Autor Wątek: Dezal - gofrownica  (Przeczytany 8324 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Dezal - gofrownica
« dnia: 18 Lipiec 2017, 13:00:40 »
Polska marka, z tego co widzę wszyscy polecają, od wczoraj u mnie, fajnie równo grzeje, solidna konstrukcja.
Może macie jakieś sprawdzone przepisy na chrupiące gofry. Jeszcze jak bez glutenu to super (ale może być i z glutenem, aby dobrze chrupało)


Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:03:52 »
gofry z musem truskawkowym 
   180   g   Jaja kurze całe
   3   g   Olej kokosowy
   30   g   Białko, odżywka
   10   g   Mąka koksowa
   200   g   Truskawki

jaja wbić do wysokiego naczynia, dodać odzywkę, mąkę kokosową oraz odrobinę proszku do pieczenia. Zmiksować wszystkie składniki aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Tłuszcz roztopić (np. w mikrofalówce) i posmarować płyty gofrownicy (np. silikonowym pędzelkiem). Gotowe gofry zjeść ze zmiksowanymi truskawkami (z dodatkiem słodziku).

Proszę 😀

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:23:04 »
Jakikolwiek przepis byś nie brał pamiętaj o jednym. Składniki muszą być ciepłe a nie prosto z lodówki bo wyjdzie lipa.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:28:25 »
ta odżywka jakoś mi nie pasuje :), o temperaturze pokojowej składników wczoraj nie pamiętałem.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:38:28 »
Dobra odżywki smaku smietankowo-mlecznym nie jest zła 😀

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2017, 14:00:36 »
Sory, z glutenem, ale nie ma wg mnie lepszego przepisu niż ten albo ten. O temperaturze składników się nie wypowiem, w tych przepisach zimne mleko czy jajka nie przeszkadzają. Im dłużej pieczone tym bardziej chrupiące, więc co kto lubi.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2017, 14:24:17 »
Chyba znam przyczynę niepowodzenia, nie ubiłem białek :)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec 2017, 14:25:35 »
Zimne słabo rośnie i trzeba więcej ciasta dać. Są wtedy cięższe i bardziej gliniaste. Przy ciepłym wszystko dobrze rośnie i wychodzą bardziej "puszyste".  W sensie temperatura pokojowa wystarczy. A jak się spieszy to mleko podgrzać po wyciągnięciu z lodówki. A białka swoją drogą trza bić.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2017, 14:37:42 wysłana przez Bacek »

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec 2017, 18:13:42 »
Ja mam taki przepis na gofry - dzieciaki mówią, że lepsze niż kupne.
2 szklanki mleka
2 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki cukru pudru
1/3 szklanki oleju słonecznikowego
2 jajka żółtka oddzielnie i białka
szczypta soli
wszystko razem wymieszać (bez białek) białka na sztywno i potem delikatnie połączyć. Ja odstawiam ciasto na 15-20 minut, żeby proszek zaczął robić swoje. Piekę około 7-8 minut i teraz najważniejsze, po upieczeniu odstawiam na minutkę tak żeby jak najmniej czegokolwiek dotykały. Ciężko mi to napisać ale robię tak gofer do góry opieram o szklankę i drugi gofer z drugiej tron taka piramida. Zauważyłem, że jak chwilę ostygną są super chrupiące. Ale jak się je normalnie położy do wilgoć/para powoduje, że robią się miękkie (stąd patent na piramidę).
Smacznego

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2017, 18:36:05 »
Przepis kulki ten z masełkiem przetestowany, mniam. Bez proszku i innych dziwnych dodatków  :) Fakt muszą stygnąć na jakiejś kratce lub coś w tym stylu.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec 2017, 20:25:37 »
Wklejajcie fotki. Będzie smaczniej ☺️

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec 2017, 19:58:11 »
Ostatnio kupiłem gofrownicę w Lidlu. Słabiutko gofry z tego wychodziły, po każdym użyciu moc jakby spadała, a ostatnio po 10 min pieczenia gofry były niedopieczone.
Po złożeniu reklamacji, przysłali nową z samiuśkich Niemiec, a starej nie zabrali. Jak na razie działa po pierwszym użyciu, ale jednak moc chyba jednak zawyżona. Pamiętam jak kiedyś w domu mieliśmy gofrownicę (pewnie to był dezal sprzed prywatyzacji) i działała świetnie.
Muszę przyznać, że Lidl to solidna firma, reklamacje uwzględniają bez problemu. Nie wiem jak im się opłaca serwisowanie. Dają 3 lata gwarancji na produkt za 60zł.
Ale kupię pewnie Dezal.
Widziałem, że można kupić proszek do gofrów, 10 kg za 60zł na allegro i wtedy będą wychodziły jak z budki.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec 2017, 20:09:09 »


można kupić proszek do gofrów, 10 kg za 60zł na allegro i wtedy będą wychodziły jak z budki.

Po co się ograniczać, mają być lepsze niż z budki.

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec 2017, 22:15:38 »
W gofrownicy bardzo ważne są 2 rzeczy. Grube kwadraty (te na płytach) i duża moc. Nie żadne 4 gofry i cienkie plastry czy jakieś serduszka o mocy 250W z tego nic nie wyjdzie

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Dezal - gofrownica
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lipiec 2017, 23:58:24 »
Bez przesady. Ja robie w tosterze z wkladkami gofrowymi a i tak wychodzą lepsze niz na miescie. Wada taka że porcje piecze w 11 minut i czasem pluje po bokach. Ale do smaku nie moge sie przyczepic.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi