Autor Wątek: Odkurzacze  (Przeczytany 31770 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Styczeń 2014, 12:08:11 »
Pewnie, że musi, spam to spam, sam się nie napisze. :blue:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Styczeń 2014, 13:31:37 »
Porcelano czy masz jakieś imię? Bo nick jakiś głupawy.

Powiedz mi w jaki sposób czyścisz i konserwujesz ten odkurzacz i jakich filtrów używasz?

mikey

  • Gość
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Luty 2014, 14:36:11 »
A ja mam pytanie, czy ktoś z Was posiada lub posiadał ten wynalazek iRomba? Czy to faktycznie działa na tyle dobrze, że nie trzeba poprawiać i odkurzać tak naprawdę ponownie zwykłym odkurzaczem?

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Luty 2014, 17:16:48 »
Nie mam, nie miałem i wątpię, ale rozmawiałem w zeszłym roku u sąsiadów (mają 620 chyba) i rozglądali się za normalnym odkurzaczem
Ten oczyszczał plus minus, ale pani domu nie była zadowolona (w przeciwieństwie do pana domu i dwójki dzieciaków ;-) ), podobno niewystarczająco wydajny w sprzątaniu.
Pewnie wszystko zależy od wymogów. Mnie pomysł przekonuje, budowa i jakość wykonania tego, którego dotykałem - nie.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Luty 2014, 22:15:31 »
Jeżeli posiadasz jedynie panele podłogowe czy też parkiet to nada się. Ale jeśli są dywany, do tego stoły, kanapy itd. to daj sobie spokój z iRomba.
Jako częsty pracownik w firmie sprzątającej brata polecam Ci jedynie normalne odkurzacze, tudzież piorące ale dobrej firmy. Filtry wodne to też fajna sprawa.
Ale nie te robociki romba.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Luty 2014, 22:34:23 »
Jeżeli masz psa, to kup mu roombę aby się nie nudził kiedy jesteś w pracy. Te nowsze są fajne, mapują sobie pokój ( uczą się ), wyjeżdżają w określonym czasie, przeszkody też im nie straszne ale pewnie wydajność nie najlepsza a zużyte szczotki pewnie do najtańszych nie należą wiec i w eksploatacji może się okazać drogi. Szkoda że.nie są doskonałe bo mi się osobiście podobają.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Luty 2014, 23:40:53 »
Tak na co dzień, pod ręką, aby nie wyciągać większego odkurzacza co 5 minut.
Skoro już wątek odkopany to odpowiem sobie sam, bo stałem się posiadaczem takiego ręcznego odkurzacz (dostałem w spadku). Zadania przed nim postawione spełnia. Ot elektryczna zmiotka z pojemnikiem. Luźne okruchy czy inne paprochy z gładkich powierzchni wchłonie. O dywanach czy innych tkaninach można zapomnieć -- takiej mocy nie ma.

Offline merina453

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Krups
  • Młynek: galzone
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwiecień 2017, 12:42:25 »
Ja od tygodnia testowałem u siebie w domu odkurzacz automatyczny. Po owocnym teście zdecydowałem się na zakup. Głównie chodziło mi o to że nie mam zbytnio czasu na sprzątanie. Cisnę na dwa etaty jako barista ^^ Dzisiaj do mnie przyjechało  takie cudeńko www. 222.pl/neato_d3. Tani ten robocik może nie jest ale naprawdę daje radę. Dodatkowo mój kot ma niezłą rozrywkę  ;-) Fajne jest to że neato d3  nie pracuje tak chaotycznie jak większość podobnych odkurzaczy które widziałem u znajomych.

Panie Edwardzie, nieładnie tak reklamować swój własny sklep...
M.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2017, 16:45:50 wysłana przez Maciek »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwiecień 2017, 12:48:22 »
"Odkurzyłeś" niezłą staroć.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwiecień 2017, 12:51:01 »
Przecie to kolejny bot, nikt nie podaje linków w 1 poscie...

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwiecień 2017, 15:07:18 »
Kupiłem na alle odkurzacz bezworkowy z filtrem Hepa, Clatronic BS1294. Godny polecenia, solidny i mocny.
Filtry łatwo się czyści i myje. Wszystkie części są dostępne w serwisie.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Kwiecień 2017, 22:08:21 »
Wracając do tematu - ostatnio stałem przed zakupem nowego odkurzacza dla najemców.
Zajrzałem do sklepów i... to jest k 222 dramat. Dzięki "mądrym" europejskim głowom sankcjonującym i łaskawie dozującym nam wolności, w sklepie kupić możemy jakieś popierdółki, a nie odkurzacze. Plastikowe jednorazówki, zabawki, imitacje odkurzacza... Obiło mi się o uszy, że mają limit zmniejszyć nawet do...900W.

Mam od 7 lat Philipsa FC9172, czołg ssący nie do zdarcia, nabyty w rozsądnych pieniądzach. Sprawdzony, bezawaryjny, przeżył dwukrotne bezpardonowe wsysanie remontowych pyłów.
Chciałem kupić dokładnie taki sam, ale... już nie wolno  :picardpalm: Rzecz kompletnie nie do pojęcia, opary absurdu.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Kwiecień 2017, 22:32:43 »
Nikt jeszcze nie wymyślił "odkurzacza budowlanego" w obudowie od zwykłego? "Żarówki studyjne" albo inne "ogrzewacze elektryczne 100w" pojawiły się w marketach dość szybko.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Kwiecień 2017, 23:46:08 »
Tak jak sugeruje maciek, kup jakiegoś Kärchera czy inny budowlany i będziesz zadowolony :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Odkurzacze
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Kwiecień 2017, 17:38:00 »
Budowlane swoją konstrukcją, brakiem odpowiednich końcówek i kiepską ergonomią do mieszkania średnio się nadają...
Zwłaszcza 40m2. Stanęło na jakimś chińskim zelmerku.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi