Autor Wątek: Delonghi Magnifica Esam 3000b - serwis  (Przeczytany 1903 razy)

Offline hurron

    • Delonghi
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Magnifica Esam 3000 b
Delonghi Magnifica Esam 3000b - serwis
« dnia: 04 Sierpień 2020, 14:33:59 »
Witajcie,
mam problem od kilku dni z ekspresem automatycznym Delonghi Magnifica ESAM 3000b.
Ekspres użytkuję od blisko 3 lat i jak dotąd nie było z nim problemu. Mielenie i pobranie wody odbywa się w sposób nie budzący zastrzeżeń, dopiero w momencie nalewania kawy do filiżanki zamiast strumienia kawy zaczyna ona kapać. Proces zaparzania trwa długo, bo ustalona ilość kawy musi zostać "wykapana". Najgorzej jest z rana przy sporządzaniu  pierwszej kawy.  Dysze są drożne, ilość mielonej kawy i dozowanej wody jest stała od początku użytkowania ekspresu. Urządzenie jest regularnie odkamieniane. Chciałbym zdiagnozować przyczynę i ewentualnie spróbować usunąć problem.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Delonghi Magnifica Esam 3000b - serwis
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2020, 20:21:30 »
W instrukcji obsługi jest napisane co należy zrobić w takim przypadku ;). W dziale rozwiązywanie problemów. Mianowicie ustawić mielenie kawy na grubsze ;).

Offline Whisper Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3000, Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso I-2 steel
Odp: Delonghi Magnifica Esam 3000b - serwis
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2020, 20:38:53 »
No nie wiem...Mi się nigdy mojego nie udało zapchać, nawet przy młynku skręconym na maksa. Albo super młynek, albo dupna pompa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi