczne. Trzeba trochę popolować a potem powalczyć z doprowadzeniem do stanu używalności.

Offline artie44

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: De Longhi dedica 680 BK
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2018, 12:55:48 »
Z tego co czytałem to z domowych fajnie wygląda Ascaso Una Prof. Czym się różni od Ranciilio Silvia. Różnica w cenie to prawie tysiąc złotych. Na youtube.pl w recenzji wskazano, że Ascaso jest bardziej elastyczne. Dobre do kaw mielonych, jak i świeżo zmielonych ziarenek. RS bardziej do kaw świeżo mielonych ….

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2018, 13:02:33 »
Dobre do kaw mielonych, jak i świeżo zmielonych ziarenek. RS bardziej do kaw świeżo mielonych ….
Zawsze mnie zastanawia kto robi takie recenzje :)
Oba ekspresy to kosmos w porównaniu z tym  co masz, z obu będziesz zadowolony jeżeli Twój młynek da radę zapewnić odpowiednią jakość przemiału. 
Moim zdaniem Uno Prof jest prostszy w użyciu, Silvi się trzeba nauczyć, albo modyfikować (PID).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2018, 17:26:54 »
Masz rację pj.walczak. Artie44, lepiej bzdur nie czytać. Młynek jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Wszystko jedno czy stosujesz kawy świeżo palone czy  też kawy włoskie pakowane w atmosferze azotu z długim okresem niezmienności swoich właściwości. Nie chodzi to o kawy świeżo mielone. Wszystkie winny być świeżo mielone. Recenzującemu pewnie chodziło o wszechstronne wyposażenie ekspresu UNO PROF w pięć sitek. A przez to możliwość stosowania kawy świeżo mielonej z młynka, kaw marketowych, mielonych oraz kaw w saszetkach POD. Jeśli chodzi o cenę to jest to kolejne przekłamanie i wprowadzanie w błąd. Cena oficjalna UNO PROF jest taka jaka jest na stronie. Ale przecież chyba wszyscy forumowicze wiedzą (lub dowiedzieć się mogą), że Forumowicze mają u nas rabat. Rabat zależny od tego czy kupuje ktoś sam ekspres czy też zestaw ekspres plus młynek. A wówczas różnica w cenie między RS a UNO PROF jest od 200 do max 600 zł.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2018, 20:39:19 »
Janusz, a to Synchro to nie czasem w Poznaniu montowaliście?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Fiorenzato Ducale 2 gr
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2018, 20:42:57 »
W Poznaniu. Ale o tym sza....RODO !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi