Autor Wątek: Robo odkurzacze?  (Przeczytany 25238 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Sierpień 2016, 14:40:33 »
Na ibood jest dzisiaj najnowszy model neato w dobrej cenie, więc z tej okazji mały update po ponad 3 miesiącach używania mojego kobolda:

Sprzęcik startuje z automatu 4 dni w tygodniu, kiedy wszyscy domownicy razem z psem wychodzą o stałych porach. W pozostałe dni włączamy jak gdzieś wychodzimy i nie zapomnimy ;)
1-2 razy w tygodniu przed wyjściem podnoszę krzesła, żeby wjechało toto też pod stoły. Na co dzień podnoszę tylko mocno włochaty dywanik w łazience.
Trzeba bardzo pilnować, żeby kable nie tarzały się po podłodze, jak zaciągnie wtyczkę to urywa. Jak do tej pory zeżarł mi dwie, na szczęście zwykłe microusb, do laptopa albo japka bolało by bardziej ;)
Tradycyjny odkurzacz odpalam nie częściej niż co 2 tygodnie, żeby objechać zakamarki.
Z psim włosem (średnio długi, prosty, miękki) radzi sobie bardzo dobrze, a jest tego u mnie na prawdę sporo (podłogi mam w całości twarde).

Co mi się najbardziej podoba: laserowa nawigacja - nie obija się o meble, nie zamyka sobie drzwi, objedzie wszystkie pomieszczenia i sam wraca do ładowania.
Co mi się najmniej podoba: mały pojemnik na śmieci - przy futrzaku w domu zapełnia się w ~3/4 po jednym przejeździe, w tygodniu, kiedy jeździ codziennie i futrzak mniej przebywa w domu starcza na 2 dni. (nowsze generacje mają ponad 2x większy pojemnik).

Z aktualnym 3 miesięcznym doświadczeniem, kupiłbym w/w neato za 2,5k. Mając kobolda oczywiście tego nie zrobię - mały pojemnik jest do przeżycia biorąc pod uwagę koszt zakupu kobolda, a mój wewnętrzny geek jakoś będzie musiał pogodzić się z włączaniem odkurzacza przyciskiem na obudowie, jak jakieś zwierzę :evil:

Wszystkim zastanawiającym się bardzo polecam, szczególnie jak zwierzak w domu. Można zaoszczędzony czas przeznaczyć na :kawa:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Sierpień 2016, 15:34:09 »
 :poklon:

czy rysuje podłogę?? - pojawił się taki wpis gdzieś tam "w Internetach"

ps. od krótkiego czasu paruję (K. SC3) fugi i mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością - powoli wstaję z kolan  :taktak:
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2016, 15:37:13 wysłana przez KrzychK »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Sierpień 2016, 16:11:34 »
Rysowania podłogi nie zauważyłem ale tez specjalnie się nie przyglądałem. Porównując konstrukcje "na oko" szczotka od zwykłego odkurzacza powinna mieć większe skłonności do rysowania.

paruję (K. SC3) fugi
???

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Sierpień 2016, 18:24:17 »
niestety, przepuściliśmy (zaproponował architekt i tak zostało) jasne duże kafle i jaśniutkie fugi - kuchnia, przedpokój, łazienka, pom. pralnicze.
i nie ma cudów czy to żona czy sprzątaczka - po kilku miesiącach fugi zachodzą i nie są jasne. Dotychczas rozwiązaniem było - chemia, 5 minut czekasz, na kolanka, szczoteczka i szorujemy.... teraz karcher sc3 i z głowy  :taniec:

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Sierpień 2016, 22:20:29 »
Z robo odkurzaczami kojarzy mi się tylko jedno  :taniec:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty 2018, 09:52:18 »
Jakby ktoś nie przepadał za odkurzaniem :), wczoraj do mnie dotarł, polecam Ilife A4s. Jednym słowem rewelacja. W okolicy 500-600 zł można kupić.
Wiem że tak dokładnie nie poodkurzam jak robocik, chyba żebym jeździł z 2h :), cichy i zwinny, dla leniuchów must have :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Luty 2018, 11:35:44 »
Tom cena jak za marketową kolbę z Lidla czy możesz się pokusić po jakimś czasie o relację z wrażeń szczęśliwego posiadacza? Temat mnie coraz bardziej wciąga ale na chwilę obecną podchodzę do tego jak do kupna HX za kilka tyś jakieś trzy lata temu  ;-)

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Luty 2018, 11:59:47 »
Ja od siebie mogę polecić neato d75. Sprzątają dokładnie mapując teren, przez jedno miejsce przejeżdżają tylko raz wiec robią to co inne dużo droższe. Minusem jest to że są dość głośne ale włączam go rano jak wychodzę do pracy (lub ustawiam na pózniej włączenie z harmonogramu) i po problemie. Fajne jest to że na jednym lądowaniu jak nie posprząta mieszkania to wraca do stacji doładować się i po godzince odkurza dalej od tego miejsca gdzie przerwał. Na allegro jest dużo używanych z gwarancja, ja tak mojego za około 700 zł znalazłem i jestem bardzo zadowolony od roku.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Luty 2018, 12:06:23 »
No dobrze a powiedzcie mi jeszcze proszę czy te cudowne maszynki poradzą sobie z przejazdem przez listwę progową?  Podłogi mam twarde ale w każdym progu jest listwa łącząca dwa rodzaje powierzchni?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Luty 2018, 12:47:25 »
Kiedyś zgłębiałem temat, i w sumie ma to co Roomba serii 900 za 4K (jest trochę wyższa, to na minus w przypadku np. kanapy 9cm od podłogi) , na pewno dla mnie jest lepszy od Roomby 600, ta nie poradzi przy większych powierzchniach, pogubi się.  Posprząta 120m2 bez problemu (ok 2.5h). Kupiłem po tym, jak koleś z pracy żony powiedział, że już jego 4 znajomych to kupiło i są zachwyceni. Wjeżdża bez problemu na dywan 1cm, z frędzlami powyżej kilku cm nie poradzi, wciągnie i będzie prosił o pomoc. Ja jestem zachwycony, cichy i robi moją robotę, ja/ekspres robię kawę :), dodatkowo bardzo delikatny, myślałem że będzie obijał się od mebli itp. W przypadku zakupu warto poszukać jakiegoś kodu, na jednym blogu człowiek udostępniał (15% taniej)
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2018, 12:51:28 wysłana przez tom517 »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Luty 2018, 12:53:42 »
Dopóki te robotki nie nauczą się przechodzić przez progi drzwiowe 5 cm to temat mnie nie interesuje... :(

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty 2018, 14:53:23 »
 
Ktoś ma jakieś doświadczenia z "robotami" sprzątającymi?

Ja mam, niestety kiepskie. Dlatego jestem po trzech rozwodach :mrgreen: :ups:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Luty 2018, 15:03:33 »
Żeby to jeszcze umiało ze zlewozmywaka resztki kawy uprzątnąć  :jezyk: granit w kolorze gorzkiej czekolady a i tak każdą odrobinę kawy Lepsza Połowa odnajdzie i  :Bicz: Ale tak bardziej serio to widzę zagrożenie firanek (makaronów) i nie wiem czy pokona listwy progowe ale jak by tak co drugi dzień zebrało okruchy i kurz w mieszkaniu to zaczynam czuć potrzebę nabycia drogą kupna  :taniec:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Luty 2018, 20:44:56 »
nie wiem czy pokona listwy progowe

To chyba każdy potrafi (jeśli nie są jak u Manfreda po 5cm), większość potrafi też nie spaść ze schodów.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Luty 2018, 21:54:24 »
Ja polecam roboty od Xiaomi, są świetne i wydajne. Wszędzie wjadą i dzięki algorytmowi sprzątają porządnie.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi