Autor Wątek: Palarnia Daka w Glinczu  (Przeczytany 6563 razy)

Offline flavius_koczi

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Jura impressa F50
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpień 2018, 12:13:51 »
O rynku Trójmiejskim wiem niewiele bo mieszkam pod Warszawą  :P chociaż nie - piłem pyszną kawę ostatnio w Ustce w kawiarni u Państwa Jabłonowskich, mają własną palarnię i podawali Brazylia Yellow Bourbon. a z lokalnych próbowałem coffe4you w Skierdach (polecam), teastore z Legionowa oraz zamawiałem Ariadnę od MA. Poprzednie zakupy polegały raczej na wyborze smacznej kawy w marketach typu Lavazza, Pellini itp.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień 2018, 12:18:03 »
Skoro cena nie jest duża, to chyba ryzyko zakupu też nie będzie duże? ;)
Można się pogubić w tych pomorskich palarniach. Były kiedyś takie firmy/palarnie/marki jak: KADE, Ipanema, Palazzo -- wszystko to jakieś kawowe przedsięwzięcia, pewnie jakoś spokrewnione z tą tytułową firmą, ale szczegółów niestety nie znam, nie znam już ich stanu ani losów. Pamiętam, że "ładnych" kilka lat temu, byliśmy na imprezie Filtrów w Warszawie. Wtedy Filtry po raz pierwszy zaprezentowały filtry czyli metody przelewowe. Stosowali do tego ziarna z Ipanemy. Co z tą Ipanemą się stało, nie mam pojęcia. Ponoć zmienili lokalizację, ale czy dalej mają jakieś "specialty" ambicje? KADE i Palazzo to były całkiem ciekawe przedsięwzięcia, dość wtedy znane. Wszystko jednak się zmienia... Być może tytułowe Rizzi/Daka mają coś z tamtymi historiami wspólnego?

Ciekawe kto z was kojarzy mistrza baristów Roberta Dzióbka? :)
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2018, 12:25:46 wysłana przez Antonio »

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sierpień 2018, 22:04:15 »
Niskie ceny mają też we Wrocławiu palarnie Sawara i Borówka. Ale jakość też raczej niska. Borówka słynie ze spalonych kaw. Sawara z palenia pod alternatywy. W większości wypadkow jakość i cena są powiązane.
Dobra kawa nie może być tania.
Ale droga kawa nie oznacza, że jest to dobra kawa.
Zależność w jedną stronę.
Tak samo z ekspresami. I tu "puściłem szczura" ...
Dobre musi być drogie, ale drogie nie oznacza dobrego.

Ale ich kawa Jamajka Blue Mountain nie jest tania. 800 zł za 1 kg, to cena że hej ... http://www.daka.home.pl/index.php?id=prod&prod=10

 :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2018, 22:10:08 wysłana przez hlary »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sierpień 2018, 22:24:20 »
Jest kawa i kawa. Tzw. zwykła kawa tanieje, bo średnia cena to teraz ok. $2.5 za kg. Jeśli palarnia życzy sobie 30 zł za kg palonego ziarna, to też zarabia (zwłaszcza gdy obraca dużymi ilościami kawy -- wtedy koszty surowca są jeszcze niższe).

Kawa specialty raczej drożeje. Np. Kenia "S8" "urosła" do kilkunastu $$ za kg. Im ciekawsze ziarna, tym więcej życzą sobie pośrednicy. Mamy zatem do czynienia z palarniami i palarniami...

Osobnym a ważnym pytaniem jest: za co mają żyć plantatorzy, gdy rynek płaci im tak mało? Gdzieniegdzie plantacje kawy umierają, jeśli nie przestawią się na specialty...

Ceny kawy speciality są powiązane z ich jakością, z "efektem" jaki wywołują, z popytem, z famą, z polityką producenta itp. Ceny zwykłych kaw dyktowane są przez brutalny rynek.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2018, 23:03:24 wysłana przez Antonio »

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień 2018, 22:29:30 »
Ciekawe, że w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej nie ma żadnej firmy Daka w Glinczu. W ogóle nie ma żadnej firmy w GLinczu ul. Akacjowa 81. Więc musi to być nowiutka firma (jeszcze może nie wpisana). Swoją drogą porządna firma nie powinna się kryć za nazwą, która nie istnieje i nikomu nic nie mówi. Ja tam z pewnością nie kupię.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sierpień 2018, 23:05:55 »
Ciekawe, że w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej nie ma żadnej firmy Daka w Glinczu. W ogóle nie ma żadnej firmy w GLinczu ul. Akacjowa 81. Więc musi to być nowiutka firma (jeszcze może nie wpisana). Swoją drogą porządna firma nie powinna się kryć za nazwą, która nie istnieje i nikomu nic nie mówi. Ja tam z pewnością nie kupię.
Z jednej prostej przyczyny nie ma ich w CEIDG - klik także się trochę rozpędziłeś ;)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sierpień 2018, 23:25:41 »
Z jednej prostej przyczyny nie ma ich w CEIDG - klik także się trochę rozpędziłeś
Jako prawnik się nie rozpędziłem, bo spółka prawa handlowego MA OBOWIĄZEK  w nazwie podawać oznaczenia : sp. z o.o., s.a., s.k. s.p., aby wskazać formę prawną. Tym bardziej mały profesjonalizm palarni.

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Październik 2018, 18:15:31 »
W google jest napisane, że to sp. z o.o. Tylko kawa z palarni w opakowaniu Santos?

skansen

  • Gość
Odp: Palarnia Daka w Glinczu
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Listopad 2019, 22:12:44 »
Miałem wielokrotnie możliwość próbować tej kawy, przyrządzonej w automacie. Jak za taką cenę (23.97 w Selgrosie) nie ma tragedii. Napar ma lekko słodki posmak.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2019, 22:15:10 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi