Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457738 razy)

Offline rudekolek

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: AEG EA150 dimmer, portafilter MOD, AeroPress, La Cuccuma ILSA, Phin, Moka Express 4tz, Briki
  • Młynek: DeLonghi KG89, Kingrider K2, K4. K6
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1725 dnia: 07 Luty 2024, 13:44:25 »
u mnie do kawiarki 4tz też wchodzi 20g kawy  :o i to przy lekkim 'ubiciu'  tj. popukaniu zbiorniczkiem o blat żeby się trochę lepiej ułożył. Bez tej operacji nie wyszła mi kawa ani razu w 4tz stalowej
Tak moja kawiarka to też 4tz. Dziękuję, już poprawiłem. Lekkie stukniecie koszykiem w celu lepszej dystrybucji to dobry zwyczaj.
Przez papier nie przelewam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1726 dnia: 07 Luty 2024, 16:56:18 »
Dobierasz stopień mielenia do danej kawki?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2024, 16:58:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rudekolek

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: AEG EA150 dimmer, portafilter MOD, AeroPress, La Cuccuma ILSA, Phin, Moka Express 4tz, Briki
  • Młynek: DeLonghi KG89, Kingrider K2, K4. K6
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1727 dnia: 07 Luty 2024, 17:25:02 »
Dobierasz stopień mielenia do danej kawki?
Tak, ale tu mówimy o espresso z kawiarki i raczej dobrze by było użyć kawy która pasuje do tego rodzaju kawy. Nadadzą się "okołorobuściane" Arabiki Brazylijskie robione na sucho gdzieś z okolic Mogiana np. z Sul De Minas czy jakiś inny słodki Yellow Bourbon. Ostatnio miałem Salvador który wychodził najlepszy z przelewu, kawiarki właśnie. Oczywiście jakieś 80/20 z robustą dla podtrzymania włoskiego klimatu się nada jak najbardziej do kawiarki :-)
Przez papier nie przelewam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1728 dnia: 07 Luty 2024, 17:41:07 »
Piję tylko 100% Arabiki, różne. Zawsze testuję na kawiarkach i przy odpowiednim zgraniu parametrów fajne wychodzą efekty.
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 376
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1729 dnia: 10 Marzec 2024, 15:19:55 »
Wg mnie z kawiarki wychodzi najlepsza kawa, tylko to musi być dobra kawiarka i trzeba kilku prób proporcji wody, mielenia, temperatury. Jak się nie przyłożymy, to wychodzi smoła, woda lub prychanie, ale po opanowaniu jest super i powtarzalna kawa robiona wręcz automatycznie.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1730 dnia: 10 Marzec 2024, 16:53:02 »
Jak się nie przyłożymy
W rzeczy samej.
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 376
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1731 dnia: 12 Marzec 2024, 11:48:08 »
Po kupnie Giannina Giannini zmieniłem zupełnie filozofię parzenia w kawiarce. Na odmienną niż z filmu Dobrze Parzona Kawa, bo do espresso mam Rotę.
Mam Gianninę 1/3. Kawy dość drobno zmielonej tylko 7 g średnio palonej lub 14 dla dużej dozy. Czyli bardzo luźno i nie do pełna. Wbrew obawom nie ma kanałowania, ciastko jest równe, nawet bez filtra papierowego. Temperatura płyty nieduża, przerwanie ekstrakcji przed pełnym prychaniem. Uzysk wychodzi bardzo duży,  63/123 g. Smak naparu pozbawiony mulistości kawiarkowej, przy tym charakterystyczny dla kawiarki, nie przelewowy. Gładki,  z niuansami smakowymi. W zasadzie jest pełna powtarzalność procesu.
Dodatkowy plus tego modelu to sitko niezintegrowane z lejkiem, można dobrze czyścić. Wąską część lejka czyszczę grubą sznurówką.a
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi