Autor Wątek: Soniczna szczoteczka do zębów.  (Przeczytany 18174 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Listopad 2018, 11:29:22 »
Hype na Philipsa, nawet moja dentystka wraz ze swoją pomocnicą jak zaczęły się podniecać, że nie ma innej firmy, tylko Philips, najlepszy i jedyny.

Kurcze, moja też jak mi opowiadała o tych szczoteczkach to właśnie Philipsa straszne zachwalała w identyczny sposób  :mrgreen:
Jedyny kurła wspaniały i żodyn inny  :hihihi: Pewnie razem z twoją na darmowych wczasach w Egipcie były ;)


Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Listopad 2018, 12:30:08 »
Czy szczoteczki soniczne również myją zęby niemal bez piany?

Kupiłem kilka dni temu absurdalnie drogą szczoteczkę firmy na O i póki co bardzo ciężko mi się do niej przekonać właśnie ze względu na to, że podczas mycia w zasadzie nie powstaje piana i mam uczucie mycia "na sucho" Zaczynam mieć wątpliwości czy aby dobrze wybrałem ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Listopad 2018, 13:10:45 »
Również używam Oclean SE. Z potężnym akumulatorem-2600mAh.
Często można trafić kody obniżające cenę.
Zmieniłem oscylacyjną Oral-B i szczerze polecam. Analizowałem wyższe modele Philipsa i relacja cena/awaryjność mnie zniechęciła.
A jak oceniasz lepszość.
W testach klinicznych nie było praktycznie różnic.
Dentysta tobie powiedział o teraz już nie masz kamienia?

P.S. A może ktoś tak dobrze czyści, że mu dziąsła znikają (gum recesion), to się zdaża dość często ;)

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Listopad 2018, 13:47:46 »
Też używamy z żoną Oclean SE i jesteśmy zadowoleni.

Nie widzę, żadnego sensu kupować 3-4 razy droższego Philipsa, szczególnie, że w testach jakie widziałem kiedy wybieraliśmy dla siebie, różnic praktycznie nie było.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Listopad 2018, 06:59:51 »
Polecam lekturę https://techboss.pl/test-szczoteczki-soniczne-xiaomi-oclean-one-soocas-x3-alfawise-s100-i-seago-sg-507/.
Ja osobiście używam Oclean SE - jest to "odrobinę" uboższa i znacznie tańsza wersja niż Oclean One. Obiegowa opinia głosi, że różnica w cenie pomiędzy SE i One jest tak nieznaczna, że nie warto dopłacać do One. Ciężko mi się wypowiadać, bo One nie miałem, ale z wersji SE jestem absolutnie zadowolony. Kupowałem z Gearbest z polskiego magazynu za jakieś 140-150zł (dostawa z Polski czyli miałem ją u siebie w 1 dzień po zamówieniu, bez żadnych dodatkowych opłat).   

Po komentarzach i opiniach chyba się zdecyduje na Oclean One
Na gearbest jest dużo taniej niż na allegro czy innych polskich sklepach i teraz pytanie jaką dostawę wybrać?
Czy jakieś cło / vat mogę się spodziewać, czy raczej nie?
https://pl.gearbest.com/tooth-care/pp_1047140.html?wid=1101231#goodsDetail

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Listopad 2018, 08:47:54 »
Moim teściom ostatnio dentysta powiedział żeby nie kupowali sonicznej sczoteczki, bo w ich wieku to nie jest dobre dla dziąseł (wiek 58 lat).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Listopad 2018, 09:19:02 »
Polecam lekturę https://techboss.pl/test-szczoteczki-soniczne-xiaomi-oclean-one-soocas-x3-alfawise-s100-i-seago-sg-507/.
Ja osobiście używam Oclean SE - jest to "odrobinę" uboższa i znacznie tańsza wersja niż Oclean One. Obiegowa opinia głosi, że różnica w cenie pomiędzy SE i One jest tak nieznaczna, że nie warto dopłacać do One. Ciężko mi się wypowiadać, bo One nie miałem, ale z wersji SE jestem absolutnie zadowolony. Kupowałem z Gearbest z polskiego magazynu za jakieś 140-150zł (dostawa z Polski czyli miałem ją u siebie w 1 dzień po zamówieniu, bez żadnych dodatkowych opłat).

A gdzie są produkowane końcówki? Czy mają odpowiednie atesty? Brak bpa w składzie?

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Soniczna szczoteczka do zębów.
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Listopad 2018, 00:41:45 »
Polecam lekturę https://techboss.pl/test-szczoteczki-soniczne-xiaomi-oclean-one-soocas-x3-alfawise-s100-i-seago-sg-507/.
Ja osobiście używam Oclean SE - jest to "odrobinę" uboższa i znacznie tańsza wersja niż Oclean One. Obiegowa opinia głosi, że różnica w cenie pomiędzy SE i One jest tak nieznaczna, że nie warto dopłacać do One. Ciężko mi się wypowiadać, bo One nie miałem, ale z wersji SE jestem absolutnie zadowolony. Kupowałem z Gearbest z polskiego magazynu za jakieś 140-150zł (dostawa z Polski czyli miałem ją u siebie w 1 dzień po zamówieniu, bez żadnych dodatkowych opłat).

A gdzie są produkowane końcówki? Czy mają odpowiednie atesty? Brak bpa w składzie?
Żadnej pewność do żadnej z tych rzeczy.

Mimo wszystko jestem szczęśliwym posiadaczem szczoteczki Alfawise S100 od około roku.
Ogólnie nie widzę powodu dopłacania do Ocleana (ale rozumiem że są osoby które uważają że warto), a do Philipsa czy Oral-B to w ogóle pomyłka jakaś.
Mogę polecić w pełni sprzęt. Nic się nie dzieje, końcówki wystarczają na bardzo długo, a programów jest dużo. Ładuje się szybko i ma fajną indukcyjną ładowarkę, która jest też podstawką.
Co do minusów to podobno potrafi się rozszczelnić przy metalowym trzpieniu, ale ja nie używam tyle pasty i zwykle jest tam sucho.
Ogólnie 9/10

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi