Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 82077 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #120 dnia: 11 Październik 2017, 15:18:30 »
Super podsumowanie, dzięki bardzo.
Generalnie chodziło mi o kupowanie kawy w trojmiescie, zeby moc lokalnie zakupić.
B&W coffee na mojej liście, zeby sie wybrać, napić sie kawy i zakupić.
Czy u nich można zakupić na miejscu czy lepiej prosto z CRS?
Z tego co widzę to nie maja siedziby w Gdyni wiec wlasnie szukam czegoś lokalnego, ale rozważam tez zamawianie przez internet.

Co do kawa papier nożyce, mam blisko i maja dobre ciacha i nie żałują nakładając przy dobrych cenach. Niestety kawiarnia tylko do godziny 1730 w tygodniu.
Retro to klasyka, maja ciekawy wybór deserów.
Las - kawa mi smakowała, ale bardzo kontrowersyjny wystrój.
Reszty sie nie wypowiem, muszę sprawdzić.

Podsumowanie super. Mega sie przyda.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2017, 15:35:49 wysłana przez pmichal »

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #121 dnia: 11 Październik 2017, 20:32:46 »
W B&W jest w zasadzie ta sama cena za paczkę co na stronie CRS. Nie każda kawa co prawda jest, ale można Basi i Leszkowi zaufać, że mają to co akurat można dostać najlepszego z tej palarni. Jeśli chodzi o kupno kawy, to CRS ma, moim zdaniem, najlepsze przełożenie cena/jakość z kaw dostępnych w Trójmieście od ręki.
Z Kawa Papier Nożyce miałem okazję wciągać tylko cynamonkę, ale i to było niezłe.
Las właśnie ma to do siebie, że nie każdemu pasuje wystrój (mnie akurat pasuje, ale rozumiem problem niektórych osób - znam takich co tam piją wyłącznie na wynos :)).
Oczywiście zapomniałem jeszcze o Kreatywnej, ale tam jakoś mam wrażenie, że poziom spada ostatnio. Chwilę czasu zajęło mi wytłumaczenie paniom za barem, co mam na myśli pytając jaką kawę mają pod espresso. Nie mogły pojąć po co pytam o takie rzeczy :D
Jeszcze jakby ktoś się wybierał do Czarnej Kozy - uwaga na godziny otwarcia - od 16.00, a w środę bodajże całkiem zamknięte. Parę razy się tam przejechałem po nic swego czasu.
Dodam, że udało mi się złapać dzisiaj Sławka w Czkawce i zapowiada się naprawdę fajne miejsce na kawę. A do tego jaka śliczna nowa maszyna stoi :D i w końcu we Wrzeszczu będzie miejscówka otwarta przed 11 ;)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Październik 2017, 20:53:14 »
Dzięki bardzo. Jak tylko będzie możliwość to sie wybieram do B&W napić sie kawy i zakupić. Mam nadzieje poznać cudowny klimat tego miejsca. Bede mogl dopiero za kilka tygodni, ale dam znac jak było :)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #123 dnia: 10 Listopad 2017, 18:32:36 »
Z tej całej listy
Cytuj (zaznaczone)
W końcu będę mógł się udzielić :D
Generalnie chodzi o kupowanie kawy z Trójmiasta, czy kawy w Trójmieście?
Znanych mi opcji jest kilka:
1. B&W Coffee w Gdyni ma kawy z CRS i czasem ciekawostki (np. ostatnio trochę dobra z Good Coffee i Rwandę z PO CO) - i to jest najlepszy kierunek moim zdaniem.
2. Czarnej Kozy Zagroda - lokal w Brzeźnie, ten sam właściciel/roaster co Zbrojownia, która już nie istnieje. Kawy znośne, bywają lepsze i gorsze.
3. Kawana - mają od całkiem niedawna lokal we Wrzeszczu, zazwyczaj jest u nich spory wybór. Poziom raczej podobny co CKZ. Raz się trafi a raz nie.
4. Flemming - raczej odradzam kawy do przelewów. Palarnia o bardziej tradycyjnym stylu. Spory wybór do espresso, ale tutaj się nie wypowiem co do poziomu.
5. Kofeina - lokal w Gdyni z kawą z Gdyni. Za dużo nie mogę powiedzieć. Ile razy byłem to ziarna nie było zbyt wiele do wyboru.
6. Można było jeszcze swego czasu kupić Koppi w Drukarni w promocyjnej cenie 59zł/paczka ;)
O innych źródłach się nie wypowiadam, bo nie znam.

Co do kawy spożywanej na miejscu, to zrobię takie małe zestawienie dla zebrania w jednym miejscu, tego co znam i co mogę zaproponować bez większego ryzyka (na pewno istnieją jeszcze inne przyzwoite kawiarnie w trójmieście):
Gdynia:
1. B&W Coffee - 2 młynki na espresso, sporo przelewów, dużo wiedzy do zdobycia na miejscu :), doooobre ciacho, spoko ceny, ostatnio Gabi wszedł na stałe do menu. Kawa - CRS + ciekawostki od czasu do czasu
2. Tłok - raczej pod przelewy, ponoć sernik wymiata, ale nie mogę tego akurat potwierdzić. Kawa - różne, ostatnio mieli choćby kawę od Tima Wendelboe na półce, co w kawiarni nie jest częstym widokiem.
3. Kofeina - można wpaść dla sprawdzenia co tam palą. Nie jest to akurat mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o Gdynię. Kawa - własna
Sopot (tutaj bieda :)):
1. Las Dolny Sopot Północ - kontrowersyjne wnętrze, nie każdy lubi. dobre przelewy, dobre espresso, spoko ciacho. Kawa - Audun, Coffee Proficiency (uwaga - zamknięci do 14.10)
Gdańsk Śródmieście:
1. Retro - 2 młynki na espresso, ceny "dla turysty". Klasyka w trójmieście jeśli chodzi o dobrą kawę.
2. Drukarnia - zlikwidowali niestety drugi młynek pod espresso. Przelewów sporo, kawa raczej wychodzi jak trzeba, ceny jak na stare miasto są do przyjęcia. Kawa - ostatnio Coffee Republic
Gdańsk Wrzeszcz:
1. Kurhaus - klubokawiarnia z niezłym espresso i sporym wyborem przelewów. Nigdy nie zawiodłem się naparem z Kality w ich wykonaniu. Kawa - ostatnio Java
2. Fukafe - słyną ze swoich deserów wegańskich, do tego niemały wybór kawy. Kawa - różne, ale dość regularnie widuję na pewno Synestezję
3. Kawana - sytuacja jak z Kofeiną, tylko mocniejszy nacisk na przelewy. Kawa - własna
4. Czkawka - jeszcze zamknięte, ale za 3 tygodnie może już będzie. Zresztą Sławek (właściciel) to w porządku człowiek, więc można próbować się kontaktować, jeśli jeszcze nie otworzy - może już będzie coś miał na stanie. Kawa - jeszcze mi nie powiedział na 100%, ale będzie Coffeelab, ma być Audun i J&N, może coś więcej.
Gdańsk inne:
Tutaj - kawiarnia w Oliwie, dobre ciacho, mały przytulny lokal. Kawa - różne
Kawa Papier Nożyce - kawiarnia na Morenie, ciężko znaleźć, ale jak już się znajdzie, to można liczyć na dobrą kawę. Kawa - ostatnio Coffee Proficiency
Czarnej Kozy Zagroda - właściciel chętny do pogadania, przyjemnie się siedzi, a przy tym można dobrze zjeść. Kawa raz lepiej raz gorzej, a raz inaczej :). Kawa - własna
Są jeszcze miejsca nastawione bardziej na jedzenie, ale nie olewające tematu kawy jak np. Z Innej Parafii, czy Avocado Przymorze.
Gdzieś z tyłu głowy i tak coś mi mówi, że kogoś pominąłem.
postanowiłem że odwiedzę tylko jedną , którą miałem najbliżej na drodze na Westerplatte. Przy wejściu od razu obsługa interesuje sie klientem. Miła Pani pyta na co mam ochotę gdy ja łapczywie spoglądam na ciasta. Patrzę na jabłecznik wielkich rozmiarów a zamawiam tartę słodko słoną. Ot taki mały myk. Do tego Costa Rica z CP. Obie te propozycje w cenie 27 zł. A ciul żeby czymś na forum zaistnieć trzeba się poświęcić. Po chwili dostaję ciasto z gałką lodów oraz ciekawy zestaw z kawą. I tu na plus bo filiżanka mocno ciepła co chyba w kawiarniach mnie spotyka pierwszy raz. Wsunąłem ciasto po delektowałem się kawą bardzo łagodną i mołą dla podniebienia. Po sprawdzeniu ceny pomyślałem że chyba był to ostatni mój raz.








Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #124 dnia: 05 Luty 2018, 09:54:53 »
Tym razem będąc w Gdyni udało nam się z żoną zajść do B&W Coffee.
Żona wybrała sobie zwierze na latte i później miała dylemat bo szkoda jej było niszczyć takie dzieło. Ja zastanawiałem się nad czymś z Gabi ale co wybranej przeze mnie kawy polecono drip, więc się nie opierałem.
Świetna obsługa, która tworzy miłą atmosferę, jedno z niewielu miejsc gdzie naprawdę czuliśmy się zaopiekowani. Kawa w obu przypadkach była bardzo dobra, dodatkowo ciasta fajnie ją dopełniały.
Jest tylko jeden minus bo w końcu trzeba wyjść, a tak dobrze się siedziało.
Jak tylko będziemy w Gdyni będziemy wracać. Przy okazji w kawiarni był ktoś z forum.
P.S: Jak widać kocia kawiarnia jest blisko.  [emoji12]lew12.jpg
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2018, 10:09:22 wysłana przez dehado »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #125 dnia: 05 Luty 2018, 12:08:07 »
Leszek i Basia to na prawdę super ludzie. Mega warto tak zaglądać i faktycznie szkoda czasem pic kawę jak sie patrzy co potrafią narysować. Ja to w tym czasie jeszcze kawę ubijam w domu, w którym tam już dostaje magiczne wzorki :D

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Marzec 2018, 08:47:02 »
Od kilku dni w Gdańsku Wrzeszczu działa nowa palarnia kawy. Nazywa się NIECZAPLA. Na wejściu wita nas nówka sztuka piec. Nawet gramofon jest :) Chłopaki się dopiero rozkręcają, na razie mieli 2 kawy do przelewów: Etiopia Amaro Gayo oraz Brazylia Fazenda Rainha ale pracują nad kolejnymi, w drodze jest już Tanzania. Znajdziecie ich na ul. Wajdeloty, na rondzie, tuż przy Kurhausie. Strona jeszcze też w budowie: http://nieczapla.pl

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Marzec 2018, 09:17:43 »
Fajnie, że się rozwija Trójmiasto.
Niedaleko jest Kawana, ale ja jakoś nie mogłem wstrzelić się z kawami od nich.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Marzec 2018, 09:24:15 »
Nazywa się NIECZAPLA.
Bardzo podoba mnie się ich logo nawiązujące do Gdańska, bardzo. A jak z kawami? Etiopia i Brazylia były ich paleniem?

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #129 dnia: 22 Marzec 2018, 09:29:20 »
Tak, ich palenie. Dziś spróbowałem Brazylię. Jasno palona pod alt. więc wylądowała w Aeropresie. Całkiem przyzwoita.

Offline FilipD

    • Nieczapla Coffee Roasters
  • Wiadomości: 2
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Marzec 2018, 11:16:35 »
Dzięki Biogon35! Wszystko palimy sami. Mamy jeszcze Tanzanie Mbeya Utengule. Prawdopodbnie jutro trafi na półki (lub nie) bo musi przejść drugą rundę kontroli jakości. Jakoś na koniec tygodnia dostaniemy paczkę z samplami z Nordic Approach... także kaw będzie więcej z czasem. Zapraszamy na pogaduchy!

Filip

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Marzec 2018, 11:41:58 »
Cześć,
Zmień sobie proszę nick na jakiś bardziej "ludzki", żebyśmy nie musieli zwracać się do Ciebie "droga nieczaplo coffee roastersie"  ;)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Kwiecień 2018, 08:15:39 »
Pozwolę sobie wykorzystać post @Adaśko i jego zestawienie.
Po jakimś czasie korzystania z trójmiejskich kawiarni pozwolę sobię podzielić się spostrzeżeniami:

1. B&W Gdynia - multi wybór kaw, akcesoriów, przytulnie, dobra ciacha, a co najważniejsze to ludzie, którzy doradzą, pomogą, pogadają.
2. Papier Kawa Nożyce - dobre ciacha, dobra kawa.
3. Nieczapla - nowa palarnia w Gdańsku, o której było pisane w poprzednich postach. Fajny lokal, można zobaczyć piec z bliska, napić się kawy, zakupić, długie godziny otwarcia. Chłopaki się rozkręcają, ale myślę, że będzie ciekawie.

Inne:
1. Tutaj - zamknięta już
2. Kawana - mi się nie udało trafić na kawę, która była wyjątkowa. Jest ok, ale dla mnie ich kawy są na jedno kopyto.
3. Retro - z turystycznych kawiarni jedna z lepszych.
4. Fleming - raczej nie polecam.
5. Las Dolny Sopot - dawno nie byłem, więc czas się wybrać.

Nie byłem i trzeba się wybrać: Kofeina; Czarnej Kozy Zagroda; Tłok; Kurhaus; Drukarnia, Fukafe, Czkawka.

Offline Florencja

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Marzocco GS3, Faema E61
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #133 dnia: 26 Kwiecień 2018, 19:17:24 »
Cześć! W końcu dołączyłam do forum :)
Od kilku lat prowadzę z mężem kawiarnię w Gdyni.
Cup and Cakes.
Najpierw był to tylko mobilny punkt (Piaggio), który spotkać można w Orłowie przy molo. Ze względu na specyfikę tam mamy tylko ekspres ciśnieniowy.
W listopadzie 2017 otworzyliśmy w centrum Gdyni kawiarnię stacjonarną. Tu skupiamy się głównie na kawach specialty od Ditta Artigianale - trzykrotnego mistrza baristów we Włoszech Francesco Sanapo. DA poznaliśmy w 2014 roku, znamy też oczywiście Francesco i jego zespół- często jeździmy do Włoch, stąd ten kierunek. Poza tym Włochy to nie tylko 70% robusty i złej jakości arabika, brudne kolby czy byle jak wyciskana kawa. Chcemy to pokazać  :)
Tak więc zapraszamy do nas. Mamy szeroki wybór kaw pod filtry a na ekspres rewelacyjny blend (jump). Drip, chemex, aeropress, syfon w codziennym użyciu.
Kawy wypalane są specjalnie dla nas, sprowadzamy je bezpośrednio z Arezzo (tam jest palarnia). Aktualnie jesteśmy  świeżo po dostawie ziaren wypalanych na nasze zamowienie w ubiegłym tygodniu
Pozdrawiam i witam wszysykich serdecznie!

Offline TK Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Ascaso Dream; Aeropress; Hario V01; GAT 3tz; tygielek
  • Młynek: MSJ; Rhinowares; stare ręczne stożki
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #134 dnia: 30 Czerwiec 2018, 12:02:28 »
Kolejne wakacje w Trójmieście, jak zawsze B&W Coffee - świetna kawa, wspaniała obsługa, czyli w Gdyni bez zmian.

Przed chwilą odwiedziłem Nieczapla w Gdańsku - kawy zakupione, udało mi się na miejscu spróbować mytej Etiopii i była bardzo ciekawa. Już się nie mogę doczekać naturalnej. Filip, z którym miałem okazję bardzo sympatyczny, chętnie opowiadał o kawach. Z tego co mówił wiedzę  o wypalaniu czerpali od Auduna. Obecnie są nastawieni na jasne wypały, ale kto wie co będzie w przyszłości. Życzę jak najlepiej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi