Autor Wątek: Robo odkurzacze?  (Przeczytany 25233 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Robo odkurzacze?
« dnia: 28 Grudzień 2015, 10:54:44 »
Ktoś ma jakieś doświadczenia z "robotami" sprzątającymi?
Od niedawna mam psa, co powoduje intensywne rozmyślania nad takimi sprzętami...
Liderem rynku jest chyba roomba, samsung też coś sprzedaje, jest coś jeszcze?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2015, 11:04:12 »
pooglądaj testy w internecie i zobacz jak to działa - znajomy miał coś takiego jakieś 2 czy 3 lata temu, do posprzątania pi razy oko aby było wystarczy. ale jeśli chcesz mieć czysto w domu, zostaje odkurzacz. największy problem to krawędzie przy ścianie i narożniki, no a żywot zakończyło najechaniem na mokrą plamę. także jak masz psa, który potrafi nasikać na podłogę - ja bym odpuścił, bo każdy odkurzacz po wciągnięciu płynu kończy żywot. z tą różnicą, że człowiek wodę zobaczy, a takie urządzenie niekoniecznie... chyba że się coś zmieniło.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2015, 11:07:58 »
Co ja mam zrobić, gdy 4 kudłacze siedzą w domu? ;) Teoretycznie odkurzacze przemysłowe typu Karcher dają radę z wodą ;). Ale co z psimi sprawkami, nie wiem...  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2015, 11:10:05 wysłana przez Antonio »

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2015, 11:21:04 »
Znajomi w zeszłym roku kupowali Samsunga Powerbot. Porównywali wiele urządzeń i stanęło na takim który nie zamiata szczotkami tylko ma siłę ciągu, jak w normalnym odkurzaczu. Zaprogramowane siedzi w kącie i sprząta jak ich nie ma. Moim zdaniem rewelacja... no może za wyjątkiem ceny :)

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2015, 11:30:37 »
też od jakiegoś czasu myślę nad takim urządzeniem (regularnie śmiecą: pies, kot, papugi); chętnie skorzystałbym z opcji wypróbowania ustrojstwa przed zakupem; mokrych plam nie ma u mnie przeważnie, choć sporadycznie kot "pozbędzie się kłaczków", jak zapomnę mu podać pasty na tą przypadłość.
Martwią mnie natomiast schody i możliwość roztrzaskania po zjeździe po nich ;)
Cena faktycznie trochę powstrzymuje decyzję, choć jeśli jest tak dobrze, jak reklamują producenci, zapewne kiedyś się "przemogę".
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2015, 12:18:43 »
Ten wykrywał schody, nawet próbowaliśmy go nakierować to się nie dał. Dodatkowo jest tam jakaś bramka aby nie wjeżdżał w określony teren.
Jedyny minus to kable - które czasem potrafi kawałek pociągnąć i tutaj mało brakowało aby znajomy pozbył się lampki nocnej.
Ja poczekam aż ceny będą bardziej przystępne :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2015, 14:18:28 »
Chyba wszystkie wykrywają schody, ponad 10 lat temu widziałem pierwszą roombe na jakiejś prezentacji - też wykrywała schody.
Znalazłem jeszcze neato botvac, podoba mi się jego system "nawigacji".

@flexooo, jak samsung radzi sobie ze sprzątaniem przy ścianie? Pytam bo nie ma tej dodatkowej wirującej miotełki.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2015, 16:22:04 »
Nie słyszałem, aby coś znajomi narzekali, tam są z tego co pamiętam fajne opcje np turbo, gdzie odkurzacz zostawiony w pokoju będzie jechał na najwyższej mocy aż padnie. Ten jest on nieco wyższy niż inne znane mi roboty, więc ta siła ssąca chyba jest w stanie zebrać kurz znajdujący się przy ścianach.. a te "wymiatające" szczotki to jak widziałem na niektórych filmikach szybko się zużywają lub rozrzucają brud w miejsce gdzie już odkurzał..

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2015, 16:23:20 »
Co ja mam zrobić, gdy 4 kudłacze siedzą w domu?  Teoretycznie odkurzacze przemysłowe typu Karcher dają radę z wodą . Ale co z psimi sprawkami, nie wiem... 

Z psimi sprawkami dzieje się dokładnie to:

 

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2015, 20:32:52 »
Przy moim psie taki robot chyba zastrajkowałby po trzech dniach  :mrgreen: I nie chodzi o ciecze a raczej długie futro, które chętnie wypada a jednocześnie jest w stanie przechować z tonę piachu, błota itp.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2015, 20:33:16 »
Maćku, jeżeli psychicznie stać Ciebie na odczekanie kilku miesięcy to w Jap. pojawił się Dyson 360 Eye.
Pioruńsko drogi, ale to są początki.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2015, 21:06:30 »
Do sierści na dywanach i wykładzinach najlepiej sprawdzi się odkurzacz kolumnowy.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień 2015, 07:46:16 »
Bo? I czy testowałeś inne - jakie?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień 2015, 08:48:19 »
Dyson dla mnie odpada - producent deklaruje 20-30min pracy na baterii, w "nie laboratoryjnych" warunkach zrobi się jeszcze mniej i okaże się, że nawet jednego pokoju nie zrobi bez ładowania.
Dodatkowo jest sporo wyższy niż konkurencja - pod łóżko, szafki, ławę nie wjedzie.

Cenę przemilczę :mrgreen:

Do sierści na dywanach i wykładzinach najlepiej sprawdzi się odkurzacz kolumnowy.

Spoko ale główne założenie jest takie, żeby odkurzało się samo ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robo odkurzacze?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień 2015, 09:04:18 »
Maćku - ładowane nie jest argumentem - chyba, że patrzymy długodystansowo na trwałość akku
Argument wysokości przemawia, szkoda
cena? wszystko zależy ile możesz zapłacić za porządek - jak mam sam odkurzać, to ogranicznik mi znika  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi