Autor Wątek: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu  (Przeczytany 52465 razy)

Offline Mariaba

  • Wiadomości: 3
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Grudzień 2019, 12:03:05 »
Bateria pięciodrożna może nie zdać egzaminu, za dużo przepływów, może być słabe ciśnienie... Chociaż może się mylę. Osobiście polecam baterie trójdrożne do filtrów kuchennych. A RO super sprawa. :) Używam, polecam. Nawet widziałam ostatnio recenzję na YouTube mojego filtra

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Grudzień 2019, 13:44:07 »
Właśnie taka bateria jak podlinkowana mi się zepsuła :).

Już o tym kiedyś pisałem - chciałbym mieć RO, ale z ciśnieniem na tyle dużym, że zasili mi ekspres i nie będzie miało zbiornika. Akvo jest kandydatem, nowości z rynku podrzucam, bo może inni się zainteresują.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Grudzień 2019, 13:49:29 »
Miałeś tę pięciowejściową :o czy trzywejściową tej samej firmy?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Grudzień 2019, 14:15:02 »
3-wejściową tej samej firmy.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Grudzień 2019, 14:37:10 »
No to cofam rekomendację  >:(  Całe szczęście, że to się stało jeszcze na gwarancji.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Grudzień 2019, 16:08:53 »
Podzielę się wrażeniami z ich obsługi klienta. Wiem, że już były z tą firmą kwiatki.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Luty 2020, 20:51:09 »
Podzielę się wrażeniami z ich obsługi klienta. Wiem, że już były z tą firmą kwiatki.

No to się dzielę wrażeniami.
Firma ma solidny serwis. Na początku nie byłem przekonany, że się dogadam, bo żeby naprawić moją baterię poprosili o przesłanie jej do nich (na ich koszt). To mi komplikowało sprawę, bo zostałbym bez baterii na kilka dni.
Poprosiłem o diagnozę przez telefon i dosłanie części. Muszę powiedzieć, że zadziałało to całkiem sprawnie. Serwisant trafił za drugim razem w przyczynę awarii - dostałem w obydwu próbach części kurierem i wsparcie przez telefon. Bateria naprawiona. Rozpadł się oring na fajce baterii separujący wodę filtrowaną od kranówki. To efekt działania twardej wody - tak mi powiedziano. Oringi są standardowe więc poszukam silikonowych bo są trwalsze i powinno działać długo.
Zeszło sie długo, bo ja zwlekałem - firma odpowiadała szybko. W tej kwestii ich polecam.

Offline kawakawusia

  • Wiadomości: 12
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #112 dnia: 07 Kwiecień 2020, 18:23:37 »
Podbijam temat, rozwiazanie kolegi Miklasa wydaje sie mieć spory potencjał, można mineralizować na wszelakie sposoby.
Prefiltr 5um(żeby nie zapchać węgla)-> blok węglowy-> Prefiltr 1 um(żeby drobiny z bloku węglowego nie leciały na membranę)->membrana-> trójnik
Za trójnikiem:
Ujęcie 1: żywica -> woda do akwarium
Ujęcie 2: zawór przeciwzwrotny->zbiornik ciśnieniowy na trójniku-> trójnik na wylewkę do zlewu -> mineralizator chyba dolomitowy-> trójnik na wylewkę do zlewu i do ekspresu.

Niestety sprzedałem solniczkę więc Ujęcie 1 sobie odpuszczę :-)

@Miklas, nie rozumiem tylko jeszcze dlaczego pisałeś ze woda z przestrzeni miedzy membrana a zbiornikiem ciśnieniowym, przy niskich poborach, powoduje lekkie zakamienianie? Przecierz ta woda przeszła membrane.
Czy to zakamienianie nie jest aby wynikiem mineralizacji w późniejszej fazie?


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Kwiecień 2020, 19:42:29 »
Z tego co udało mi się dowiedzieć membrana działa tylko wtedy kiedy występują różnice ciśnień, kiedy ciśnienie się wyrównuje jony soli zawartych w membranie przenikają membranę. Nie ma to znaczenia jeśli używamy wody za membraną w większych ilościach np do zagotowania litra wody w czajniku. Jeśli to jest dwa razy po 40 ml dziennie i np jeden czajnik raz na dwa tygodnie to może być już kłopot, bo w zbiorniku ciśnieniowym będzie gromadzić się woda w jakimś stopniu zmineralizowana przez membranę w czasie równowagi ciśnienia. Kiedyś sprawdzałem ile wody mieści się w korpusie za membraną i wydaje mi się, że to coś koło 70 ml. Jeśli najczęściej używany tej wody do czajnika to te 70 ml jest niczym w stosunku do całego litra., ale jeśli najczęściej używamy filtra do zaparzenia espresso to w zasadzie nie dajemy szansy na opróżnienie komory membrany do końca. Rozwiązanie jest proste, pić więcej alternatyw, albo herbaty .

Są jakieś automatyczne systemy przepłukiwania membrany, ale nie zagłębiałem się w temat.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Kwiecień 2020, 22:46:07 »
Co to jest zawór przeciwzwrotny? Z takim się jeszcze nie spotkałem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #115 dnia: 08 Kwiecień 2020, 09:36:12 »
Co to jest zawór przeciwzwrotny? Z takim się jeszcze nie spotkałem.
Łapiesz za słówka
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kawakawusia

  • Wiadomości: 12
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #116 dnia: 08 Kwiecień 2020, 12:42:02 »
Czy można dostać membranę, która miałaby na tyle duży przepływ, żeby nie trzeba korzystać ze zbiornika ciśnieniowego?
To by znacząco uprościło instalację i odchudziło ją,

Offline Czarny_II Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Aeropress, Alto Air, Kalita, Phin
  • Młynek: Comandante C40 Mk3
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Kwiecień 2020, 16:28:05 »
Pozwolę sobie podłączyć pod ten temat.

Polecacie jakieś baterie trójdrożne? W oczy rzuciły mi się Supreme FX03-M, ale nie wiem czy są warte uwagi.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Styczeń 2021, 18:19:26 »
Przygotowuję nową kuchnię i zaszalałem - zrobiłem dedykowane podejście wody i odpływ do kanalizacji. I teraz mam dylemat jak to poukładać w szafce. Nie chcę mieć jak pod zlewem syfonu w szafce. Idealnie gdybym zrobił to poniżej linii mebli (do wysokości cokołu meblowego). Samo doprowadzenie wody to nie problem - w szafce pewnie bedzie jakaś kolumna BWT, poza tym wężyki nie są duże. Myślę jak ogarnąć odpływ. Na razie przychodzi mi do głowy syfon pralkowy z kulką - jest dużo mniejszy niż zlewozmywakowy, ale wciąż tego nie widzę. Poradzicie coś? Aktualnie mam taki stan jak na zdjęciu. Podłączyć chcę odpływ do Rocketa jak w profilu.

FCF33420-96AE-4E61-ADE3-8E40E2032738.jpeg (praca w toku).

skansen

  • Gość
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #119 dnia: 07 Styczeń 2021, 13:27:51 »
Są specjalne syfony do popłuczyn i skroplin, przeznaczone do podłączenia cienkich wężyków i małych ilości ścieków. Może @tecnoselfrx coś podpowie?

Przy okazji możesz jakoś pod spodem zrobić zasilanie elektryczne.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi