Autor Wątek: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu  (Przeczytany 52465 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« dnia: 12 Styczeń 2017, 22:32:57 »
Sprawa jak w temacie - mam powoli dosyć korzystania z dzbanka i filtrów brita przy eksploatacji ekspresu, chciałbym go podłączyć bezpośrednio do sieci i zastosować taki prosty filtr. Na myśl o osmozie głowa mnie boli, bo nad tym trzeba czuwać i mieć pojęcie... Pytanie czy istnieje coś mądrego, co działa na takiej zasadzie jak brita, co mógłbym bezpośrednio podłączyć pod Rakietę? Byłbym wdzięczny za wskazanie gotowego rozwiązania...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2017, 22:44:19 »
Brita ma filtry podszafkowe. Jest to wielkości małej gaśnicy na przykład samochodowej, no może nieco wyższy. http://www.all4vending.pl/produkt-21-PROMOCJA_Filtr_Brita_PURITY_C_150_QUELL_ST_z_GLOWICA_UNIWERSALNA_-1912-100.html  Córka ma taki i używa do Rocketa R58. Daje radę.  Filtr kosztuje około 360zł a wkład wymienny raz w roku 220-250zł. Ja mam inny, nie mam podłączenia w ekspresie bezpośrednio do sieci. Mój to ExcitoB, Wkłady wymienia się 4 co pół roku (koszt około60-70zł i 1 raz w roku koszt 70-80zł) Oczywiście ten Excito też można podłączyć wyjście do ekspresu. Koszty wymiany wkłądów są podobne, ten excito ma kilka stopni filtracji. http://www.sklep-aquafilter.pl/p268,excito-b-najdokladniejszy-filtr-podzlewozmywakowy-z-kranikiem.html
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2017, 22:47:25 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2017, 22:47:27 »
Czy takie coś potrzebuje jeszcze jakiegoś reduktora na ciśnienie z sieci?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:02:19 »
Ja chciałem kupić któryś z tego sklepu: http://www.woda.com.pl i chyba to było to http://www.woda.com.pl/p28,fp3-k1-potrojny-specjalistyczny-filtr-wody-aquafilter-do-kuchni.html lub to http://www.woda.com.pl/p914,fp3-hj-k1-filtr-aquafilter-z-membrana-kapilarna.html ewentualnie opcja budżet http://www.woda.com.pl/p682,fp3-2-potrojny-filtr-wody-aquafilter-do-kuchni.html nie jest to żadna reklama tego sklepu, bo nie mam z nimi kompletnie nic do czynienia - tylko filtry wyglądają na sensowne, opinie jakieś w internecie dobre widziałem, i eksploatacja nie jest strasznie droga... A reduktor to możesz potrzebować co najwyżej na mniejszą średnicę rury, to działa normalnie pod ciśnieniem wody z sieci wodociągowej.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:11:55 »
Dzięki Panowie, znalazłem dobrą ofertę na Purity na allegro i zestaw leci do mnie :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:12:53 »
Ja nie mam reduktora ani córka też nie ma. Używam tego filtra mniej więcej od 2,5 roku. W danych technicznych jest 2,8-3,5 bar, natomiast ten Brity ma 8,6 bar. Nie mam pojęcia jakie jest ciśnienie w sieci wodociągowej, ale to są filtry zwykłego przeznaczenia. Ja kupiłem do swojego baterię z 3 wejściami. Eliminuje to konieczność dodawania kolejnej baterii bo nie wiadomo za bardzo gdzie ją wsadzić. Ale ty masz zamiar zdaje się podłączyć na stałe tylko do ekspresu? Jeśli chcesz używać też wodę do innych celów, polecam taką baterię z 3 wejściami i zwykły trójnik z wyjścia filtra na zasilanie ekspresu i baterii. Ja osobiście nie kupuję wody w butelkach do picia od kiedy mam ten filtr. Nie mam też problemów z kamieniem w czajniku a herbata i kawa smakują zdecydowanie inaczej niż na "kranówie".  Dawniej używałem dzbanka Brity ale mi się znudziła comiesięczna wymiana wkładów. Zrobiłem też taki nieco prowizoryczne (ale skuteczne!) zasilanie w wodę zbiornika w ekspresie. Gdy mi się woda skończy to podpinam rurę do wylewki w kranie i leję do zbiornika w ekspresie.  To takie prymitywne ale naprawdę skuteczne. Gdybym miał możliwość stałej instalacji to bym to zrobił porządniej a jak to bywa, prowizorki są długowieczne i trwałe.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2017, 01:36:47 »
Jestem na etapie remontu kuchni są firmy które założą mi taki system filtracji pod kran w kuchni? Przyznam że dzbanek też mi się znudził.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:01:32 »
Jakby ktoś chciał zakładać osmozę, to mogę pomóc. Zakładałem trochę bardziej rozbudowaną do siebie w domu, obsługuje akwarium z dodatkowym filtrem demineralizującym oraz kuchnię na wylewkę podwójną z wkładem mineralizującym i bez oraz ekspres. Ostatnio zakładałem u teścia taki standardowy z wylewką na wodę mineralizowaną i bez. To jest pół godzinki roboty jak się ma pakuły, odpowiednią wiertarkę z udarem, żeby zawiesić filtr na ścianie, a i bez udaru da radę ;-).

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:07:30 »
Ja bym chcial coś dobrego do kuchni. Puki co nie podłączamy ekspresu ale musi być taka opcja. Muszę to dziś załatwić aby dać wymiary dla stolarza. Mi możesz pomóc

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:26:22 »
Jeżeli możecie, to zakładajcie na całą instalację w domu. Multum czasu zaoszczędzicie na sprzątaniu w kuchni i łazienkach.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:19:32 »
Ze swojej strony polecam filtr kolumnowy BWT z magnezem. Super podobija aromat i smak.

http://www.coffeedesk.pl/product/2992/Wklad-Filtrujacy-Bwt-Bestmax-Premium-S

A jak ktoś chce osmozę, to polecam system Akvo.
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2017, 13:16:30 »
to mogę pomóc.
Potrzebuję osmozy do zastosowania niedomowienia. W sklepach, niestety, kompletnie się na tym nie znają. Zatem (pytam o osmozę akwarystyczną):
  • Jaką masz wydajność l/h?
  • Jaka jest trwałość elementów
  • Ile kosztuje użytkowanie miesięcznie / rocznie?
  • Jaką masz przewodność wody na wejściu i na wyjściu?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2017, 13:33:46 »
Powinieneś wiedzieć jaką ilość wody przy osmozie na płukanie membrany się zużywa, jeśli liczysz się z zużyciem wody. To nie są małe ilości w stosunku rocznym.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2017, 16:02:01 »
Czy takie coś tylko i wyłącznie do kranu w kuchni się nada? Oczywiście że się na da tylko czy wart coś ten system w stosunku do ceny.
Cytuj (zaznaczone)
http://www.prostozkranu.pl/filtry-do-kuchni-odwrocona-osmoza-dwm-morion-ekskluzywny-supernowoczesny-system-odwroconej-osmozy-morion-aquaphor-dostawa-gratis-.html

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2017, 16:32:13 »
Powinieneś wiedzieć jaką ilość wody przy osmozie na płukanie membrany się zużywa
Pytam raczej o koszta materiałowe - na jak długo starcza który element i ile kosztuje. Ponadto pytam, jaką czystość wody można osiągnąć. W firmach, które tym handlują, nikt nie ma pojęcia. Sprzedają to jak ziemniaki w hipermarkecie (a pytałem w kilku sklepach).

Ile wody idzie, to z grubsza wiadomo - uzysk jest gdzieś około 20%.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi