Autor Wątek: Zachciało mi się włoszczyzny...(Mokarabia Regal)  (Przeczytany 23470 razy)

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Zachciało mi się włoszczyzny...(Mokarabia Regal)
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Lipiec 2015, 13:46:39 »
jeden znacznie odstaje od reszty
Yyyy...nie wiem czy to ta sama palarnia ale państwo na K?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zachciało mi się włoszczyzny...(Mokarabia Regal)
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Lipiec 2015, 13:47:11 »
Chyba się jednak mylisz... Myślę, że kawa poniżej 80-ciu punktów już nie smakuje przyzwoicie.
To jeszcze zależy jak to rozumieć. Jeżeli kawa odpadła przez defekt w pierwszej fazie, albo przez clean cup, a potem poddamy ją szczegółowej selekcji, to będzie to zupełnie inna kawa niż ta, której karta sensoryczna ma sumę poniżej 80 punktów. Ale mylić się mogę i to nawet bardzo, bo temat znam tylko z daleka i to pobieżnie. Może wszystko jest przemyślane na tyle sprytnie aby te 80 punktów było jeszcze bardziej jednoznaczne niż mi się wydaje.

Offline Kawka111

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti
  • Młynek: młynek ręczny Hario
Odp: Zachciało mi się włoszczyzny...(Mokarabia Regal)
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Sierpień 2015, 15:17:07 »
Kolejny kwiatek...palarnia z Warszawy, kawa z Gwatemali....na opakowaniu napisano, że zbierana w okresie maj-październik 2014 podczas gdy zbiory w Ameryce Centralnej odbywają się w okresie październik-marzec. Pytanie: z którego zbioru jest ta kawa? 2013?
Ogólnie ostatnio próbując kawy z różnych palarni (Kraków, Warszawa) mam wrażenie, że korzystając z "mody" wciska się ludziom kawę nie-do-końca-speciality w cenie microlotów ze średniej półki...a może straciłem smak i powonienie?

Jestem smakoszem kawy, do tej pory piłam to co reklamuje sie w tv, ale... przerzuciłam sie na palarnie kawy, próbowałam tu i tam i jest! znalazłam dobrą i uczciwą palarnię kawy koło Warszawy 222. Nie dość że dobra, świeża  i aromatyczna kawa to na dodatek przemiła obsługa i bardzo przystępne ceny. Czuję sie jak ryba w wodzie bo maja tam rózne gatunki w różnych smakach   ycha:
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2015, 15:21:38 wysłana przez DrUsagi »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Zachciało mi się włoszczyzny...(Mokarabia Regal)
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Sierpień 2015, 16:40:41 »
Na pewno tam pracujesz, więc opowiedz nam o tym...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi